دادستانی برلین: متهم حمله خونبار به زن ایرانی دادگاهی می‌شود

دویچه وله :دادستانی برلین با صدور اطلاعیه‌ای از تشکیل پرونده علیه یک مرد ایرانی-عراقی به نام امید ر. خبر داد. او به اتهام اقدام به قتل و تجاوز در برلین محاکمه خواهد شد. مهاجم ۹ سال پیش پس از اعمال جنایتکارانه به ایران گریخته بود.

دادستانی برلین با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد امید ر.  ۵۴ ساله به اتهام اقدام برای قتل با مقاصد شریر، آسیب‌های سنگین جسمی و تجاوز جنسی متهم شده و در دادگاهی در برلین محاکمه خواهد شد.

دادستان این فرد را  متهم کرده است که دست و پای شریک زندگی سابق خود و دختر ۱۰ ساله‌اش را در آپارتمانش در منطقه  شونه‌برگ برلین در ۳۰ اکتبر ۲۰۱۲  بسته و در آنجا به شریک زندگی خود تجاوز کرده است. متهم این زن را برای گرفتن انتقام با چاقو مثله کرده و دست و پا بسته در آپارتمانش رها کرده است.

طبق گفته دادستانی زن مجروح از طریق پنجره‌ای در آپارتمان خود درخواست کمک کرده و نجات یافته اما مجبور به انجام عمل‌ جراحی متعددی شده است.

در اطلاعیه دادستان همچنین آمده است متهم پس از ارتکاب جرم به ترکیه و از آنجا به صورت زمینی به ایران گریخته است.

امید در نوامبر ۲۰۱۲ توسط نیروهای امنیتی ایران دستگیر و در سپتامبر ۲۰۱۸ به دلیل جرائمی که در ۳۰ اکتبر ۲۰۱۲ در برلین مرتکب شده به حبس محکوم شده است.

این متهم پس از گذراندن حدود شش سال ونیم حبس در ماه مه ۲۰۱۹ از زندان آزاد شد و چند ماه بعد نیز از ایران به هلند گریخت. طبق گفته دادستانی برلین امید ر. قبلا در سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۵ نیز به اتهام تجاوز و اقدام به قتل عمد همسرش در هلند به زندان محکوم شده بود.

دادستانی برلین در پایان اطلاعیه خود اعلام کرده است که متهم در ماه مارس ۲۰۲۰ در هلند دستگیر شده و در ژوئیه ۲۰۲۱ به مقامات قضایی برلین تحویل داده شده است. متهم هم اکنون در برلین در بازداشت به سر می برد.
جزئیات ماجرای حمله خونین به زن ایرانی در برلین
ماجرای تکان‌دهنده و اقدامات تبهکارانه امید ر. در رسانه‌های آلمان انعکاس وسیعی یافت و جزئیات بیشتری در این ارتباط منتشر شده است.

در اطلاعیه کنونی دادستانی عالی برلین درباره جزئیات این اتفاق خونین توضیحات بیشتری داده نشده است.

اما پلیس و دادستانی برلین پس از وقوع این حادثه در سال ۲۰۱۲ جزئیات بیشتری را منتشر کرده بودند.

در اطلاعیه مشترک پلیس و دادستانی برلین در آن زمان نام این شخص "امید رمدانی یا عبدالله رمضانی" عنوان شده است.

 رسانه‌های ایران هم نام او را "عبدالله با تابعیتی هلندی و اصالتی ایرانی - عراقی" ذکر کرده‌اند.

پلیس برلین در زمان وقوع این حادثه با صدور اطلاعیه‌ای گفته بود در عصر روز سه‌شنبه (۳۰ اکتبر/۹ آبان) متهم بارها تهدید کرده بود که در صورت جدایی دوست دخترش "بنفشه"، او را خواهد کشت.

روز حادثه امید نخست دست و پا و دهان دختر ۱۰ ساله‌ی بنفشه را می‌بندد و او را در اتاقی حبس می‌کند. سپس به سراغ بنفشه می‌رود و وی را به یک صندلی می‌بندد و با چاقو سینه‌ها و بینی وی را قطع می‌کند و سپس به آلت تناسلی وی با چاقو ضربه می‌زند.

به گفته پلیس برلین در ساعت ۱۷ و ۴۵ دقیقه روز سه‌شنبه ۳۰ اکتبر ۲۰۱۲ دوچرخه‌سواری که از جلوی خانه عبور می‌کرده، صدای ناله و استمداد بنفشه را می‌شنود و از آنجایی که آپارتمان در طبقه هم‌کف قرار داشته از پنجره‌ی باز بنفشه را غرق در خون ببیند و سپس پلیس و ماموران آتش‌نشانی را مطلع کند.

بنفشه زنده ماند و تاکنون چندین عمل جراحی بر روی بنفشه صورت گرفته است. دختر ۱۰ ساله‌اش نیز تحت نظارت روانشناس قرار گرفت.

واحد ضربتی پلیس برلین در آن زمان به آپارتمان امید ر. یورش برد، اما اثری از او پیدا نکرد. پلیس بلافاصله دستور جلب وی را صادر کرد.

پلیس برلین تائید کرده بود که امید تابعیت هلندی دارد و اصلیت او ایرانی- عراقی است.

بعدا مشخص شد که او از طریق ترکیه به ایران گریخته است. دادستانی عالی برلین اکنون از تشکیل پرونده و محاکمه امید خبر داده است.
+63
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۴
  hassan1326 - تهران، ایران

  عشق و عاشقی زورکی که معنی نداره ، کار دیوانه ها است
  7
  56
  یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۳:۴۲
  ۲۴
  پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران

  یک چیز جالب ،اگه خبر به افتادن و تیر خوردن یک کرد باشه ...درشت خبر میززند یک ""کرد"" ایرانی و یا ترک و یا ...تیر خورد و مرد .ولی نوبت به جنایاتشان گه میشه قومیت شان ذکر نمیشه .این آقا ایرانی اصلا نیست و کرد عراق ،زاده و بزرگ شده بخش سلیمانیه عراق است .
  15
  114
  یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۶:۰۰
  ۵۳
  hiwa68 - رتردام، هلند
  [::پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران::]کوردها ی که در غرب ایران کنونی ساکن هستند با کوردهای ساکن عراق فرق کاملی دارند که هیچگاه با هم مچ نمیشند. بدبختانه به خاطر محیط عربی و استبدادی و خشونت‌بار که بزرگ شدند، بعضی از آنها بد شدند. آدم اخلاق اشغال‌گر خاکش را تا اندازه‌ای به ارث می‌برد.
  1
  17
  یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۳
  ۳۵
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  [::پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران::]. سلام . اول اینکه چرا ایرانی نیست در صورتیکه رسانه‌های ایران هم نام او را "عبدالله با تابعیتی هلندی و اصالتی ایرانی - عراقی" ذکر کرده‌اند. دوم اگرایشان اصلا ایرانی نباشد پس چرا بخاطر این جرم ۳ سال و نیم در زندان ایران بود؟ در واقع باید ایشان را به برلین باز میگرداندن. طبق قانون ایران هر ایرانی اگر۳ تا ملیت دیگر هم داشته باشد و حتی اگر فارسی هم بلد نباشد ، یک ایرانی محسوب میشود. این بارها برای خودمان که در خارج از ایران با چندین تابعیت سکونت داریم اتفاق افتاده . همیشه راستگو و از واقعیت گریزان نباشید.
  7
  9
  یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۹
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  [::پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران::]. این اقا اگر کرد هم باشد کرد , کرد نیست ! بلکه از اهلی منطقه ای هست که هم مرز با ایران هستند و اهل خانقین عراق و دوربر این شهر هستند که مذهبشان علی و الله ای است ( علی را خداد خود میدانن ) و از اقوام قلخان میباشند !
  6
  6
  یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۲
  ۵۰
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا

  میخواستم اینو ننویسم ولی باز خواستم یه هشداری باشه واسه هموطن ها به خصوص خانوم‌های ایرانی. خیلی زیاد خیلی زیاد وقتی اروپا بودم زنهای ایرانی با این کردها که بیشترشون هم کردهای عراقی هستند ازدواج کردن و بدبخت شدن، قصد اهانت به هیچ قوم و ملیتی رو ندارم ولی اینها به علت تفاوت‌های فرهنگی که با ما ایرانی ها دارن خیلی از خانوم‌های ساده ایرانی رو بدبخت کردن. متاسفانه به علت عدم اعتماد به نفس و یا شاید چیزهای دیگه که من نمی دونم خانوم‌های ایرانی با این کردههای عراقی و حتی ترکیه ایی ازدواج یا رابطه داشتن و بیشتریاشون زندگی خودشونو داغون کردن. اگر دوست یا آشنا و کسی رو دارید که با اینها میخوان رابطه رو شروع کنند هشدار بدید.
  3
  36
  یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۳
  ۶۰
  vg2000 - اسلو، نروژ
  [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. برای اولین بار یه حرف درست حسابی زدی
  5
  13
  یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.