آیت الله مخالف خودروی خارجی خودش سوار «مگان» می شود

درحالی‌که مجتهدشبستری استفاده مردم از ماشین‌های خارجی را دون شأن جمهوری اسلامی دانسته، عکس‌هایی از او سوار بر خودروی مگان منتشر شده است.

روزنامه شرق نوشت: اظهارنظر «آیت‌الله محسن مجتهدشبستری»، درباره مصوبه مجلس مبنی‌بر «صدور مجوز برای واردات خودروهای خارجی» جنجال‌برانگیر شده است.

درحالی‌که او استفاده مردم از ماشین‌های خارجی را دون شأن جمهوری اسلامی دانسته، عکس‌هایی از او سوار بر خودروی مگان منتشر شده است.
این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در اظهارنظر اخیر خود گفته است: باید تولیدات داخلی را افزایش داد و از واردات خودروهای خارجی جلوگیری کرد. ایران کشوری است که نباید از ماشین‌های خارجی استفاده کند. برای جمهوری اسلامی زننده است افرادی سوار ماشین‌های خارجی شوند و از ماشین‌های تولید داخلی استفاده نکنند، این دون شأن جمهوری اسلامی است.

او ادامه داد: به قدر کافی ماشین داخلی داریم و باید به تولیدات داخلی اهمیت داد. با واردکردن ماشین‌های خارجی موافق نیستم. باید تولیدات داخلی با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار بگیرد و حتی‌الامکان از استفاده‌ ماشین‌های خارجی ممانعت شود.
مجتهد شبستری بیان کرد: وزارت صمت باید در صنعت خودروسازی کنترل داشته باشد تا بهانه از دست خودروسازان گرفته شود. باید تولید داخلی انبوه شوند و کیفیت خودروها مرغوب، بی‌نقص و قیمت‌ها متناسب شود. مردم حتی‌الامکان از خودروهای داخلی استفاده کنند. حتی در کشور چین اکثر مردم سوار دوچرخه می‌شوند و این فرهنگ باید در کشور ایران هم رایج شود.

البته بعد از واکنش‌های منفی بسیار به توصیه او برای دوچرخه‌سواری مردم به‌جای خرید ماشین خارجی از موضع خود کوتاه آمده و در توضیح سخنان خود گفته است: موضع ما نسبت به واردات خودرو از این حیث که باید به‌طورجدی از تولید خودرو داخلی به شرط ارتقای کیفیت لازم حمایت و از واردکردن خودروهای خارجی که نوعا موجب تجمل‌گرایی در جامعه هستند جلوگیری شود، بوده است. اما چنانچه دولت محترم و مجلس شورای اسلامی با توجه به مصالح کشور، رفع انحصار و حمایت از مصرف‌کنندگان به این نتیجه برسند که باید خودرو از خارج وارد شود، این‌جانب با این نظر دولت و مجلس موافق هستم.
+85
رأی دهید
-22

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۶
  hassan1326 - تهران، ایران

  همه این کثافت ها ( چون بخلوت میروند آن کار دیگر میکنند) تجمل گرایی را برای مردم عادی مضر ، و برای خودشان مفید و واجب میدانند . البته در این مورد تغییر عقیده ، دستور از بالا بود ، این آشغال های مزدور اصلا عقیده ندارند !؟!
  21
  101
  یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۲:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  اصلا شما انگلهای کثافت رو چه به ماشین، که حالا خارجی اش باشه یا داخلی. شما به سنت اون ........١٤٠٠ سال پیش باید شتر سوار بشین و از پیشابش رفع تشنگی کنید. صبر کن حاج اقا (توی دایره فحشهایی که من بلدم حاج اقا رتبه اول رو داره)، هر کسی چند روزه نوبت اوست. من قول میدم تا ١٠-١٥ سال دیگه اسلام ایدئولوژیکی بساطش جمع میشه. این جماعت دارن اخرین کوپن هاشون رو با مردم مصرف میکنن.
  4
  88
  یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۴:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  shirzan - برلین، آلمان

  زمان حافظ این جماعت وقتی به خلوت میرفتند آن کار دیگر میکردند در زمان ما در خلوت که خیر بلکه در ملع عام آن کار دیگر میکنند.
  3
  73
  یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۵:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  تا همین چند سال پیش با الاغ آمد وشد میکرد.
  1
  79
  یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۵:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  احمد قمی - قم، ایران

  هرچیزی که آقایان برای خودشون حلال وبرای مردم حرام است از قبیل ارامش اسایش سرمایه واکسنهای خوب وووووووووووووووورفتن به جزایر برای گردش ماشین خوب دراین دنیا برای مردم حرام
  14
  67
  یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۵:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  mina minavand - هانور، آلمان

  دروغگوتر و دو رو تر از این ملاها ندیدم. اینقدر هم احمق هستند که فکر نمیکنند که دنیا دنیای اینترنته و همه چی میاد بیرون. یارو یک قدم با مرگ فاصله داره ولی باز هم دروغ میگه.
  2
  77
  یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۵:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.