محمدباقر ذوالقدر دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام شد

رادیو فردا :محمدباقر ذوالقدر، از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران، با حکم صادق لاریجانی به عنوان دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب شده است.

پیش از او محسن رضایی این مسئولیت را بر عهده داشت. آقای رضایی در حال حاضر معاون اقتصادی ابراهیم رئیسی است. محمدباقر ذوالقدر که مشاور رئیس قوه قضاییه بود، در دوره صادق لاریجانی به عنوان مشاور اجتماعی و معاون امور راهبردی قوه قضاییه فعالیت می‌کرد.

آقای ذوالقدر که باجناق ایرج مسجدی، سفیر ایران در عراق است، پیش از قوه قضاییه در سپاه پاسداران و ستاد کل نیروهای مسلح فعالیت داشت و از او به عنوان یکی از سازمان‌دهندگان نیروهای لباس شخصی به ویژه انصار حزب‌الله در دهه هفتاد نام برده شده است.

محمدباقر ذوالقدر از اعضای یک گروه اسلامی مسلح به نام منصورون است که در سال‌های پیش از انقلاب به همراه محسن رضایی در استان خوزستان فعالیت می‌کرد و در سال ۱۳۵۷ یک مهندس آمریکایی و یکی از مدیران شرکت ملی نفت ایران را در اهواز ترور کرد.

او در سال ۱۳۷۶ و با کناره‌گیری محسن رضایی از فرماندهی سپاه و انتصاب یحیی رحیم صفوی به این سمت به عنوان جانشین فرمانده کل سپاه منصوب شد.

از محمدباقر ذوالقدر به عنوان یکی از فرماندهانی یاد می‌شود که در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۴ مقدمات رسیدن محمود احمدی‌نژاد به قدرت را فراهم آورده است.

او در اظهاراتی در همایش فرماندهان بسیج اداری و کارگری که در شماره روز شنبه ۱۸ تیر سال ۱۳۸۴ روزنامه ایران نیز به چاپ رسید وجود یک برنامه چندلایه برای در اختیار گرفتن دولت را تائید کرد و گفت: «نیروهاى اصول‌گرا بحمدالله با طراحى درست و چندلایه توانستند در انتخابات پیروز شوند.»
+2
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  مردیکه چقدر جوون مونده انقدر خوش میگذرونه. من سرباز بودم این بی شرف معاون ستاد مشترک سپاه بود. سردار عبدالهی هم رییس ستاد مشترک سپاه بود. همشونم ماشالا اصفهانی. نظام در دست حلقه پاسداران و آخوندهای اصفهانی. از رحیم صفوی و عبدالهی و میراحمدی و حجازی و رشید و وحید و ذوالقدر و سلامی و رفیق دوست بگیر تا خامنه ای(ننش اصفهانیه) و جنتی و یزدی و گلپایگانی ووو. جالبه امثال سردار کتلت سلیمانی اهل کرمان و غیره هم پادو اینا هستن. ولی مردم عام فکر میکنن مثلا قاسم گچکار رده اول سپاه بوده. در صورتی که سلیمانی در مقابل امثال سردار عبدالهی(معاونت عملیات ستاد کل نیروهای مسلح) و سردار مجید میراحمدی(معاونت اطلاعات امنیت ستاد کل نیروهای مسلح) اصلا عددی نبود.
  4
  7
  دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۲:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.