باسوادترین استان ایران کدام است؟

سایت رویداد 24 :رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور در لاهیجان گفت: میانگین باسوادی در گیلان بالای ۹۸ درصد است.

 شاپور محمدزاده، رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور در بازدید از طرح پروژه مهر اداره کل آموزش و پرورش استان در لاهیجان با بیان اینکه استان گیلان در حوزه باسوادی بالای میانگین کشوری باسواد دارد، اظهار داشت: براساس سرشماری سال ۹۵ میانگین باسوادی در گیلان ۹۶ تا ۹۷ درصد بود، اما امسال میانگین باسوادی در این استان بالای ۹۸ درصد است.  

وی گفت: تلاش بر این است که امسال ۳۵۰ هزار سوادآموز تحت آموزش این سازمان قرار گیرند که از این میزان ۵۰ درصد آموزش به افراد کم سواد است.

رئیس سازمان سوادآموزی کشور درباره بازدید خود از آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه در حال حاضر این اداره کل آمادگی کامل برای آغاز سال تحصیلی جدید را دارد، گفت: خوشبختانه درخصوص ساماندهی نیروی انسانی شاهد اقدامات بسیار خوبی در گیلان هستیم و ثبت نام ۹۹ درصد دانش آموزان این استان نیز انجام شده است.
+25
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  مردمان ایران بیسوادترین ساکنان جهان هستند. تعریف «سواد» بنا بر تعریف یونسکو(سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد) عبارت است از:«مهارت خواندن و نوشتن بزبان مادری». در ایران بیش از هشتاد و پنج در صد ۸۵ درصد از ساکنان این مملکت از حق تحصیل و آموزش بزبان مادری خود محروم هستند، حتی یک کودکستان بزبان مادری برای کودکان وجود ندارد. در مراکز اداری، فرهنگی، خدماتی، فنی، در هشتاد سال اخیر حتی یک بروشور اطلاعاتی بزبان مادری ساکنان ایران چاپ نشده است. سیستم آسیمیلاسیون و قتل عام فرهنگی با خشونت تمام در باصطلاح مدارس و باصطلاح مراکز آموزشی تحصیلی ایران در حال اجرا است.
  27
  32
  یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  ahora_nima - استکهلم، سوئد
  [::Kefli Iskender - مریخ، وانواتو::]. دقیقا همون بیسوادان به شما منفی داده اند، در صورتیکه بنا بر تعریف یونسکو شما سواد را درست تعریف کرده اید.در یک کشور دمکرات زبان مادری در کنار زبان رسمی تعلیم داده میشود. من نمیفهمم چگونه این هایی که مخالف تعلیم زبان مادری هستند دم از دمکراسی میزنند در صورتیکه مخالف ابتدایترین حق دمکراسی که همان خوانندن و نوشتن به زبان مادری است هستند.
  27
  27
  یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.