چوپان ایرانی در ترکیه کشته شد

یک سال پس‌از قتل پسر ایرانی با شلیک گلوله از سوی مردی چوپان در کشور ترکیه خانواده مقتول با مراجعه به دادسرای جنایی تهران خواهان رسیدگی به پرونده در ایران شدند.

به‌گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، برادر مقتول که به شعبه یازدهم دادسرای جنایی تهران مراجعه کرده بود در حالی که خواهان قصاص قاتل برادرش بود گفت: برادرم رضا تازه خدمت سربازی اش تمام شده بود و چوپانی و کارگری می‌کرد. بعد‌از مدتی به پیشنهاد یکی از آشنایانمان قانونی راهی ترکیه شد و در استان اردهان ترکیه به کار چوپانی مشغول شد.

او ادامه داد: از آنجایی که کار برادرم خیلی خوب بود، صاحب کارش از او رضایت داشت و قرار شد همانجا به‌کارش ادامه دهد. 8 ماهی برادرم در ترکیه کار می‌کرد و ما هم با او در تماس بودیم، تا اینکه چند ماه قبل همکار برادرم که یک افغانستانی بود با ما تماس گرفت و از مرگ برادرم بر اثر تیراندازی خبر داد.

او گفت شخصی که به برادرم تیراندازی کرده یک چوپان اهل استان ایگدر ترکیه بود. آن‌طور که شاهدان برایمان تعریف کرده‌اند، قاتل هیچ درگیری و خصومتی با برادرم نداشته و خودش گفته که ناخواسته شلیک کرده است. وقتی از این ماجرا با خبر شدیم به‌خاطر ممنوعیت‌های کرونایی نتوانستیم به ترکیه برویم و از اصل ماجرا و اینکه چه اتفاقی افتاده خبر نداریم، فقط می‌دانیم که قاتل برادرم دستگیر شده و در زندان است ولی اینکه چه حکمی برای او در نظر گرفته‌اند ، نمی‌دانیم. پس از قتل برادرم جسد را به کمک همان آشنایی که داشتیم تحویل گرفتیم و در ایران دفن کردیم و امروز درست یک سال از مرگ برادرم می‌گذرد.
به دنبال شکایت مرد جوان، بازپرس مصطفی واحدی دستور داد از طریق اداره کل حقوقی امور بین‌الملل با دادگستری و پلیس ترکیه درخصوص وضعیت قاتل مرد ایرانی مکاتبه صورت گیرد.
+35
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.