ابراهیم رئیسی به سفیر بریتانیا چه گفت؟

فرارو- سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور، روز یکشنبه هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید انگلیس در تهران، استقلال و آزادی را شعار اصلی مردم ایران خواند و تاکید کرد: کشور ما حقیقتا مستقل است و استقلال ما ادعایی نیست. شما با توجه به آشنایی خوبی که به زبان فارسی دارید، باید مفهوم واقعی این کلمات در ایران را برای دولتمردان خود تبیین کنید.
 
وی گفت: جمهوری اسلامی ایران با همه کشورها بنای همکاری و تعامل دارد اما این همکاری باید براساس احترام متقابل و در نظرگرفتن منافع ملت ها باشد و جریان سلطه گر و نظام سلطه بر این روابط سایه نیندازد.
 
رئیسی تاکید کرد: روح استقلال و آزادی خواهی در وجود ملت ایران است و هروقت احساس کنند که کشورهای دیگر زورگویی می کند، زیر بار زور نمی روند و عکس العمل نشان می دهند.
 
رئیس جمهور با بیان اینکه بهترین روش برای کارکردن و همکاری با ایران رعایت اصل احترام متقابل است، تصریح کرد: جمهوری اسلامی هیچ حرف نادرست و برخلاف حق را نمی پذیرد و اروپا و غرب بر اساس تجربیات خود باید به ایران به عنوان یک کشور مستقل نگاه کنند.
 
رئیسی با اشاره به اینکه امروز حقوق بشر به یک حربه سیاسی برای ضربه زدن به کشورها تبدیل شده است خاطرنشان کرد: ما خود را موظف می دانیم به حقوق انسان براساس باورها و اعتقادات دینی احترام بگذاریم و شما می دانید خیلی از مدعیان حقوق بشر، چه رفتاری با ملت خود دارند.
 
رئیس جمهور خطاب به سفیر جدید انگلیس در تهران،گفت: حقایقی را که در ایران مشاهده می کنید به درستی و واقعی به کشور خود منعکس و منتقل کنید.
 
«سایمون شرکلیف» سفیر جدید انگلیس در تهران نیز ضمن تقدیم استوارنامه خود به آیت الله رئیسی، با بیان اینکه برای دومین بار و بعد از ۲۰ سال در ماموریتی جدید به عنوان سفیر به تهران سفر کرده است، گفت: تجربه و شناخت خوبی از ایران دارم و هدف اصلی من تلاش برای بهبود روابط دو کشور با نگاهی مثبت و سازنده است.
 
شرکلیف با اشاره به تاریخ روابط انگلیس و ایران ابراز امیدواری کرد که دوره جدیدی از روابط بین دو کشور ایجاد شود و برای تحقق این هدف نقش خود را به خوبی ایفا کند.
 
همچنین سفیران جدید بلاروس، اتریش و سریلانکا در دیدار با رئیس جمهوری اسلامی ایران استوارنامه خود را به رئیسی تقدیم کردند.
 
سفیران این کشورها درملاقات با رئیس جمهور کشورمان برتلاش برای توسعه و تحکیم روابط دو جانبه تاکید کردند و رئیسی نیز برای آنان آرزوی موفقیت کرد.
+53
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  seperh1400 - میامی، ایالات متحده امریکا

  بیاین پیش من بهش گفت ، دمتون گرم هفت جدم به خواب نمیدیدن رییس رفتگران بشوند و بنازم تدبیر ملکه را که منه شپشوی بیسواده « بشکه ای » رییس جمبور ایرانم
  6
  32
  یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Alphabet - پترس، یونان

  این تحریف شده است گفت ما آخوندهای انگلیسی ایران ویران کن و صادر شده از انگلیس تا ابد غلام حلقه بگوش شما خواهیم بود و خواهیم ماند. اگر هم ملت بر علیه ما قیام کنند اجازه بدید تا به سفارتتون پناه ببریم و از ما حمایت کنید که ایران آتش زیر خاکستر است.
  6
  35
  یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  و در ادامه آقای رییسی به سفیر بریتانیا گفت: عصر جمعه با خانواده تشریف بیارید نزد ما که با هم برویم لوکوموتیر سواری و بعدش پروپکانی کنیم تا در آسیا ابتکار کرده باشیم و جناب سفیر در پاسخ گفت: ها؟! ?WTF are you saying
  2
  25
  یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  seperh1400 - میامی، ایالات متحده امریکا
  بیاین پیش من بهش گفت ، دمتون گرم هفت جدم به خواب نمیدیدن رییس رفتگران بشوند و بنازم تدبیر ملکه را که منه شپشوی بیسواده « بشکه ای » رییس جمبور ایرانم
  2
  18
  یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  همون که به لاوروف گفت اقای پوتین خوب هستن، خودش یه اپیلاسیون مجانی به لاوروف داد
  0
  18
  یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  ما هنوز پس از چهل سال نفهمیدیم معنی استقلال در جمهوری اسلامی چیست، حال این سفیر انگلیسی می خواهد انرا درک کند! از دید تاریخی شعار استقلال به دورا کمونیسم ارتباط دارد، تحت شعار استقلال بسیاری از ملت ها نابود شدند، چه جوان‌هایی که در این راه هلاک شدند، ولی هرگز هیچ کس نفهمید که استقلال به معنی آزادی یک گروه کوچک است که در قدرت قرار می گیرد و هرکاری دلش بخواهد می کند، و بنام استقلال چه سرها که از تن جدا نمی شود، حجت الاسلام رئیسی : لطفا استقلال و آزادی را اول تعریف کنید، بعد برای ان بجنگید!
  0
  25
  یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  بریتانیا که در طول ۲۰۰ سال گذشته بیشترین ضربه ها را به ایران زده و خسارات زیادی به بار آورده است. با فرستان جاسوسهای خبره به ایران اوضاع را به نفع خود زیر نظر گرفت. در پایان هم با تقویت خمینی و آخوندهای متحجر مانند دولت سایه عمل کرد تا اختیار منابع ایران را بیش از پیش در دست گیرد.
  0
  7
  دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.