نسرین ستوده و ابراهیم رئیسی در فهرست ۱۰۰ چهره تاثیرگذار مجله تایم

 نسرین ستوده (راست) وکیل و حقوقدان منتقد است که بارها در زمان ریاست ابراهیم رئیسی بر قوه قضائیه زندانی شد.صدای آمریکا :مجله آمریکایی تایم نام ۱۰۰ چهره تاثیرگذار جهان در سال ۲۰۲۱ را منتشر کرد که در آن از ایران، نام نسرین ستوده حقوقدان منتقد و ابراهیم رئیس جمهوری ایران قرار دارد.

در بخش نخست این فهرست که اسامی افرادی چون «الکس ناوالنی» مخالف سرشناس پوتین، «بریتنی اسپیرز» خواننده و شاهزاده هری بریتانیا تحت عنوان «آیکون» ها قرار گرفته‌اند، نام نسرین ستوده آمده است. پروفایل خانم ستوده را شیرین عبادی حقوقدان سرشناس و تنها برنده ایرانی جایزه صلح نوبل نوشته و یاد آور شده که نسرین ستوده، انگیزه دیگران برای تلاش در جهت ارتقای ارزشهای انسانی و حقوق بشری شده است.

در بخشی مربوط به «رهبران» نیز در کنار نام جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا و معاون او، رئیس جمهوری چین، نخست وزیر جدید اسرائیل، نام ابراهیم رئیسی آمده است. کریم سجادپور، پژوهشگر ارشد بنیاد صلح کارنگی، پروفایل رئیسی را نوشته و یادآور شده که حکومت ایران با به قدرت رسیدن رئیسی، به یک دیکتاتوری نظامی تحت رهبری سپاه پاسداران تبدیل شده است. در پروفایل او به نقش رئیسی در کشتار سال ۱۳۶۷ نیز اشاره شده است.

نام ستوده و رئیسی در حالی در این فهرست قرار گرفته که نسرین ستوده وکیل و حقوقدان منتقد حکومت ایران بارها در زمان ریاست ابراهیم رئیسی بر قوه قضائیه زندانی شده بود.

در میان صد چهره سال مجله تایم، نام ملا عبدالغنی برادر، معاون رئیس دولت موقت طالبان نیز آمده است.
+9
رأی دهید
-43

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  یکی محبوب و معشوق دلها ، دیگری منفور و جلاد. یکی حقیقتگو، دیگری دروغگو. یکی با سواد و دانا ، دیگری بیسواد و نادان . یکی آزاده وددیگری وابسته
  9
  68
  ‌پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  کلی از این خبر خندیدم. مجله گلوبالیسم تایم. تقریبا 99درصد رسانه ها و مدیاها سر به آخور حکومتها دارن. همین مجله بی شرف تایم سال 88 به میرحسین 3/5 میلیون رای دادیم عکسش بیاد صفحه اول بعد نفر بعدیش با 2میلیون رای عکسش چاپ شد. حالم ازتون بهم میخوره.
  1
  13
  ‌پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  [::siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا::]. یکی اصول گرا و منفور دیگری اصلاح طلب و منفور. هردو از یک قماشند
  13
  5
  ‌پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  هردو‌بازیچه گلوبالیستها هستند 🤮
  10
  5
  ‌پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  arian1 - ابادان، ایران
  در این لیست می بایست نام رئیسی بعنوان بی سوادترین رئیس جمهور و خامنه ای هم بعنوان منفورترین و خونخوار ترین رهبر جهان گنجانده می شد.
  0
  8
  ‌پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  [::آزاذه - تهران، ایران::]. با سلام ، چه اسم قشنگی انتخا ب کردی ، امیدوارم در این دنیا آزاده هم باشی . اما خانم عزیز، اگر رفتی خرید و اگر انتخابی بین بد و بدتر، دیگری وجو نداشت ، حتما آنکه بد است را انتخاب میکنی چون به آن محتاجی. سیاست هر چند کالا نیست ولی انتخاب آن همانند آن کالاست. برای بدست آوردن یا خرید کالای حوب ، دو راه وجود دارد . یا باید صبر کنید تا آن کالا وارد شود و یا خودت سازنده یا پرورش دهنده آن باشی که مسلما نیاز به وقت داری. آنموقع که وقتش رسید ، امکان دارد بهتراز محصول شما در بازار یافت شود. همیشه از میان خوب و بد ، خوب را انتخاب میکنیم و از میان بد و بدتر، به انتخاب بد مجبوریم .
  6
  3
  ‌پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  grizzly - برلین، آلمان
  [::siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا::]. اگر یک روز در اوج نیاز بودی و بین بد و بدتر بد را انتخاب کردی آن روز شروع بدبختی برای توست مگر این دنیای کثافت چقدر ارزش داره که آدم مرگ رو ترجیح نده به زندگی با بدی؟
  0
  5
  ‌پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۷
  hassan1326 - تهران، ایران
  (رییسی ، ستوده )میان ماه من تا ماه گردون، تفاوت از زمین تا آسمان است
  0
  2
  جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  [::grizzly - برلین، آلمان::]. اگر این افکار شماست ، پس چرا در رفتید و از دور میگید لنگش کن؟ این جوانها همان افکار شما را داشتند و در راه آن هم کشته شدن.اما اینراه که میروید ، یکه و تنها و بدون برنامه و پشتوانه ، به ترکستان است. اگر نوشته های گذشته ام را میخواندی شاید چنین نمی نوشتی. این درست است که دنیا دنیای کثیفی است ولی چه کسانی و چه افکاری آنرا به لجن کشاندن؟ خانه ات اگر کثیف باشد مسلما خودت را نمیکشی ویا آنرا خراب نمیکنی. لذا چه انتظاری از مردم بیچاره داری که بمیرند و بچه هایشان را هم به کشتن دهند؟ این یک خانه و یک خانواده نیست بلکه به میلونها خانه و خانواده بستگی دارد که باید تصمیم بگیرند و قیام کنند. مسلما تا تصمیم و قیام ملت مجبورید یا فرار کنید تا کشته نشوید و یا از میان بد و بدتر همان بد را انتخاب کنید. موفق و پیروز باشید و به فرداها فکر کنید که همین مردم یک روزی با ایمانی راسخ و با هوشیاری کامل سد ها و موانع ها را درهم خواهند شکست چون فرزندان آنانند.
  3
  2
  جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۰:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  آزاذه - تهران، ایران
  [::siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا::]. بد و بدتر هر دو بد هستند. مردم ایران باید یاد بگیرند توقع بیشتری از خود داشته باشند. تحول در ذهن ها صورت میپذیرد نه در وسط خیابان و کشته شدن. جان ایرانی ارزشمند است. نافرمانی مدنی بهترین راهکار است. به امید پیروزی
  1
  3
  جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۳:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۷
  hassan1326 - تهران، ایران
  [::siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا::]. ستوده ها بد نیستند !؟!ستوده ها جوامع بشری را میسازنند . آنهاییکه با کوچکترین فشاری پا بفرار گذاشته و کنج عافیت میگزینند(میطلبند) حق ندارنند که در مورد ستوده ها، نوریزادها ، هالو ها، نظر بدهند
  5
  0
  جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۴:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  grizzly - برلین، آلمان
  [::siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا::]. اولاً در رفتم تا بین بد و بدتر بد رو انتخاب نکنم دوماً به کسی توصیه نکردم لنگش کن اتفاقاً میگم اگر بلدنیستی لنگش نکن چون لنگ خودت در میره مثل کاری که مردم ایران 42 سال پیش کردند دنبال یک مشت گاگول راه افتادند تا تصمیم بگیرند و قیام کنند! سوماً خونه شخصی آدم با یک مملکت فرق داره منظور من از دنیای کثافت آشغال و زباله نیست! موفق باشی
  0
  2
  جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  [::hassan1326 - تهران، ایران::]. با سلام . چطورشما و سران رژیم میتوانید در مورد افغانها ، فلسطینی ها و حتی کشورها نظر بدهید و آنهایکه از دست ظلم و ستم و یا جانشان فرار کردن نمیتوانند در مورد اشخاصی که گفتید نظر بدهند؟ آنهاییکه هم که گفتی هیچ مشکلی ندارند و حتی خوشحال هم میشوند و شما خود را قیم آنها میدانید ویا قوانین مجاهدین خلق را میخواهید اینجا پیاده کنید؟ امیدوارم که وابسته به آن گروه نباشی . از این غیرت شما خوشم آمد ولی آنرا در جای دیگر و درست بکار بگیرید. موفق و با وقار باشی.
  0
  1
  جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.