«اینتل‌ لب»: گسترش تاسیسات موشکی در غرب ایران

العربیه: تصاویر ماهواره‌ای «اینتل لب»، نشان‌دهنده گسترش فعالیت‌های ساختمانی در «تاسیسات زیرزمینی کرمانشاه» در نزدیکی پایگاه موشکی بالستیکی باختران است.
 
موسسه تحقیقاتی و اطلاعاتی «اینتل‌ لب»، شنبه، 25 سپتامبر در گزارشی با تجزیه و تحلیل داده‌های ماهواره‌ای از پیشرفت عملیات حفاری تونل‌ها و ایجاد پی‌های این سازه خبر داد.
 
این موسسه تحقیقاتی پیش‌تر از احداث دو تونل بین ژانویه و سپتامبر سال گذشته در این مرکز اطلاع داده بود.
 
بر اساس این گزارش، ساخت و ساز در این سایت نظامی به مدت هفت ماه متوقف شده بود تا این‌که از ابتدای ماه اوت تردد به این مرکز افزایش پیدا کرد و عملیات حفاری تونل‌ها ادامه یافت.
 
«اینتل‌ ‎لب» در قالب یک ویدیو از تصاویر ماهواره‌ای، روند تغییرات در این سایت نظامی را از ابتدای اوت تا 25 سپتامبر سال جاری نشان داده است.
 
این موسسه پیش‌تر طرح‌های سه بعدی احتمالی از این سازه را نیز منتشر کرده بود.
 
به گفته «سازمان ابتکار درباره تهدید هسته‌ای»، جمهوری اسلامی در غرب ایران سه پایگاه موشکی ایجاد کرده است. پایگاه موشکی «باختران» در کرمانشاه، یکی از حساس‌ترین این پایگاه‌ها است. ایران با استفاده از سامانه موشکی «ام‌آی‌ام-23 هاوک» و سامانه موشکی زمین به هوای «اس-75 دوینا» از این مرکز عملیاتی محافظت می‌کند. متخصصان موشکی سوریه‌ای در سال 1985 به دولت ایران کمک کردند تا از این پایگاه، موشک‌های شهاب 1 را به سمت بغداد شلیک کنند.
 
در ماه‌های گذشته، تاسیسات اتمی ایران چندین بار هدف حمله قرار گرفت. این حملات در حالی به اسرائیل نسبت داده می‌شود که مقامات تل‌آویو بارها هشدار داده‌اند مقابل تهدیدها و «جاه‌طلبی‌های هسته‌ای» تهران تمامی گزینه‌ها روی میز است.
+26
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.