پمپئو: ایران هرگز به دوران دیکتاتوری شاه و یا رژیم دینی بازنخواهد گشت

العربیه :مایک پمپئو، وزیر خارجه پیشین ایالات متحده، طی سخنرانی خود در مراسم «ایران آزاد» گفت ایران هیچ‌گاه دوباره تحت سلطه دیکتاتوری شاه و یا حکومت دینی نخواهد رفت.

پمپئو، دیروز دوشنبه، 20 سپتامبر، در مراسمی که توسط سازمان جوامع ایرانی آمریکایی در شهر واشینگتن برگزار شد، با اشاره به این‌که انقلاب سال 57 نقطه عطفی در تاریخ ایران است، گفت: «اگر به انقلاب 57 فکر و به حوادث آن تأمل کنیم در می‌یابیم که این کشور هرگز به دوران دیکتاتوری شاه و یا رژیم دینی بازنخواهد گشت.»

او در این زمینه افزود: «من می‌دانم که ایرانی‌ها در نهایت یک جمهوری سکولار دموکراتیک و غیرهسته‌ای خواهند داشت.»

پمپئو سپس با اشاره به تظاهرات مردمی در شهرهای مختلف ایران، عنوان کرد «مردم ایران که شجاعت خود را مدت‌هاست نشان داده‌اند، در برابر این رژیم به خوبی مقاومت کرده‌اند.»
او در این برنامه که با محوریت موضوع «ابراهیم رئیسی و جنایت علیه بشریت» سخنرانی کرد، گفت: «من از وقتی که رئیس آژانس اطلاعات مرکزی، «سی آی ای» بودم، ابراهیم رئیسی را می‌شناختم. او به جرم جنایت علیه بشریت می‌باید مجازات شود. رئیسی مسئول مرگ هزاران زندانی سیاسی در تابستان سال 1367 است.»

ابراهیم رئیسی، هشتمین رئیس جمهوری ایران که تابستان آن سال معاون دادستان تهران بود، عضو گروهی بود که به «هیئت مرگ» شهرت داشت و طبق آمار گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد، مسئول اعدام سه تا پنج هزار زندانی در ایران بوده است.

پمپئو در این سخنرانی اضافه کرد: «ابراهیم رئیسی یک جلاد است؛ شخصیتی که خامنه‌‍‌ای از یک رئیس جمهور می‌خواهد.»

او سپس با اشاره به این‌که هشت‌ ماه از پایان تصدی‌گری وزارت خارجه توسط او می‌گذرد، گفت: «در آن زمان ایران در انزا و ضعف بیشتری بود.»

او افزود: «من در ده سال گذشته، از زمانی که پشت میز نشسته‌ام، در سمت درست تاریخ ایستاده‌ام و هیچ‌گاه نپذیرفته‌ام که در رژیم ایران، افرادی میانه‌رو وجود دارد.»

وزیر خارجه پیشین آمریکا، با توصیف این‌که مقامات ایرانی «عروسک‌های خیمه‌شب‌بازی» هستند، گفت: «این افراد همگی وظیفه دارند که نقش‌هایی را به صورت مکرر بازی کنند. خامنه‌ای نقش پدر و بقیه مقامات این رژیم نیز نقش مدافعان انقلاب را بازی می‌کنند.»

پمپئو سپس با اشاره به این‌که حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران، پرورش‌یافته همان مکتب قاسم سلیمانی است، گفت: «سلیمانی هم نقش یک مبارز قهرمان را بازی می‌کرد.»

مراسم «ایران آزاد» که توسط سازمان جوامع ایرانی آمریکایی در شهر واشنیگتن برگزار شد، میزبان برخی از شخصیت‌های برجسته همچون مایک پمپو و داگ جونز، سناتور دموکرات و پیشین ایالت آلاباما است.
+48
رأی دهید
-139

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  Mome - لوند، سوئد

  البته ما زیر بار زور نمی رویم ولی تو هم مثل آنهایی فقط برای خودتان کار میکنید و مردم هیچ ، وضع فعلی ایران نمونه کمک های شماست به مردم خوبم . لطفا ما را .....فرض نکنید.
  10
  131
  ‌سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه

  شاه فقید دیکتاتور نبود بلکه وی و رضا شاه کبیر کسانی بودند که در نهایت در فکر ایجاد دمکراسی و مرمت تمدن باستانی ایران بزرگ و جایگاه مناسب و واقعی آن در دنیا و کوتاه کردن دست ابرقدرتها بودند ،دولت کنونی ایران حاصل خشم آمریکا و قدرتهای بزرگ از سیاست ضد استعماری شاهنشاه آریامهر است و مسلماً پمپئو و امثالهم از بروی کار آمدن دولتی مشابه دولت شاهنشاهی وحشت و اکراه داشته و با تمام قوا سعی در تحکیم جایگاه رهبر بیشرفهای ایران را دارند.
  124
  225
  ‌سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۳
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک

  چرا اینا وقتی‌ که بی‌ کار میشن تازه یاد آزادی ایران میکنند ولی‌ وقتی‌ سر کارند انگار نه انگار.
  11
  189
  ‌سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Chokam - ری، ایران

  شما موقع شاه کمونیسم رو لولوخورخوره کردین، الان هم اسلام رو. شماحتی توی ماجرای بحرین کمونیسم رو بهانه کردین تا جدا بشه از ایران، الان هم اسلام رو،۵۰۰هزار شهروندعراقی رو باحمله بعراق کشتین و بعد سوریه، کافر هم باشه انتقام خانواده مقتولش رو میگیره.البته کمونیسم و اسلام لولوخورخوره خوبی هست برای مردم بیسوادخودتون وما
  13
  112
  ‌سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Roger Waters - میامی، ایالات متحده امریکا

  خود شاهزاده رضا پهلوی هم بارها اعلام کرده که دنبال حکومت و شاه بودن نیست و بیشتر طرفدار سلطنت مشروطه مثل سیستمی که در بیشتر کشورهای اروپایی وجود دارد هست.که پارلمان و دولت منتخب مردم از طریق انتخابات و دموکراسی کشور رو اداره میکنند و شاه و خانواده سلطنتی فقط جنبه تشریفاتی و سنتی دارند.
  22
  110
  ‌سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  seperh1400 - میامی، ایالات متحده امریکا

  از رییس سابق سیا و نوکر کمپانی های نفتی و یهودیان انتظاری بیش ازین نیست ، شاه دیکتاتور بود در حق کمپانیهای نفتی
  27
  91
  ‌سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۷
  taurus - شیراز، ایران

  بعلههههههه. خب همگی شنیدید که چی گفت؟ هموطن سلطنت طلب و مخالف حکومت فعلی اینا هر موقع که ایران خواست مستقل باشه و واسه خودش قدرتی شه شروع کردن به درست کردن یه لولو از ایران و هجمه تبلیغاتی علیه کشورمون. حالا چه شاه باشه چه شیخ مشکل اینا ایرانه بفهمید تورو خدا
  16
  77
  ‌سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  ماهی جان - لندن ، انگلستان

  اون موقعه که باید حمایت میکردی مردم ایران رو‌خفه شده بودی الان چون پول سخنران خوب میگیری طوطی شدی برای ما ، نطق میکنی چشم بسته زیر ابی میری افرین
  6
  55
  ‌سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  الفارد - وردینگ، انگلستان

  گور پدرت آقای پمپو ! با تمام تنفری که از رژیم آخوندی دارم اما از یه ایران ضعیف متنفرترم! . هر حکومت دیگه ای هم که ایران داشته باشه، هسته ای خواهد شد! تنها راه نجات از دست شما همینه! . ضمنا، ما هنوز یادمون نرفته که شما با مصدق و بعد با شاه چه کردید! دموکراسی بردنتون تو عراق و افغانستان هم هنوز تازه است جاش!. لاقل صبر میکردی که .......تو افغانستان خشک شه بعد...... میکردی لامصب!
  5
  37
  ‌چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  در این یه جمله خیلی حرف هست. داره تبلیغ مریم لچک را میکنه . این کثافت و اربابش نقشه آوردن مزاحمین خلق تو کله شون بود. تو احمق آخرین کسی هستی که برا ایرانی دلسوزی کنی.اگه شماها و افریطه پیر انگلیس دست از سر ایران بردارید ایران میشه بهشت. چون بدون کمک شماها حکوم کثیف ج اسلامی یک روز هم طاقت نمیاره و سقوط میکنه
  5
  42
  ‌چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۷
  hassan1326 - تهران، ایران

  رشد و پرورش جامعه ای قابل قبول و پایدار خواهد بود که ، دولت مردانش در تمام سطوح(اقتصادی،اجتماعی،سیاسی،فرهنگی) فعالیت وازادی بدهند ، یادتان باشد که در نظام سابق خواندن کتاب چپی و مذهبی جرم بوده و زندان داشت.
  27
  6
  ‌چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۲:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۷
  پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران
  [::hassan1326 - تهران، ایران::]. و کاملا ممنوعیت به جا و درستی بوده ،ولی متاسفانه اینگونه نبود وآزادی بیش از حد باعث ورود تروریست های تعلیم دیده در لبنان به ایران شد و انقلاب شد .حالا که خواندن کتاب‌های دینی مجاز است 'چرا باز ناراضی هستید؟؟مشکل یک مشت آدم باصطلاح روشنفکر بی ریشه مانند مجاهدین و چپی ها و جبهه ملی ها بود و هست.کشور ایران از دیر باز شاهنشاهی بوده و خواهد ماند.
  13
  13
  ‌چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۶:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۷
  پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران
  شما هیچ وقت به فکر مردم هیچ کجا نبودید و نخواهید بود.شما نوادگان دزدان دریایی انگلیس ،تنها هدف و فکرتان ،تاراج و به یغما بردن است .تو منیژک مجاهدین وطن فروش ،پول گرفتی یک حرفی بزنی اصلا اهمیت دادن بتو و حرفه‌ای دیکته شده بتو ،ارزش گوش کردن و فکر کردن ندارد
  13
  12
  ‌چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۶:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  sahandogli - لندن، انگلستان
  با توجه به شعور سیاسی و فرهنگ حاکم بر ایران ایران به هیچ وجه روی آزادی و دمکراسی را نخواهد دید فقط اسم و رنگ دیکتاتوری عوض خواهد شد مثل کشورهای عربی و عراق و افغانستان .
  2
  2
  ‌چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.