تصویری تکاندهنده و وحشتناک از وضعیت سلامت یک زندانی سیاسی

ایران وایر :بابک پاک‌نیا، وکیل دادگستری با انتشار تصویری از وضعیت پای امیرحسین مرادی از وخامت حال این زندانی سیاسی خبر داده است.

بابک پاک‌نیا، در توییتر خود خطاب به غلامحسین محسنی‌اژه‌ای، رییس قوه قضاییه جمهوری اسلامی نوشته است:

«امروز فرمودید که اگر در بازداشت اتفاقی برای زندانی بیفتد مسئولیتش با قاضی است! عرض می کنم بنده برای شما نامه نوشتم که حال مولکم وخیم است و قاضی توجهی نمی کند؛ دفتر شما توجهی نکرد! مسئولیت جان موکلم بر عهده کیست؟!»

اشاره بابک پاک‌نیا به سخنان روز گذشته غلامحسین محسنی‌اژه‌ای است که گفته بود «در رفتاری که با متهم می‌شود قاضی مسئول است. اگر مدت بازداشت غیرمتعارف شد، قاضی جویای دلیل شود و به متهم سر بزند. قاضی نگوید متهم در اختیار ضابط بود از من رفع مسئولیت می‌شود، قاضی باید مستمراً از شرایط متهم اطلاع پیدا کند.»

آقای پاک‌نیا پیش از این به رسانه‌ها گفته بود امیرحسین مرادی در زندان «دچار بیماری پوست پروانه‌ای شده» و «هیچ‌کس» به او رسیدگی نمی‌کند.
امیرحسین مرادی از بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان‌ماه ۹۸ با وجود بیماری، دو سال است که در بازداشت بسر می‌برد و قوه‌ قضاییه نسبت به خطر جانی نگهداری او در زندان و عدم دسترسی به دارو و درمان به‌موقع، بی‌اعتنا و غیرپاسخگو است.

امیرحسین مرادی در اسفند ۹۸ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی صلواتی به اعدام محکوم شد.

ناصر مرادی، پدر آقای مرادی سال گذشته، به علت «فشارهای زیاد روانی» و «بلاتکلیفی» و «نگرانی از اجرای حکم اعدام» فرزندش خودکشی کرد.
+53
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان

  این سلیطه الهه هیکس کجاست.؟ که دیروز اینقدر خوشحال شد. برای بازداشت یک خواننده رپ. این عکس را نشان دهید. دوباره مستراح را باز می‌‌کند و می‌‌گوید. بازداشت قانونی است؟
  0
  54
  شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  iran1 - آرلون، بلژیک

  همین عکس کافیه که همه جوره مسئولان قضایی یک کشور رو تحت فشار گذاشت چرا باید یک انسان بابت عقیده اش این بلا بر سرش در بیاد
  0
  24
  شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.