اسرائیل سخنرانی رئیسی را «پر از دروغ و بدبینی» خواند

دویچه وله :وزارت امور خارجه اسرائیل در واکنش به سخنرانی ابراهیم رئیسی در مجمع عمومی سازمان ملل گفت جمهوری اسلامی ایران "خطری برای صلح در خاورمیانه است". رئیسی در سخنرانی خود اسرائیل را به "تروریسم دولتی" متهم کرده بود.

وزارت امور خارجه اسرائیل روز سه‌شنبه ۳۰ شهریور (۲۱ سپتامبر) در واکنش به سخنرانی ابراهیم رئیسی در مجمع عمومی سازمان ملل، حکومت ایران را خطری برای صلح خاورمیانه دانست.

ابراهیم رئیسی روز سه‌شنبه در یک سخنرانی از پیش ضبط شده در مجمع عمومی سازمان ملل متحد سیاست‌های اسرائیل را به باد انتقاد گرفت و این کشور را "سازمان‌دهنده بزرگ‌ترین تشکیلات تروریسم دولتی" دانست.

اسرائیل نیز بلافاصله به سخنان ابراهیم رئیسی واکنش نشان داد. لیور حیات، سخنگوی وزارت امور خارجه اسرائیل، بیانیه این وزارتخانه را در حساب توییتری خود منتشر کرد.
در بیانیه وزارت امور خارجه اسرائیل آمده است، دولت جدید در ایران به ریاست رئیسی "چهره‌ افراطی رژیمی است که ۴۰ سال به شهروندان خود آسیب رسانده و به تشویق و تامین مالی تروریسم پرداخته و تمامی منطقه خاورمیانه را بی‌ثبات کرده است".

در بیانیه گفته می‌شود رئیسی در سخنرانی "پر از دروغ و بدبینی" خود جامعه بین‌المللی را فریب می‌دهد.

وزارت خارجه اسرائیل از جامعه بین‌المللی خواسته است حکومت ایران را محکوم کند و مانع  دستیابی به توانایی و قابلیت‌های تسلیحات هسته‌ای توسط "افراط‌گرایان ایران" شود.
+8
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.