قوه قضائیه خبر مرگ متهم ردیف اول پرونده «مفتاح خودرو» را تایید کرد

میثم رضایی در پرونده اول خود به اتهام «کلاهبرداری شبکه‌ای» به ۱۲ سال حبس و جزای نقدی محکوم شده بود.رادیو فردا :قوه قضائیه جمهوری اسلامی خبر مرگ میثم رضایی، متهم ردیف اول پرونده «مفتاح خودرو»، از جنجالی‌ترین پرونده‌های فساد اقتصادی سال‌های گذشته ایران را تایید کرد.

مرکز رسانه قوه قضائیه با انتشار اطلاعیه‌ای در روز یک‌شنبه ۲۸ شهریور، علت مرگ آقای رضایی را «بیماری» عنوان کرده و مدعی شده است که او «سابقه طولانی اعتیاد و مصرف مواد مخدر داشته و قبل از اعزام به زندان، حتی در مرحله رسیدگی بدوی به پرونده، به مراکز درمانی اعزام شده و از مراقبت‌های ویژه پزشکی بهره‌مند بوده است».

رسیدگی به پرونده شرکت «مفتاح رهنورد» موسوم به پرونده «مفتاح خودرو» با هزار و ۶۰۰ شاکی از سال ۹۷ آغاز شد.

بنا بر اظهارات شاکیان این پرونده، آن‌ها به صورت پیش‌خرید اقدام به خرید خودرو کرده بودند، اما هیچ‌گاه خودرویی به آن‌ها تحویل داده نشد. خبرگزاری تسنیم پیشتر میزان خسارت وارد شده به شاکیان را حدود ۶۰۰ میلیارد تومان اعلام کرده است.

بر اساس رای بدوی صادرشده، آقای رضایی در پرونده اول خود به اتهام «کلاهبرداری شبکه‌ای» به ۱۲ سال حبس و جزای نقدی محکوم شده بود و در زمان مرگ او پرونده‌اش در دیوان عالی کشور در مرحله فرجام‌خواهی قرار داشت.

آقای رضایی هم‌چنین پرونده دیگری نیز داشته که با ۷۰ شاکی در شعبه نهم دادگاه کیفری استان تهران در حال رسیدگی بوده است.

سایت «امتداد»، در گزارشی زمان مرگ آقای رضایی را دو شب پیش اعلام کرده و نوشته است که او شب پیش از موعد دادگاهش و پس از بدحالی در زندان اوین به بیمارستان لقمان منتقل و در آن جا فوت کرده است.

مهدی عزیززاده قصاب، وکیل شاکیان پرونده نیز در واکنش به خبر فوت ناگهانی آقای رضایی و تکلیف مال‌باختگان گفته است: «با توجه به وجود متهمان دیگر، روند رسیدگی به این پرونده متوقف نخواهد شد، ضمن این‌که در قانون اصل شخصی بودن مجازات حاکم است و قضات بر اساس این موضوع عمل می‌کنند».

او هفته گذشته با اشاره به برگزاری جلسه رسیدگی به پرونده «مفتاح رهنورد» در روز ۲۴ شهریور، گفته بود که آقای رضایی با وثیقه ۳۴۰ میلیارد تومانی از زندان آزاد شده، ولی آزادی او اثری بر جلسات دادگاه نخواهد گذاشت و جلسه رسیدگی به این پرونده در زمان تعیین‌شده برگزار خواهد شد.

برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی مرگ ناگهانی آقای رضایی را «مشکوک» دانسته و درباره اعتیاد او به مواد مخدر ابراز تردید کرده‌اند.
+33
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  grizzly - برلین، آلمان

  ایشون فوت کردند ولی فرشته نجات اومد و زندگی دوباره ای به ایشون بخشید و قول داد از این به بعد در کانادا پسر خوبی باشه و دیگه از این کارها نکنه و کلاه کسی رو برنداره!
  1
  52
  دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  یه معتاد و بدبخت دیگه را کشتند و متهم هم از در عقب با ماشین تشریفاتی رفته فرودگاه با بلیط یه طرفه برا انگلیس یا کانادا. ما هم شتر دیدیم ندیدیم. چقدر سناریوی تکراری اتفاقق میفته برا متهمهای ردیف اول.
  0
  26
  دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  حمید اندیشه - لندن، انگلستان
  عه مُرد؛رفت با خاوری محشور شدددددد؟!!!!آخخخههههههههههه!!!!!!!!؛اورییم پارچالاندی بالااااااااا!!
  0
  7
  دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.