پایان ۱۶ سال صدارت؛ آلمانی‌ها برای وداع با کت‌های رنگارنگ مرکل آماده می‌شوند

یورونیوز :رای‌دهندگان آلمانی پس از انتخابات پارلمانی پیش‌رو در این کشور نه‌تنها شاهد حضور سیاستمدار جدیدی در مقام صدراعظمی خواهند بود بلکه باید پس از ۱۶ سال با کت‌های رنگارنگ آنگلا مرکل در مقام رئیس دولت فدرال نیز وداع کنند.

صدراعظم کنونی آلمان اغلب به جز برای حضور در کنسرت‌ها و ضیافت‌های شبانه رسمی، شلوارهایی تیره با کت‌هایی رنگی به تن می‌کند. آنگلا مرکل پیش از این درباره تفاوت پوشش مردان و زنان سیاستمدار گفته بود که مردان قدرتمند اگر هفته‌ها کت و شلوار مشابهی به تن کنند کسی به آن واکنش نشان نمی‌دهد اما اگر یک زن سیاستمدار دو بار در هفته لباسش یکسان باشد با واکنش‌های منفی روبرو می‌شود.
آنگلا مرکل هر سال به همراه همسرش با لباس‌هایی ویژه مراسم شبانه در جشنواره سالانه اپرای واگنر، آهنگساز مشهور آلمانی در جنوب این کشور حضور پیدا می‌کرد.

این مراسم سالانه به همراه ضیافت‌های شبانه رسمی تنها فرصتی بود که رای‌دهندگان آلمانی صدراعظم کشورشان را با پوششی متفاوت می دیدند.

جشنواره اپرای واگنر در شهر بایرویت در جنوب آلمان هواداران زیادی دارد و علاقمندان به موسیقی کلاسیک گاه مجبور می‌شود تا بلیت‌های این جشنواره را به دلیل کمبود جا برای ۱۰ سال دیگر خریداری کنند.

آنگلا مرکل اکنون پس از هلموت کهل رکورددار دوره صدارت اعظمی در آلمان است. او ممکن است در صورتی که رایزنی‌ها برای تشکیل دولت ائتلافی بعدی آلمان طولانی شود بتواند رکورد هلموت کهل را نیز پشت سر بگذارد.

بسیاری از نوجوانان آلمانی صدراعظمی به جز آنگلا مرکل را در مقام صدراعظم به یاد ندارند.
+14
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.