کشته شدن دو عضو سپاه در آتش سوزی مرکز تحقیقاتی سپاه پاسداران

نمایش یک سامانه پدافندی در نمایشگاه دستاوردهای سازمان جهاد خودکفایی سپاه - تیر ۱۳۹۹ بی بی سی :سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از کشته شدن دو نفر از اعضای خود خبر داده که به گفته این نهاد نظامی در آتش‌سوزی روز یکشنبه چهار مهر در "یکی از مراکز تحقیقات" سپاه زخمی شده بودند.
 
سپاه پاسداران روز دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که "دو تن از کارکنان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به نام‌های سید مرتضی کریمی و حسین عابدی به علت شدت جراحات" ناشی از آتش‌سوزی جان خود را از دست داده‌اند.
 
در بیانیه سپاه از این دو نفر به عنوان "شهید" یاد شده است.
 
به گفته سپاه آتش‌سوزی روز یکشنبه در "انبار یکی از مراکز تحقیقات خودکفایی سپاه در غرب تهران" رخ داده هرچند که جزییات بیشتری درباره محل دقیق این رخداد و دلیل آتش‌سوزی منتشر نشده است.
 
حوادث مشکوکی که در مراکز نظامی یا هسته‌ای جمهوری اسلامی یا برای افراد مرتبط با آن رخ می‌دهد، همواره احتمال وقوع نوعی حمله یا خرابکاری عمدی به ویژه از سوی اسرائیل را به میان می‌آورد، به ویژه اگر اطلاع‌رسانی درباره حادثه به صورت ناقص یا با ابهام انجام شود.
 
سازمان جهاد خودکفایی سپاه یکی از مراکزی است که در توسعه تجهیزات نظامی به ویژه برنامه موشکی ایران نقش فعالی دارد.
 
یکی از مرگبارترین انفجارها در ارتباط با این سازمان حدود ده سال پیش در زاغع مهمات سپاه در منطقه ملارد کرج رخ داد که حسن تهرانی مقدم، رئیس وقت سازمان جهاد خودکفایی که با عنوان "پدر موشکی" ایران شناخته می‌شد در آن کشته شد.
 
برنامه موشکی بالستیک ایران در کنار فعالیت‌های هسته‌ای از مهم‌ترین نقاط اختلاف میان جمهوری اسلامی و قدرت‌های غربی است و اسرائیل هم بارها گفته است که به فعالیت علیه این برنامه‌ها ادامه می‌دهد.
 
نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل در اولین روزهای به قدرت رسیدن به روشنی تهدید کرد که اسرائیل به حملات خود علیه برنامه هسته‌ای ایران ادامه خواهد داد، سیاستی که در دوره نخست وزیری بنیامین نتانیاهو با شدت دنبال می‌شد و گفته می‌شود چندین مورد حمله مخرب به مراکز و تاسیسات هسته‌ای و همچنین ترور محسن فخری‌زاده، از چهره‌های پشت پرده این برنامه در جهت همین سیاست‌ها بود.
+56
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  الحمدولله.
  2
  33
  دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  vg2000 - اسلو، نروژ
  چرا فقط دوتا
  0
  5
  ‌سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.