بیش از یک تُن مرفین از کامیونی در کرمان کشف شد

 فرمانده انتظامی استان کرمان از کشف بیش از یک تن ماده مخدر مرفین در کامیونی در این استان خبر داده.

عبدالرضا ناظری، روز ۲۵ شهریورماه در جمع خبرنگاران در تشریح این خبر گفت: ماموران مبارزه با مواد مخدر یک دستگاه کامیون کشنده را در یکی از محورهای استان توقیف و در بازرسی از جاسازی ماهرانه ای که توسط قاچاقچیان صورت گرفته بود، موفق به کشف یک تن و ۲۰ کیلوگرم مواد مخدر از نوع مرفین شدند.

 ناظری گفت که در این رابطه تنها راننده کامیون که قصد انتقال این محموله به خارج از کشور را داشته، بازداشت شده است.

فرمانده انتظامی استان کرمان در ادامه اظهار کرد از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۹۲ تن مواد مخدر در استان کرمان کشف شده بود که با محموله امروز به بیش از ۹۳ تن افزایش یافت.

مرفین ماده مخدری است که از تریاک به دست می‌‌آید و به گفته کارشناسان مبارزه با مواد مخدر، هر کیلوگرم مرفین با ده کیلوگرم تریاک برابری می‌کند.

گزارشی از ارزش این محموله در بازار مواد مخدر منتشر نشده است. با این حال، یک کارشناس مواد مخدر ارزش تقریبی یک محموله دو تنی از این ماده را در سال ۱۳۹۶، حدود ۲ میلیارد تومان برآورد کرده بود.
+57
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  grizzly - برلین، آلمان

  این سهم سپاه پاسداران از طرف طالبان بود به خاطر کمک و همکاریش و بزودی صدها کامیون دیگه هم به ایران فرستاده میشه برای مصرف داخل ایران و قاچاق به اروپا و کشورهای همسایه
  5
  59
  ‌پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  در ازای صادرات سیمانهای چند هفته پیش به افغاستان ، وارداتش هم مورفین . حاجی فاطی اینو جواب بده ، به فکر زیبایی و موهای بلند ام سلمه هم نباش که عایشه حسادت میکرد.
  0
  3
  ‌پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.