خودکشی دبیر ریاضی در استان فارس به خاطر «ناتوانی در تامین ۵ میلیون تومان»

 غلام‌عباس یحیی‌پور، دبیر ریاضی اهل شهرستان گراش در استان فارسکانال صنفی معلمان ایران روز پنج‌شنبه ۲۵ شهریور از خودکشی یک دبیر ریاضی در استان فارس، به دلیل «تنگنای مالی» و ناتوانی برای تامین پیش‌شرط وام ۵۰ میلیون تومانی خبر داد.

بر اساس این گزارش، غلام‌عباس یحیی‌پور، دبیر ریاضی اهل شهرستان گراش در استان فارس، پس از آن‌که موفق به تامین پنج میلیون تومان سپرده به عنوان پیش‌شرط بانک نشد خود را حلق‌آویز کرد و در پی مرگ مغزی جان باخت.

کانال صنفی معلمان نوشته است که این معلم جوان پیش از خودکشی، در پیامی با درخواست یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قرض به یکی از دوستانش نوشته بود که زجر فراوانی کشیده اما نمی‌خواهد آرامش خانواده‌اش را بر هم بزند.

خبرگزاری رکنا نیز روز جمعه به نقل از برادر غلام‌عباس یحیی‌پور نوشت که این معلم ریاضی پارسال کارت اهدای عضو گرفته بود و به همین دلیل، «هفت عضو بدن» او پس از مرگش اهدا شد.

در سال‌های اخیر، با تشدید بحران اقتصادی و گسترش فقر در میان اقشار مختلف جامعه ایران، ‌اعتراض‌های صنفی بسیاری از سوی معلمان برگزار شده است. آن‌ها ضمن درخواست افزایش حقوق و بهبود شرایط معیشتی، خواستار پایان سیاست پولی شدن آموزش شده‌اند.

در تازه‌ترین تجمع صنفی، شماری از معلمان در تهران، خرم‌آباد و اهواز روز سه‌شنبه ۲۳ شهریور خواستار اجرای «طرح رتبه‌بندی» و افزایش دستمزدها شدند.

در صورت اجرای طرح مزبور، حقوق معلمان آموزش و پرورش به میزان ۸۰ درصد دستمزد اعضای هیات علمی دانشگاه‌های ایران افزایش می‌یابد اما دولت و سازمان برنامه و بودجه با این طرح مخالفت کرده‌اند.
+51
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  پنج میلیون تومن یعنی ٢٠٠ دلار. بی پدر مادرهایی که قانون پیش قسط برای وام رو گذاشتن باید حلق اویز کرد. اخه بی بته های بیناموس، این نازنین اگر پول داشت که نمیامد برای ٢٠٠٠ دلار وام به شما التماس کنه. اونوقت تانکر سوخت میفرستین برای شکم گنده های لبنان که صفای بیشتری به محل تولد شما در مادرتون بدن
  6
  65
  جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  یکی پیرخرفت بد منظر با میلیاردها سرمایه میگویند که سرمایه ای ندارد و حتی یخچال کوچکی هم ندارد،او با وقاحت تمام برکل کشورحاکم است و خود را رهبر و پدر مسلمین جهان وحامی مستعظفین میداند . او نفت و پول و بنزین را به یغما میبرد و درعوض چنین جوان معلمی زیبا و دوست داشتنی که سرمایه ملی مملکت بود را مجبور به خودکشی میکند. روحش شاد . به جای دسته گلی که فردا روی قبرم می گذاری.......امروز با شاخه گلی کوچک یادم کن........به جای سیل اشکی که فردا بر مزارم می ریزی.......امروز با تبسمی شادم کن .... آزاده خانم این همان جوان معصومی است که میان بد و بدتر ، مشکل انتخاب داشت و مرا با یاد پسرم گریان کرد. بیگانه شمردند مرا در وطن خویش.......تا بی وطن و از همه بیگانه بمیرم.
  5
  46
  جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  این معلم در نامه‌ای که با درخواست یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قرض به یکی از دوستانش نوشته، تاکید کرده است که زجر فراوانی کشیده اما نمی‌خواهد آرامش خانواده‌اش را برهم بزند. «اگر در توانت هست بزرگی کن و یک و دویست فقط برای چهل و هشت ساعت کمکم کن تا وام ریختن، تقدیم می‌کنم. اگر میتونی کمکم کن و دستم بگیر تا با خیال راحت مثل آدم اول مهر بتونم برم کلاس و یه نفس راحتی بکشم».
  3
  30
  جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  خان بختیاری - ریو، برزیل

  آیا خدایی وجود دارد؟شک دارم
  6
  27
  جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا

  خجالت نمی‌کشید خدا وکیلی این همه دروغ می‌بندید؟ یعنی آدم باید اینقدر دراز گوش باشه که این‌چیزها رو نفهمه. حقوق یه معلم معمولی در ایران از 4-5 میلیون شروع میشه تا میره بالاتر بستگی به مدرک تحصیلی و سابقه تحصیلی به 10 میلیون یا بیشتر از ماه میرسه اونوقت شما دارید میگید این جون معلم واسه 5 میلیون خودشه کشته؟ اگر اینجوری باشه پس همه آدمهای بیکار و کارتون خواب باید خودکشی کنند.
  72
  12
  جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۹۳
  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا
  [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. حاجی پیف پاف رو بردار همه این کسایی که بالاسرت کامنت دادن رو امشی کن برن ردکارشون هاهاها
  8
  4
  جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. آقای عزیز، من معمولا هر خبری را از ایران هم چک میکنم و بعد مینویسم . اینها را من ازخود سایت های ایرانی پیدا کردم و کاملا صحت دارد . در مورد مخارج یک خانواده ۴ نفره را شما تحیقیق کنید .من اگر بخواهم حساب کنم طولانی خواهد شد ولی شما میتوانید در سایتهای ایران قیمتها را ببینید. حداقل خوراک زنده ماندن برای یک حانواده ۴ نفری کارگر ماهیانه ۳ میلیون تومان است . حال کرایه خانه ، ایاب و ذهاب ، گاز و آب و برق و غیره را هم حساب کنید. موفق باشید
  2
  10
  شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  الفارد - وردینگ، انگلستان
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا. متاسفانه شما هم مثل اون رهبر پفیوزت بویی از‌شرافت نبردی! . البته تقصیر شما نیست! اون زمانی که اون هندی‌زاده ابله میگفت اقتصاد مال خر است و یک عده عین گاو فقط نگاه کردند این روزها باید دیده می‌شد! آب مجانی و برق مجانی‌ و ملتی که حالا برای نان هم مانده اند. کی دیده تا به حال که انگلی‌ به نام آخوند چیزی به کسی بده؟ آخوندی که تا دیروز گدایی می‌کرد! و ما مملکت رو سپردیم به یه مشت گدا! و گدایی که رسم‌ شد در مملکت آزادگان. کلاهت رو بالاتر بگذار نارفیق
  2
  12
  شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه
  [::رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. ..... تو و اون رهبرت که هزار جور جنایت میکنید و دستتان به خون میلیونها ایرانی آغشته است و باز هم دست از ماله کشی و چرند گویی و‌مزخرف بافی بر نمی دارید شرم بر شما ، خون امثال این معلم جوان مطمئن باشید که دامن خودتان و خانواده تان را بزودی خواهد گرفت و نفرین مادران و فرزندان داغدارشان همواره پشت سرتان خواهد بود .شرم و لعنت بر همگی حامیان و مسئولین حکومت ایران
  5
  14
  شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا
  طفلک این یعنی ۲۰۰ دلار چقدر جون انسان ها بی ارزش شده
  2
  8
  شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.