ترکیه: ۲۴۲ کیلومتر دیگر به دیوار امنیتی خود در مرز با ایران اضافه می‌کنیم

 بخشی از دیوار مرزی ترکیه با ایران در استان وانوزیر کشور ترکیه از تصمیم این کشور برای طولانی‌تر کردن دیوار امنیتی خود در امتداد مرز ایران خبر داد.

به نوشته روزنامه حریت ترکیه، سلیمان سویلو با ذکر این خبر توضیح داد: «ما ۲۴۲ کیلومتر دیگر به ۲۲۱ کیلومتری که تاکنون در مرز خود با ایران در شرق احداث کرده‌ایم، اضافه می‌کنیم.»

همزمان با تحولات افغانستان و به راه افتادن سیلی از پناهجویان، دولت ترکیه به تلاش‌هایش برای تکمیل دیوار مرزی با ایران، شدت بخشید.

ترکیه که در حال حاضر میزبان نزدیک به سه میلیون آواره سوری است، قصد دارد از ایجاد شرایط مشابه برای آوارگان افغانستانی جلوگیری کند.

وزیر کشور ترکیه که روز چهارشنبه ۲۴ شهریور سخن می‌گفت، اضافه کرد که که ترکیه در سال ۲۰۱۷ ساخت دیوار امنیتی را در استان ایغدیر، در شرق کشور، آغاز کرد و بعداً در مجموع ۱۵۹ کیلومتر دیوار در استان آغری در مرز با ایران ساخت.

دولت یونان نیز اخیراً اعلام کرده است که عملیات احداث دیوار ۴۰ کیلومتری در مرز با ترکیه را به همراه تجهیزات نظارتی، برای مقابله با موج احتمالی پناهندگان افغان به سمت اروپا تکمیل کرده است.

دولت یونان اعلام کرده است که اجازه نخواهد داد پناهجویان از طریق خاک این کشور راهی اروپا شوند و همه آنها را بازخواهد گرداند.
+20
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۷
  hassan1326 - تهران، ایران
  اگر ملت ایران بتواند نظام اسلامی را سرنگون کند ، در کوتاه مدت ، دولت ترکیه علاوه بر انکه دیوار را خراب خواهد کرد ، برای ایجاد رابطه با ایران ، منت کشی هم خواهد گرد ، شیر که پیر بشه موش از سر و کله اش بالا میره . یکی نیست که به اردوغان بگه ، این دم شیر است ببازی مگیر
  8
  8
  جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۰:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  مدافع حق - مادرید، اسپانیا
  هیچ اشکالی هم نداره این دیوار کشی حداقل منفعتش ثبات حد و حدود مرزی بین دو کشور و مانعی موثر در جلوگیری از جنگهای احتمالی در آینده هستش
  2
  5
  جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۶:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  sahandogli - لندن، انگلستان
  چقدر در رویا و توهم زندگی می کنند اینها . کی می خواهد ایران درست بشد که ترکیه منت ایران را بکشد . اقتصاد ترکیه 60 برابر بزرگتر از ایران است. این زباله تاریخیشان رضا پهلوی هم گفته بود انچنان ایران درست خواهد شد که تمام کشورهای منطقه زیر حکومتی ایران قرار خواهند گرفت در حالی هیچ کس در دنبا ایران به حساب نمی آورد اینها در توهم و رویا زندگی می کنند. شما تلاش کنید احتیاجان اولیه تان را پیدا کنید بقیه پیش کشتان
  1
  3
  جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.