۵ نکته برای کنار آمدن با تشخیص سرطان

دویچه وله :پذیرش اینکه شما به سرطان مبتلا هستید یک تجربه دشوار است. پس از تشخیص سرطان، ممکن است احساس اضطراب، ترس و عصبانیت کنید و از خود بپرسید که چگونه می‌توانید با روزهای پیش رو کنار بیایید.

پایگاه خبری کلینیک مایو می‌گوید این روند، طبیعی و قابل انتظار است. با این حال روش‌های متداولی وجود دارد که می‌تواند اضطراب شما را پس از تشخیص سرطان کاهش داده و تاب‌آوری و مهارت‌های مقابله‌ای شما را بهبود بخشد:

در مورد بیماری خود، کسب اطلاع کنید: اطلاعات اولیه و مفید در مورد تشخیص سرطان را جمع‌آوری و آن‌ها را با پزشک خود مطرح کنید. سوالاتی از جمله این که: آیا سرطان متاستاز داده و گسترش یافته است؟ آیا سرطان من قابل درمان است؟ شانس درمان سرطان من چقدر است؟ به چه آزمایشات یا روش‌هایی نیاز دارم؟ گزینه‌های درمان من چه هستند؟ عوارض جانبی درمان چیست؟ برای پیشگیری از عود مجدد سرطان چه می‌توانم انجام دهم؟

تغییرات فیزیکی احتمالی را پیش‌بینی کنید: با این کار بهتر می‌توانید با بیماری خود کنار بیایید. از تیم مراقبت‌های بهداشتی خود بپرسید که آیا داروها باعث ریزش مو می‌شوند؟ همچنین باید بدانید که چگونه درمان بر فعالیت‌های روزانه شما تأثیر می‌گذارد و دچار چه محدودیت‌هایی خواهید شد.

خوب غذا بخورید: رژیم غذایی سالم می‌تواند به شما در مدیریت عوارض جانبی سرطان و بهبود سریع‌تر کمک کند. همچنین ممکن است خطر عود سرطان در آینده را کاهش دهد. در هر وعده، غذاهای سرشار از فیبر شامل غلات کامل، لوبیا، نخود فرنگی، عدس، آجیل و دانه‌ها را بخورید.از محصولات پروبیوتیک و پری‌بیوتیک شامل ماست، کفیر، کلم ترش یا سایر سبزیجات تخمیر‌شده، کیمچی، کامبوچا، ریشه کاسنی، سبزی قاصدک، سیر خام، تره خام، پیاز خام یا پخته، حبوبات و لوبیا استفاده کنید.امگا ۳ و چربی‌های تک‌غیر‌اشباع را در رژیم غذایی روزانه خود بگنجانید.

ورزش  کنید: تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که در حین درمان سرطان، مقداری ورزش فیزیکی انجام می‌دهند، عمر طولانی‌تری خواهند داشت. ورزش می‌تواند به کاهش خستگی ناشی از درمان، کاهش کورتیزول یا هورمون استرس، کاهش وزن و افزایش قدرت کمک کند. از نشستن یا دراز کشیدن برای مدت طولانی خودداری کنید.

با سایر افراد مبتلا به سرطان صحبت کنید: گاهی اوقات به نظر می‌رسد افرادی که تشخیص سرطان را تجربه نکرده‌اند نمی‌توانند احساس شما را بطور کامل درک کنند. برای بسیاری از افراد، صحبت با دیگران که در شرایط مشابه بوده‌اند مفید است. سایر بازماندگان سرطان می‌توانند تجربیات خود را با شما به اشتراک بگذارند.
+3
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.