ویدیویی دردناک از زندگی پنج دختر بلوچ زیر سقف حصیری

فیلمی دردناک از زندگی پنج دختر بلوچ در آلونکی که سقف آن از حصیر است و در هراس از سرمای پیش‌رو تمنای کمک دارند.
+92
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  ایران کلیش واس ماس - هامبورگ، آلمان

  اینارو ولش کن، از مردم فلسطین و لبنان و یمن و سوریه و عراق یه کمی برامون تعریف کن.
  3
  65
  ‌پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۶
  ۳۱
  منم هستم - استکهلم، سوئد

  در اینکه دولت نالایقی داریم شکی نیست ولی اینهمه میلیونر بلوچ ایرانی مقیم کشورهای عربی و اروپایی داریم. یکی بین این افراد خییر پیدا بشه دست این افراد بی بضاعت رو بگیره. یاد بگیریم اول از خودمان شروع کنیم .هی.
  11
  51
  ‌پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۷
  ۶۰
  vg2000 - اسلو، نروژ

  پول را چندین چمدان ببرید به عرب ها با بچه های خودمون اینجا گرسنه و تشنه از ایرانی به غیرت خودشه کشور اشغال شده نشستن آمریکایی به نجاتشون بدادن
  4
  49
  ‌پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۰
  ۷۴
  hassan1326 - تهران، ایران

  متاسفم که فقط شاهد بدبختی مردم هستم و کاری از دستم بر نمیاد ، فقط غصه میخورم . مرگ و ننگ بر جمهوری اسلامی مردم فریب ، امیدوارم د آینده نزدیک شاهد محاکمه این آخوند های شیاد باشم.
  9
  49
  ‌پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۴
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  رزمجو، خجالت نکش، بیا بپرس چرا تو هیلتون اطاق نمیگیرن.
  5
  37
  ‌پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۹
  ۴۷
  samamos - میدلزبرو، انگلستان

  تف تو ذات کثیف هر کسیکه شما فرشته ها رو به این روز انداخت،از اون بالا تا پایین.اون مرد بیغیرت فقط بلد بود بچه بکاره؟ایکاش شماره حسابی میداد که باسم مادر خونواده باشه.
  1
  41
  ‌پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۴
  ۳۵
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  [::منم هستم - استکهلم، سوئد::]. در این ۴۳ ساله کدام دولت لایق بود؟ درواقع دولتها فقط غلام حلقه بگوش یک نفردر این رژیم هستند که بی لیاقت و غارتگر هست.متاسفانه این نمونه ای از هزاران است که با کمک یک خانوار درست نمیشود. مسبب و ریشه آنرا باید نابود کرد .
  9
  23
  ‌پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۹
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران

  این چیزا اصلا برای یک ایرانی (ایرانی یعنی یک فارسیسم فاشیم) اصلا چه اهمیتی داره. مهم نقشه گربه ایرانه. البته عرض کنم دشمن ترین ملت نسبت به سگها و گربه ها در طول تاریخ همین ایرانیهای امروزن اما در فاز وطنپرستی عکس گربه نشسته در ماتحتشون نقش بسته. آخه یابو (معذرت از گاوها) این نقشه سیاسی که در مغزت نقش بسته در ازای عمر و جون میلیونها انسانه. میرید اون دنیا برای همین توهمات باید جوابگو باشید. اگه نمیتونی زندگی بلوچ و سایر اقوام ضعیف رو تامین کنید بزارید تو نقشه خودشون زندگی کنن. در همین دوران عمر پیر و پاتالهاتون شاهد برداشته شدن مرزهای سیاسی دنیا خواهید بود. اما زودتر بفهمید تا این بیچاره ها هم لذتی از زندگی ببرن. در همین منطومه شمسی هم گمید جهان آفرینش بماند. این بلوچها و کردها و ترکمنها و عربهای ایران اندازه منه تورک مدعی نیستن خفتتون کنن اما حیای آدمیت کجاست( اون الاغی که گفته گربه بی حیاس نمیدونسته که گربه در خیلی چیزا از انسان باشرفتره). پیشرفت کنید و به حکومتها نشون بدید که براتون فقط زندگی دلخوش و بی رنج انسانها و سایر جانداران مهمه. وطنپرست بودن در مقابل جان پرست بودن یه حماقته
  33
  7
  ‌پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۶
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران

  از تغییر نترسید و به رژیم کودن جمهوری اسلامی بفهمونید که جون این انسانها از نقشه های سیاسی مهمتره. یا به بلوچها رسیدگی کنن یا بزارن خودشون زندگیشون رو تعیین کنن. من مدتهاس که میخوام یه چیزی رو بفهمید اما مقاومت میکنید. من تورکم اما این واژه صرفا زبان یا حداکثر ژن و نژاد منه و در مقابل زجر یک موجود زنده ژن و نژاد و زبان من صرفا یک جوک هست. مثل این هست که یکی داره میمیره و من بگم نهار چی خورده.
  31
  6
  ‌پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۹
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  چندهزار بار باید بدبختی اینارو ببینیم و افکارمون رو عوض نکنیم! فوق میاییم میگیم آخی بیچاره ها و لعنت به جمهوری اسلامی! بعد خبر قدیمی میشه و میره.
  27
  11
  ‌پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۲
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران

  یه روزی میشه میگید یه امیری بود خودشو پاره میکرد یه چیزی رو بفهمونه اما ما با مقاومت زیاد نمیفهمیدیم. یاد بگیرید هیچی و هیچ تعصبی رو به جان یک موجود و درد و رنج یک موجود ترجیح ندید. این عمال حکومت رو که میبینید فاز فاشیستشون تمومی ندار اول به خاطر پوله و دوم به خاطر بی شعوریشونه.
  27
  7
  ‌پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۳
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران

  البته با توجه به اینکه جامعه جهانی خیلی مشکل داره بطور مثال کشور مثلا پیشرفته ای مثل دانمارک میلیونها سمور (حیوانی باهوش و با احساس) رو برای پوستشون پرورش میده و میکشه هنوز ایرانیها بدترین نیستن و قطعا اگه در ایران کسی یا ارگانی این کار رو میکرد ملت ایران عکس العمل نشون میدادن جای امید هست.
  28
  3
  ‌پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۸
  ۱۰۴
  millionaire - منچستر، انگلستان
  ای خاک عالم بر سر هر چی کودن جدایی طلب ، ای خاک عالم بر سر اون عقب افتاده ای که فکر میکنه یه استان فقیر با جدا شدن پولدار میشه ، ای خاک عالم تو سر اون احمقی که فکر میکنه یه استانی که تحصیل‌کرده هاش یک دهم استان‌های دیگه ست ، تعداد کارخونه تعداد مدارس بیمارستان منابع زیرزمینی و … یک دهم استانهای دیگه ست مستقل و کشوری جدا بشه بهتره !! ای خاک بر سر اون بیماری که نمیفهمه مشکل کجاست و نسخه بر عکس میپیچه ، ای خاک عالم بر سر اون بدبختی که نمیفهمه این بدبختها مشکل دارن باید کمکشون کرد باید به شهر و دیار شون پول تزریق کرد باید براشون خونه کارخونه جاده بیمارستان ساخت ، با جدا شدن از اینها خوب میشن ! اینها کمک احتیاج دارن ، فاصله بگیریم بگیم ما تاریخ داریم ما ملت کهن هستیم ما منابع و پول داریم استانهای دیگه پشم !!! این کمکه ؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!
  3
  15
  جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۹
  ۴۵
  chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. باز شروع کردی راسیست بازی در آوردن، هنوز یاد نگرفتی ایران رو مثه یه کشور و مجموعه نگاه کنی، اگه ظلم هست برای همه اقوام ایرانی هست، تازه فعلآ که مجبوری فارسی حرف بزنی و بنویسی، زبان فارسی زبان ارتباط اقوام ایرانیست، و ربطی هم به پان فارسیسم نداره، داستان سازی نکن و اختلاف بوجود نیار،کشورت ترکیه یه کشوره جعلیه مثل آران ( آذربایجان) که از ایران جدا شده، و خیلی از کشورهای منطقه مثل پاکستان، عراق و غیرو . ایران تاریخ مدون داره و در طول تاریخ بعنوان یک استیت شناخته شده، زبان ترکی تو هم مربوط به نفوذ سلجوقیان میشه، جالب اینجاست که سلجوقیان زبان رسمی و اداریشون فارسی بوده، هر موقع که نیستم هی گازشو میگیری، سرت رو مثل کبک تو برف نکن
  2
  12
  جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۸
  ۴۵
  chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. میفهمی چی میگی گرامی، بدجور قاط زدی،
  2
  11
  جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۲
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::chi begam ke nagoftanesh - آمستردام، هلند::]. یه بی سواد مشعوف که کل اطلاعاتش از ویکی پدیاست! خوب میشید
  7
  1
  جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۸
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::millionaire - منچستر، انگلستان::]. مثل پیرزنها فحش میدی یوکی سانسور نکنه! خخخ. ای خاک. جواب حرف درست رو مستند و با منطق بده. برو کمبوداشونو جبران کن خوب. وایسادین همشون بمیرن صورت مسئله پاک بشه.
  6
  2
  جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۰
  ۵۱
  زاده تهران - هامبورگ، آلمان
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک::] مانند اربابانت چرا اینجاها پیدات نمیشه ؟؟؟
  0
  0
  یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.