صدور حکم اعدام برای ۶ مردی که به زنی جوان در باغ فرحزاد تجاوز کردند

شش مرد تبهکار که به اتهام تعرض به زن جوانی در یک باغ محاکمه شده بودند از سوی قضات شعبه هفتم دادگاه کیفری استان تهران به اعدام محکوم شدند.

به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، رسیدگی به این پرونده از سال 98 به دنبال شکایت یک زن جوان به نام میترا مبنی بر اینکه از سوی چند تبعه بیگانه در منطقه فرحزاد مورد تعرض قرار گرفته، آغاز شد. وی پس از حضور در اداره پلیس در تشریح ماجرا گفت: مدتی قبل تصمیم به خرید ملکی گرفتیم و پس از پیدا کردن یک خانه در منطقه فرحزاد از طریق یک سایت اینترنتی با آگهی دهنده که مردی از اتباع بیگانه با نام دوشنبه بود، تماس گرفتم و قرار شد به اتفاق ملک مورد نظر را ببینیم. وقتی به آنجا رسیدیم به خاطر اینکه هوا رو به تاریکی می‌رفت ترسیدم که به تنهایی وارد خانه باغ شوم و خواستم با همسرم تماس بگیرم که مرد به ظاهر بنگاهدار به زور مرا به داخل خانه هل داد و بعد هم دوستانش بی‌رحمانه به من تعرض کردند.

به‌دنبال شکایت این زن، دوشنبه طی قرار صوری بازداشت شد اما اتهامات مطرح شده را انکار کرد. با این حال پرونده به شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

در جلسه دادگاه شاکی بار دیگر اظهاراتش را تکرار و به موضوع جدیدی نیز اشاره کرد و گفت: مردان متجاوز که همگی از اتباع بیگانه بودند پس از مقاومت من فیلمی را نشانم دادند که مجبور شدم تسلیم خواسته‌هایشان شوم. در آن فیلم آنها قصد داشتند دختر جوانی را آزار دهند اما چون مقاومت کرده بود او را کشتند و جسدش را دفن کردند. با دیدن این فیلم بشدت ترسیدم و دیگر مقاومت نکردم و آنها نزدیک به 7 ساعت مرا مورد آزار قرار دادند و بعد هم تهدیدم کردند که اگر در این باره به کسی حرفی بزنم مرا می‌کشند اما من بلافاصله به خانه برگشتم و با همسرم به پلیس آگاهی رفتیم.

در ادامه مأموران موفق شدند 6 متهم دیگر این پرونده را نیز بازداشت کنند اما آنها هم اتهامشان را رد کردند. در این میان فقط یکی از آنها حرف‌های شاکی را تأیید کرد و گفت: پس از آنکه دوشنبه زن تنها را به خانه باغ آورد دوستانم او را مورد تعرض قرار دادند اما من فقط نظاره‌گر بودم.

پس از آن رئیس شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران دستور داد تا ماجرای قتل در خانه باغ مخوف که زن جوان آن را مطرح کرده بود پیگیری کنند تا مشخص شود قتلی رخ داده یا نه. تحقیقات نشان داد قتلی رخ نداده و احتمالاً متهمان برای ترساندن قربانی فیلمی ساختگی به او نشان داده‌اند.

در جلسه بعدی دادگاه زن جوان خواستار اشد مجازات برای 6 نفر از متهمان شد و عنوان کرد که فقط یکی از آن 7 مرد تبهکار به او تعرض نکرده است.

با پایان دفاعیات متهمان، قضات وارد شور شدند و شش متهم را به اعدام محکوم کردند و یکی از متهمان هم از اتهام تجاوز به عنف تبرئه و به اخراج از ایران محکوم شد. ضمن اینکه دوشنبه و یکی دیگر از متهمان که گوشی تلفن همراه زن جوان را نیز سرقت کرده بودند به اتهام سرقت به 7سال زندان محکوم شدند.
+74
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران

  شنبه تا پنج شنبه محکوم به اعدام شدن و جمعه تبرئه شد و از کشور اخراج شد. خوبه جمعه شعور داشته که نباید تجاور کنه. یا شاید تازه خود ارضایی کرده بوده حال نداشته. همیشه هم تقصر دوشنبه هست. در کل تجاوز واقعا کار وحشتناکیه.
  11
  50
  ‌پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۱:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  مش قصاب - مونتا، ساحل عاج

  حیف پول نفت و مالیات که باید خرج این دوتا اتباع خارجه بشه که ۷ سال تو زندان بخورن !! طناب که هست این دوتارو هم بدین بالا یه رقص بندری بزنن شاد بشیم !!
  12
  44
  ‌پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۲:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۷
  پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران

  درود بر اون قاضی ....باید محل اعدامشان دم مرز ایران و افغانستان باشه که درس عبرتی باشه برای مهاجرین افغان که وارد ایران می‌شوند و نمک را می‌خورند و نمکدان می‌شکنند. که پایشان را از گلیم شان دراز تر نکنند
  19
  51
  ‌پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۵:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  پنجاه و هفت - ریو، برزیل
  آخه دو شنبه هم اسم شد.قدیما همکلاسی داشتم به نام جمعه و هیچوقت مدرسه نمی اومد و میگفت تعطیله.هاهاهاها
  25
  20
  ‌پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۵:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران::] آقای پویا ادامه بحث با جنابعالی طبق معمول نتیجه اش منفی فله ای میشه.اشکالی نداره. نظر بنده اینه اولاً باید به پروسه اِدام نه گفت. چون اَگه اِدام راه حل بود , حکومت دینی بیش از ۴۲ ساله که میکشه و به دار آویزون میکنه ولی هیچ نتیجه ای نداشته. دوماً آدمهای جانی و نادان و بیسواد همه جا پیدا میشن. البته این نوع ادما در جوامع جنگ زده و گرفتار بیشترن که افغانستان از جمله اون کشورهایه. سوماً اون تصوری که شما از نمک خوردن و شکستن نمکدون دارین معقول نیست. میشه گفت برای آبادانی ایران نیروهای افغان با کمترین هزینه , بیشترین کمک رو کردن و کمترین نمک رو دریافت کردن. نباید فراموش کنیم که جمهوری اسلامی پول و کمک بالایی از مجامع جهانی جهت پذیرش افغانها دریافت میکنه. چهارماً من نمیدونم شما صحبت از کدوم گلیم میکنی که میگی افغانها پایشون رو از اون درازتر نکنن؟ اون گلیم رو۴۲ سال پیش از زیرپای خودمون کشیدن که هیچ. لختمون کردن که هیچ. بلکه چوب حراج از شمال و جنوب به سرزمینمون هم زدن. ولی ما بدنبال شریک جرم میگردیم.
  15
  30
  ‌پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  همیشه هم گزینه ی اعدام بد نیست و در مواقعی لازم میشود. حتی در کشور اسرائیل که اعدام ممنوع است برای اعدام ایشمن قانون را موقتا جا به جا کردند. چرا این 7 الدنگ باید حتی به حبس ابد محکوم و یک عمر از سرمایه ی یک ملت که به ان ها پناه داده است مفت بخورند و بخوابند و رای رئیس دادگاه بهترین است. این مجازات برای انتقام نیست. برای نقره داغ است
  1
  25
  جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  agha_ehsan - تهران، ایران
  چرا نگفتین اینا افغانی بودن که به یه زن ایرانی تجاوز کردن
  2
  2
  دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۵:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.