درخواست شاکی برای قطع دست جوان قمه‌کش

جوانی که در درگیری با دو برادر مچ دست یکی از آنها را با شمشیر قطع کرده بود، در دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه رفت.
 
به گزارش خبرنگار ما، تابستان سال 99 به‌دنبال وقوع درگیری در یکی از خیابان‌های شرق تهران، مأموران در محل حاضر شدند و تحقیقات خود را آغاز کردند. در این درگیری مرد 45ساله‌ای به نام فریبرز در‌حالی‌که به‌شدت آسیب دیده بود، به بیمارستان منتقل شد، اما دست راست او به‌‌خاطر شدت جراحات قطع شد و پزشکان نیز نتوانستند عمل پیوند را انجام دهند. برادر فریبرز که او را به بیمارستان منتقل کرده بود، از دو مرد که آنها هم برادر بودند، شکایت کرد و گفت یکی از آنها به نام سام ضربه کاری را به دست برادرش زده است. سام 32ساله بازداشت شد و به درگیری با فریبرز و برادرش اعتراف کرد. متهم گفت: من سر خیابان ایستاده بودم که برادر فریبرز به من اعتراض کرد و گفت چرا به زنان عابر نگاه می‌کنم. سر همین موضوع با او درگیر شدم، اما درگیری با وساطت شاهدان تمام شد. او ادامه داد: چند ساعت بعد مرد جوان به‌همراه برادرش فریبرز و پسر جوان او به نام فرید مقابل خانه‌مان آمدند و درگیری را از سر گرفتند. من و برادرم با آنها درگیر شدیم و من همان موقع بلافاصله به خانه دوستم رفتم و دو قمه تزیینی را که در خانه داشت برداشتم و با قمه به دست فریبرز زدم. به‌دنبال اعتراف‌های این مرد، او در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد. در ابتدای جلسه فریبرز به تشریح شکایتش پرداخت. شاکی گفت: سام و برادرم با هم درگیر شده و او برادرم را کتک زده بود. به‌ همین‌ دلیل همراه برادرم و پسرم مقابل خانه‌شان رفتیم، اما آنها به‌محض روبه‌روشدن با ما دعوا را از سر گرفتند. سام به خانه دوستش رفت و با دو قمه برگشت. او قمه را در آسمان می‌چرخاند و عربده می‌کشید. او یکباره با قمه ضربه‌ای به مچ دستم زد که دستم قطع شد. من همان موقع از هوش رفتم و وقتی به هوش آمدم که در بیمارستان بودم. این مرد ادامه داد: عمل پیوند دست به‌خوبی انجام نشد و دست راستم قطع شد. این ماجرا تأثیر بدی در روحیه من و خانواده‌ام گذاشته و با گذشت یک سال از این ماجرا هنوز خانه‌نشین هستم و نمی‌توانم به محل کارم بروم. من تقاضای قطع دست سام را دارم تا او تنبیه شود و بداند قمه‌کشی مجازات دارد. برادر این شاکی که در دادگاه حضور داشت نیز گفت: سام سر خیابان ایستاده بود و به زنان متلک می‌انداخت. به‌ همین‌ خاطر به او اعتراض کردم، اما این ماجرا موجب قطع دست برادرم شد. وقتی سام در جایگاه متهم ایستاد، جرمش را گردن گرفت و گفت: وقتی فریبرز و برادر و پسرش مقابل خانه‌مان آمدند، دعوا بالا گرفت. من برای ترساندن آنها به خانه دوستم رفتم و دو قمه تزیینی را برداشتم. من فکر می‌کردم قمه‌ها کند باشند. هرگز فکر نمی‌کردم ضربه قمه موجب قطع دست فریبرز شود. من پشیمان هستم. سپس وکیل متهم به دفاع پرداخت و گفت: موکلم سال‌هاست از اختلال روانی رنج می‌برد و به‌ همین‌ خاطر هنگام وقوع درگیری قمه‌های تزیینی را به دست گرفته است. من تقاضا دارم او برای بررسی سلامت روان به کمیسیون پزشکی قانونی معرفی شود. با این درخواست، قضات دادگاه پرونده را به دادسرا برگرداندند تا تحقیق درباره وضعیت روحی و سلامت روان متهم تکمیل شود.
+46
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران

  کارش جنایت بوده و باید اعدام بشه. نکنید تا ببینید نفر بعدی رو خواهد کشت. انقدر از این کسا دیدم که کاملا میدونم عاقبتشون چیه.
  1
  26
  ‌پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۱:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  مش قصاب - مونتا، ساحل عاج
  خودشون رفتن دم خونه طرف ! یعنی سر کوچه نبودن !! . بعد سه تایی رفتن که بزنن حالا که خوردن شاکی شدن!! اجبا !! . یکی نیست بگه استاد خربزه میخوری عسل نخور پشتش :) . حالا یه دستی این وسط افتاده تو دعوا هم که باقلوا پخش نمیکنن، شما هم یه لطفی بکن با اون دست دیگه کارت رو راه بنداز دیه هم که حتما میخوای ، باز خوبه باد کلت خوابیده نشستی تو خونه !!! دیگه خدا نخواسته تو فکر این نیستی که پسرخاله اینترو ببری دم خونشون ؟؟ آها نه راستی گویا دسته افتاده بلاخره راه قانونی رو پیش گرفتی آفرین ، راستی ابولی هم تو کربلا دستش رو قطع کردن با دندون آب میبرد نگران نباش راههای رسیدن به خدا زیاده.
  21
  4
  ‌پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  استفاده از هر نوع جسم تیز یا سنگین در دعوا حکم اقدام به قتل رو داره چون احتمال نامشخصی از قتل داره. گرفتن دور گردن کسی و یا کوبیدن ضربه دست یا پا به سر هم نوعی اقدام به قتله. ضربه به جناق سینه به خاطر احتمال ایست قلبی نوعی اقدام به قتله. ضربه به بیضه نوعی اقدام به مقطوع النسل کردنه. لذا در رشته های مختلف رزمی این اعمال بطور مختلف خطا و گاهی جرم سنگین مثل محرومیت دائمی داره. انقدر راحت درباره اتفاقات قضاوت نکن. ملت ایران شانس اوردن من قاضی نشدم والا به افراد جانی یا خشن یا بی رحم چنان حکمهایی میدادم که درس عبرت بشه برای سایرین.
  3
  14
  ‌پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.