شکایت ترامپ از برادرزاده‌اش با تقاضای ۱۰۰میلیون دلار غرامت

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکادویچه وله :ترامپ از برادرزاده‌اش و نیویورک تایمز به اتهام افشای اسرار مالی خانوادگی و انتشار اطلاعات امپراطوری تجاری خود شکایت کرد. وکلای ترامپ موضوع را را "توطئه موذیانه" برای دسترسی به اظهارنامه‌های مالیاتی او خوانده‌اند.

رئیس جمهور سابق آمریکا دادخواستی به دادگاهی در ایالت نیویورک ارائه داده و علیه برادرزاده‌اش و سه خبرنگار روزنامه نیویورک تایمز اقامه دعوی کرده است. علت شکایت "توطئه موذیانه" برای گرفتن اظهارنامه‌های مالیاتی ترامپ عنوان شده؛ اتهامی که متهمان آن را رد می‌کنند.

دادخواست، به سه گزارشگر نیویورک تایمز، سوزان کریک، دیوید برستلو و راس باتنر اتهام زده که "جنگی صلیبی" علیه ترامپ را با انگیزه‌های "انتقام‌جویانه" هدایت کرده‌اند.

روزنامه‌نگاران یاد شده در سال ۲۰۱۹ به پاس تحقیقات ۱۸ ماهه و مقالاتی در باره امپراطوری تجاری ترامپ، جایزه معتبر پولیتزر را دریافت کردند. هیات ژوری در توضیح علت اهدای جایزه گفته بود که این سه "نه تنها ادعای ترامپ مبنی بر کسب ثروت به تنهایی را رد کردند، بلکه نشان دادند دم و دستگاه او با ترفندها و فرار مالیاتی رشد کرده است".

یک افشاگری ‌دیگر خبرنگاران این بود که ترامپ طی سال‌ها از پدرش ۴۰۰ میلیون دلار گرفته و این پاداش کمک به آنها برای محدود کردن املاک و صرفه‌جویی هنگفت مالیاتی آنها بوده است.
منبع خانوادگی تحقیقات
 دختر برادر بزرگـتر ترامپ از منابع اصلی تحقیق نیویورک تایمز بود. مری ترامپ در سال ۲۰۲۰ کتابی منتشر کرد که جزییات مناسبات مالی و اقتصادی در خانواده را شرح می‌داد. فرد ترامپ جونیور، پدر مری در سال ۱۹۸۱ بر اثر عوارض اعتیاد به الکل درگذشت.

وکلای ترامپ استدلال کرده‌اند که مری با انتشار کتاب مربوطه، توافق‌نامه رازداری خانوادگی را زیر پا گذاشته است. ترامپ خواستار ۱۰۰میلیون دلار غرامت و کلیه عواید حاصل از تبلیغ و فروش کتاب برادرزاده‌اش شده است.
جلد کتاب افشاگرانه مری ترامپ - کتابی که رکورد فروش در یک روز را شکسترئیس جمهور سابق آمریکا در طول تصدی این پست هیچگاه اظهارنامه مالیاتی خود را منتشر نکرد و اولین رئیس دولت آمریکا ا  زمان ریچارد نیکسون بود که امور مالی خود را مخفی نگاه داشت.

او در حالی به دادگاه ایالتی نیویورک شکایت برده که برای دستگاه عریض املاک و مستغلاتش، یعنی "سازمان ترامپ" در همین ایالت به اتهام "کلاهبرداری مالیاتی" پرونده تشکیل شده است.
مری ترامپ: عمویم باخته است
برادر زاده ترامپ با رد اتهامات مطروحه عموی خود را "بازنده" نامید. او در گفت‌وگو با شبکه ان‌بی‌سی دونالد ترامپ را "فردی درمانده" خواند که "طبق معمول دنبال تغییر مسئله است".

نیویورک تایمز نیز اتهامات وکلای ترامپ را رد کرده است. سخنگوی این روزنامه گفته که مردم از طریق تحقیقات دقیق همکاران، از یک موضوع مهم مرتبط با "منافع عمومی" مطلع شده‌اند و شکایت‌نامه تلاشی است برای ساکت کردن سازمان‌های مستقل خبری: «ما با تمام قوا جلوی چنین تلاشی می‌ایستیم.»

کتاب مری ترامپ که رکورد فروش در یک روز را شکست، عنوانی طولانی دارد: "بسیار زیاد و ناکافی؛ چگونه خانواده من خطرناک‌ترین مرد دنیا را پدید آورد". مری در این کتاب علاوه بر جزییات مالی و تجاری خانواده، عموی خود را فردی خودشیفته خوانده و نوشته است: «اثبات میزان خودشیفتگی او به آزمایش‌های بالینی نیاز دارد و این چیزی است که ترامپ از آن سر باز می‌زند.»

او سال گذشته نیز در مصاحبه‌ای با شبکه خبری سی‌ان‌ان گفته بود: «رفتار دونالد ترامپ شبیه کودکی سه ساله است که می‌داند کسی دوستش ندارد.»
+62
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  این روانی هم مث مموتی خودمون هر روز باید خودشو به یه بهونه ای نشون بده
  27
  23
  ‌پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ - ۰۱:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۶
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  خوبه خانواده ترومپت هم اقرار به مشنگ بودن طرف دارند ولی همیشه در صحنه های ترومپت پرست ایرانی هنوز به ظهورش اعتقاد دارند
  6
  15
  ‌پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  الفارد - وردینگ، انگلستان
  داداشهای ترامپی تحویل بگیرند! 🤣🤣🤣🤣.
  1
  8
  ‌پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.