نحوه انتقال فاجعه‌بار زائران اربعین با استفاده از هواپیمای نظامی

بر اساس گزارش‌ دریافتی، جمهوری اسلامی برای جابجایی برخی از زائران اربعین از هواپیمای نظامی استفاده کرده است.

استفاده از این روش جابجایی در شرایط بحران کرونا، بسیار شرم‌آور و فاجعه‌بار بوده و علاوه بر اینکه سلامت شهروندان را به شدت به خطر می‌اندازد، اهانت به آنها نیز محسوب می‌شود.

جمهوری اسلامی در حالی از این روش برای انتقال مسافران اربعین استفاده کرده است که چندی پیش، نحوه فرار مردم افغانستان از دست تروریست‌های طالبان به وسیله هواپیماهای نظامی آمریکا، سوژه رسانه‌های جمهوری اسلامی شده بود.
+95
رأی دهید
-33

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  به جهنم، بگیرن و همونجا در کربلا سقط بشن.
  11
  193
  ‌چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۴
  ۳۱
  behzad2010 - رتردام، هلند

  چه توقع های دارید ، یک مشت گوسفند را هم باید احترام گذاشت. اینها چی میفهمند اهانت چیه ، اینها را باید بار کامیون میکردند، چون از راه زمینی نمیشد مجبور شدند هوایی ببرند.
  210
  187
  ‌چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۸
  ۵۴
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  از سرشون هم زیاده. خلایق هر چه لایق. فاطی نمیبینمت کجایی ؟ له نشی
  8
  188
  ‌چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۳
  ۳۵
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  زنانه و مردانه هم گذاشتن. حالا فرض کنید سقوط هزار پا ، با یک چرخش در چاله هوایی و أنکه آن بالا نشسته است بیافتد روی آن زنی که پایین نشسسته. اگر دخول انجام شود و اگر بچه ایی بدنیا بیاید ، آن بچه حـ... است یا حلال زاده؟ وقت شیکاگو ۲۰ و سی دقیقه است نگین جان .کنجکاویت این باید باشد نه وقت خواب و بیداری من و فاطی.
  203
  118
  ‌چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۷
  ۳۴
  مش قصاب - مونتا، ساحل عاج

  یه گوسفند وقتی مشاهده میکنه که دو نفر دارن دعوا میکنن با تعجب نگاه میگه ! ولی این آدمها حتی با خواندن و دانستن این که این اعراب تمام افتخارشون خون ریزی و شمشیر کشی و قمه کشی و غارت اموال و به تصاحب آوردن زن و دختر همدیگر بوده باز توقع دارید که جایی بهتر به اینها داد !!! . البته من واقعا از گوسفند عذرخواهی صمیمانه درخواست دارم برای بیان اسم پاکش در مثال زدن همچنین افرادی.
  10
  141
  ‌چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۱:۳۹
  ۷۴
  hassan1326 - تهران، ایران

  هرچه شرایط انجام اعمال مذهبی سخت تر و زجر اور تر باشد ، ثوابش بیشتر و پاداشش در ان دنیا با اهمیت تر خواهد بود. خداوند با حوریان و غلمانان بیشتری از این مسلمانان پذیرایی خواهد کرد
  53
  101
  ‌چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۲:۰۴
  ۷۱
  Butler - سیدنی، استرالیا

  خب مگه اینا گوسفند نیستن؟ والا اینم از سرشون زیاده بزغاله ها. ادم حسابی مگه میره اربعین؟ خب در حد لیاقتشون دارن بهشون سرویس میدن
  10
  128
  ‌چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۲:۳۵
  ۵۹
  lehrte - هانوفر، آلمان

  مختصر مفید:امت گوسفند
  11
  120
  ‌چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۳:۱۶
  ۳۹
  mitra55 - تهران ، ایران

  خلایق هر چه لایق, وقتی در برابر این همه ظلم و ستم سکوت میکنن, چه انتظاری میتوان داشت؟ به نظر میاد براشون فرقی هم نمیکنه.. این همه بی تفاوتی و سکوت در برابراین همه بی احترامی !!!! تا کی ؟ به چه قیمت؟ دریغا دریغا.....
  34
  108
  ‌چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۳:۱۷
  ۴۰
  Alphabet - پترس، یونان

  به جهنم خلایق هر چه لایق. اینها میخواهند که اینجوری باهاشون رفتار بشه. اینها مشتی دیوانه اند که قیام مردم خوزستان را به خاطر بی آبی دیدند و خاموش نشستند حالا برگشتند به ۱۴۰۰ سال پیش و برای چنین ماجرایی که حتما وجود خارجی نداشته و فقط جنگ قبیله ای بوده و برامون مرثیه سرایی و عزاداری میکنند. دریغ از ذره ای خرد.
  28
  100
  ‌چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۳:۲۶
  ۴۷
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند

  کاشکی‌ سقوط میکرد هیچ کی جان سالم بدر نمی برد
  18
  107
  ‌چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۴:۱۰
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران

  فرقی نداره با انتقال بقیه.انتقال از کوه و دره تا کمپ پناهندگی،یا دانشجو ظرف بشوره خارج تا آینده شهروندبشن. فرقی نداره ذلت ذلته ،هر دو حال خودشون رو ذلیل میکنن در رویای آینده.
  146
  25
  ‌چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۴:۲۳
  ۵۰
  Majid38 - ملبورن، استرالیا

  آخه این حیوانات لیاقت هواپیما را دارند ،باید با خر یا شتر جا به جا شوند.
  78
  130
  ‌چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۹
  ۵۰
  Majid38 - ملبورن، استرالیا

  خیلی هم کلاس براشون گذاشتن قبلن گوسفندا رو پشت وانت میبردن حالا با هواپیما . ‏دیگه چی میخوان این جماعت.
  78
  129
  ‌چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۳
  ۳۵
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  [::Chokam - ری، ایران::]. دوست عزیز. من میفهمم که شما کمی مشکل داری ناراحت نشو چون دوستدارت هستم. شما هر چند با امثال فاطی کمی منطقی ترعنوان میکنی ولی مطالعه ات و تحقیقات خیلی کم انجام میدی.اگر بیشترمطالعه میکردی متوجه میشدی که فوکو دو بار به ایران آمده بود . در پست قبلی برایت نوشتم و اما اینجا باز قلم قصمانه در دست گرفتی . قبلا جوابت را خیلی درست وبجا دادن ولی باز هم نظریه هایت مثل سابق است. یکی ذلت و خواری را تحمل میکند تا جانش در امان باشد و درس میخواند تا جان من و شما را نجات دهد. شاید یکی ذلت را بخاطر فقر و تنگدستی قبول میکند و دیگری به اجبار توسط رژیم دزد و اخلاس گر. یکی دکتر و محقق میشود وازجان انسانها محافظت میکند و دیگری برای تجمع و بیمار کردن دیگران و در پایان مرگ. من افتخار میکنم که با ظرفشویی توانستم هزاران نفر را علم بیاموزم که چندین نفر پی اچ دی دریافت کنن . این افتخار از همان تحمل ذلت که میگویی بوجود آمد .
  157
  189
  ‌چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۲
  ۳۱
  Pahbod666 - لندن، انگلستان

  چهارپایان رو‌همینطور جابجا میکنن!کاش همونجا سقوط میکرد و یک تعداد گاو و گوسفند بی شعور کمتر میشد! هاهاها
  132
  154
  ‌چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۸
  ۴۵
  حمید اندیشه - لندن، انگلستان

  اونی که میره برا قاتل و متجاوز به سرزمین آبا و اجدادیش دستبوسی اونم به اون وضع رقت بار و تحقیر کننده این نوع رفتار و خدمات تازه زیادش هم هست!..
  6
  145
  ‌چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۵
  ۳۷
  Negin.uae - دوبی، امارات متحده عربی
  [::siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا::]. براتون متاسفم.گفتم که من روانشناسی خوندم.شما هشتادودوسال سن نداریدو نیاز به جلب ترحم هم ندارین باگفتن اینکه خدانکرده اتفاقی براتون بیفته.آدم 82ساله هرگز نمیگه دارم می میرم.بلکه میخواد صدسال زنده بمونه
  12
  0
  ‌چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۳
  ۳۷
  Negin.uae - دوبی، امارات متحده عربی
  [::siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا::]. [::siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا::]. شما بین 40 تا 50ساله هستین والبتهفکر میکنین باهوش هستین.ولی یه چیزو میدونم که به کمک احتیاج دارید ولی میدونم مردها معمولا به غرورشون برمیخوره ازکسی کمک بخوان.به زندگی کسی کار ندارم ولی شبانه روزاینجا نوشتن دردی ازشما دوانمیکنه.نترسید هیچ اتفاقی براتون نمیفته.من فکر میکنم تواتریش یا هلند یاآلمان باشین.این آخرین باره براتون مینویسم.جواب ننویسین.خیلی سعی کردم باهاتون مهربون باشم.ولی انگارمهربونی روهم فراموش کردین.
  12
  0
  ‌چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۸
  ۳۹
  Chokam - ری، ایران

  [::siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا::]. عزیزم زیر همان پست فوکو جوابت رو دادم ، مثل اینکه مشکل بینایی هم داری
  82
  3
  ‌چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۹
  ۴۶
  Parsina - بروکسل، بلژیک

  تنها باری که توی حمل این گوسپندان از هواپیمای ویژه باربری و درست استفاده کردن
  7
  33
  ‌چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۰
  ۳۱
  Dermis - لندن، انگلستان

  [::Chokam - ری، ایران::]. تو .....هنوز داری اینجا جلز ولز میزنی و ....؟ معلوم نیست ایرانیها چه ..... که اینقدر کینه و ....گرفتی، همه جا سعی میکنی نیش و کنایه بزنی،در واقع وضعیتت رقت انگیز هست.آدم شکست خورده،بیسواد و حسود و پر از .....معلوم نیست....
  28
  54
  ‌چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۹
  ۳۵
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  [::Negin.uae - دوبی، امارات متحده عربی::]. منظورتان اینه که جواب اراجیف و محمل هایی که نسبت میدهید را نباید بدهم؟ من احتیاجی به روانشناسی ندارم و اگر شما احتیاج دارید دخترم میتونه کمکتان کنه. برایتان چه فرقی میکنه من کجا زندگی میکنم و یا چند سالمه؟ من از شما تقاضایی نکرده بودم بلکه شما بودید که بمن کنجکاو شدی. همانطوری که گفتم شاید از دوستان فاطی هستی و یا شاید شما مثل آن خانم در سن ۱۶ سالگی ازدواج کردی؟ ایکاش ۵۰ سالم بود و در آنجاها هم زندگی میکردم. اما چرا هند و انگلیس نه؟ و یا فرانسه و هندوستان را نگفتید؟ شماره تلفن بده به همه این زبانها هم برات صحبت میکنم. در ضمن شما دکتر هم نیستی آنهم روانشناس. شما خود بیمار Curiosity هستید به دکتر مراجعه کن کوچولو . قهر کردن کار بچه هاست.
  34
  8
  ‌چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۸
  ۵۹
  Sayet uk - ناتینگهام، انگلستان
  خیلی خطر نام است چون مهمان دار ندارند!
  1
  0
  ‌پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.