قتل و سوزاندن جسد یک زن در روانسر برای سرقت طلاهایش

ایران وایر :پلیس جسد یک زن ۳۷ ساله کرد با نام «مرضیه حاصلی» را در حالی‌که سوزانده شده بوده در جاده روانسر به کامیاران در استان کرمانشاه پیدا کرده است.

روز شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰، سازمان حقوق‌بشری «هه‌نگاو»، ضمن اعلام این خبر، به نقل از یک منبع مطلع نوشته است که قاتل یا قاتلان پس از شکنجه و ضرب و شتم شدید این زن جوان که منجر به مرگ او شده، جسد او را به آتش کشیده و زیر پل نزدیک به روستای “کلاوه” در جاده کامیاران رها کرده‌‌اند.

این منبع مطلع همچنین گفته که جسد خانم حاصلی روز جمعه دوم مهرماه کشف شده است.

همچنین یکی از نزدیکان خانواده این زن جوان به هه‌نگاو گفته است که او «روز پنج‌شنبه از منزل خارج شده و دیگر بر‌نگشته بوده تا اینکه خبر کشف جسدش رو به خانواده‌ داده‌اند.»

به گفته این فرد نزدیک به خانواده حاصلی، انگیزه قاتل یا قاتلان سرقت طلا و جواهرات مقتول بوده و نیروهای امنیتی چندین فرد از جمله همسر سابق و همسر کنونی او را در این رابطه دستگیر کرده‌اند.

بنا بر این گزارش هه‌نگاو، در شش ماه گذشته ۴ زن در استان‌های کرد ایران به هدف سرقت طلا و جواهرات آن‌ها، به قتل رسیده‌اند.

زن‌کشی در ایران به بهانه‌های مختلفی اتفاق می‌افتد که از آن‌جمله می‌توان به سرقت طلا و جواهرات زنان و در اختیار گرفتن این شکل از دارایی‌های زنان توسط مردان خانواده اشاره کرد.
+9
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.