دادستان اهر رسانه‌های افشاکننده آزار جنسی دانش‌آموزان اهری را تهدید به برخورد کرد

ایران وایر :در پی افشای آزار جنسی دانش‌آموزان مدرسه‌ای روستایی در شهرستان اهر توسط رسانه‌ها، دادستان این شهرستان رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران را تهدید به برخورد قضایی کرد.

«رحیم عبدالهی» روز یکشنبه ۴ مهرماه، در مصاحبه با رسانه‌ها گفته است که اتهام کودک‌آزاری معلم اهری در شعبه ویژه بازپرسی دادگاه عمومی و انقلاب اهر در حال رسیدگی است. این مقام قضایی همچنین روزنامه‌نگاران و رسانه‌های افشاگر آزار جنسی دانش‌آموزان اهری را ابتدا متهم به «انتشار اخبار کذب» و «تشویش اذهان عمومی» و سپس تهدید به برخورد قضایی کرده است.

در عین حال در مصاحبه کوتاه منتشر شده از دادستان عمومی و انقلاب اهر، مصادیق اتهاماتی دیده نمی‌شود که او علیه روزنامه‌نگاران و رسانه‌ها مطرح کرده است. همچنین این مقام قضایی درباره اینکه چرا معلم آزارگر تنها چند ساعت پس از بازداشت و بدون تودیع وثیقه و صرفا با ضبط خودرو آزاد شده، اظهار نظری نکرده است.

رحیم عبدالهی که پس از تهدید خانواده دانش‌آموزان آسیب‌دیده و شهروندان شهرستان اهر به برگزاری تجمع اعتراضی، مجبور به اظهارنظر رسمی شده است، توضیحی نیز درباره دلایل سکوت پنج روزه خود و سایر مسئولان شهرستان اهر درباره این حادثه، ارائه نداده است.

روز چهارشنبه ۳۱شهریور۱۴۰۰ و پس از امتناع دانش‌آموزان یکی از روستاهای شهرستان اهر از رفتن به مدرسه، اولیای دانش‌آموزان با صحبت با کودکان خود از آزار جنسی این کودکان توسط معلم مدرسه مطلع شده‌اند. به گفته خانواده دانش‌آموزان، متهم در دو سال گذشته دانش‌آموزان دختر و پسر این مدرسه ۱۵ نفره را بارها مورد آزار جنسی قرار داده است.

با مطلع شدن والدین دانش‌آموزان از آزارهای جنسی این معلم، اهالی روستا با حضور در مدرسه معلم را دستگیر کرده و تحویل نیروی انتظامی داده‌اند. با این حال متهم بلافاصله پس انتقال از روستا به شهرستان اهر آزاد شده است.

در حال حاضر خانواده دو تن از دانش‌آموزان با ثبت شکایت از معلم آزارگر، خواستار مجازات متهم هستند.

متهم به آزار جنسی دانش‌آموزان اهری، حدودا پنجاه ساله و از معلمان بسیجی ساکن این شهرستان است. روابط نزدیک این معلم بسیجی با امام جمعه و سایر نهادهای مذهبی و سیاسی شهرستان اهر، شهروندان و خانواده کودکان آزاردیده را درباره احتمال اعمال نفوذ برخی شخصیت‌های سیاسی در این پرونده نگران کرده‌ است.
+58
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  ضدبشر - گراتس، اتریش

  راستش انتظار دیگری هم از حاج اقا دادستان نداشتیم.
  2
  24
  ‌سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۳:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۷
  hassan1326 - تهران، ایران
  رابطه این بسیجی با امام جمعه اهر ، مشابه رابطه سعید طوسی با خامنه ای میباشد . البته سعید طوسی به مجتبی هم آموزش میداد(پدر و پسر را مورد مرحمت قرار میداد)
  7
  24
  ‌سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۴:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  جریان سعید طوسی در حال تکرار شدن است
  0
  23
  ‌سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۴:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.