راه های خانگی از بین بردن ساس

حشراتی به نام ساس در تشک پنهان می شوند.

ساس از حشرات کوچک و قهوه ای مایل به قرمز به اندازه یک دانه سیب است. ساس به شرط داشتن غذا می تواند در هر جایی زندگی کند. اگر فکر می کنید شخصی در خانواده شما توسط ساس گزیده شده است ، محل گزش را با آب و صابون بشویید. اگر در خانه خود در تخت خواب، ملحفه ها و درزهای مبل حشره ساس دیدید، نگران نباشید. شما می توانید با استفاده از روش های طبیعی ساس را به طور کامل از بین ببرید.

آیا تا به حال متوجه لکه های قرمز روی ملحفه شده اید؟ این لکه های کوچک خون هستند. متأسفانه حشراتی به نام ساس در تشک پنهان می شوند و به طور معمول خون بدن انسان یا حیوان را می مکند. در ادامه راه حل های خانگی را به شما ارائه می دهیم که در از بین بردن ساس ها بسیار موثر هستند.
محلول سرکه:
اگر به دنبال راهی برای از بین بردن ساس ها هستید محلول سرکه روشی مناسب و موثر برای از بین بردن ساس ها است. مقداری سرکه سفید را داخل یک بطری اسپری بریزید؛ قبل از پاشیدن محلول مطمئن شوید که درپوش را محکم کرده اید. مناطقی که علائم ساس وجود دارد مثل چارچوب تخت، طاقچه اتاق خواب، شکاف و درز سطوح و داخل مبلمان را اسپری کنید.

استفاده از این محلول برای از بین بردن آفات کوچک بسیار موثر است. شاید لازم باشد این کار را هر هفته انجام دهید تا از تخم ریزی ساس ها و آلوده شدن منزل جلوگیری کنید.
قارچ بوریا باسینا:
قارچ بوریاباسیانا را بر کف زمین، ملحفه، تشک ها و یا روی درز مبلمان اسپری کنید. این قارچ در از بین بردن ساس های منزل تاثیر بسیار زیادی دارد.
جارو برقی:
یکی از روش های بسیار ساده خانگی، کشیدن جارو برقی در کل فضای منزل است. بطور معمول ساس ها زیر مبلمان وجود دارند و ساس های بزرگ، بیشتر در شکاف و درزها تخم گذاری می کنند.

کشیدن جارو برقی در مبلمان و تمام مناطقی که ساس ها به طور بالقوه می توانند پنهان شوند می تواند به سیستم عصبی آنها حمله کرده و آنها را از بین برد. سپس با مکش ساس ها توسط جاروبرقی تعداد ساس ها به شدت کاهش می یابد.
سرمای زیاد:
ساس های تحمل سرمای زیاد را ندارند و نابود می شوند. برای از بین رفتن ساس حداقل 4 روز دمای کمتر از 18- درجه سانتی گراد نیاز است. برای استفاده از این شرایط می توان اشیا کوچکی را که به ساس یا تخم آن آلوده است را در فریزر به مدت 4 روز قرار داد.
گرمای بالا:
اگرچه محل زندگی ساس ها ترجیحا داخل مبلمان و درز وسایل است اما قادر به تحمل حرارت بالا نیستند. پس برای جلوگیری از گزش حشرات می توانید تله های ساس را نصب و آنها را در معرض مکنده های حرارتی کوچک قرار دهید.

همچنین پارچه تمام وسایل مانند ملحفه ها، بالش ها، رو فرشی و تاکسیدرمی را با استفاده از ماشین لباسشویی و درجه حرارت بالا بشویید.
خاک دیاتومه:
در صورتی که نمی توانید برخی وسایل را با ماشین لباسشویی بشویید، می توانید برای از بین بردن ساس ها از خاک دیاتومه استفاده کنید. این ماده طبیعی از بقایای فسیل جلبک های کوچک به وجود آماده است که در از بین بردن ساس موثر است.
دور ریختن لوازم:
برای رهایی از شر ساس و نابودی آن، تا حد امکان مواد به شدت آلوده را دور بریزید. به طور مثال:ملحفه یا تشک آلوده به ساس را در یک کیسه پلاستیکی ریخته و سر کیسه را محکم ببندید و آن را دور از منزل قرار دهید.
آویشن:
آویشن یکی از گیاهان پرخاصیت و سالم در جهان است که برای از بین بردن ساس در حجم گسترده کاربرد دارد. برای نابودی ساس کافی است برگ آویشن تازه را در زیر مبل یا تختواب قرار دهید یا چوب آویشن را در اتاق بسوزانید تا شاهد از بین رفتن تمام ساس ها باشید.
اسپری روغن های گیاهی:
روغنهای گیاهی مانند روغن درخت چای و روغن اسطوخودوس را می توان به عنوان مواد اصلی برای مقابله با برخی از ساس ها استفاده کرد. بنابراین می توان با ترکیب روغن های زیر، اسپری کاملی ساخت.

مواد لازم برای تهیه اسپری:
 
  •     1 قاشق غذاخوری روغن فندق خالص
 
  •     1 فنجان آب
 
  •     5 قطره روغن ترنج
 
  •     5 قطره روغن چوب سدر
 
  •     5 قطره روغن اسطوخودوس

همه مواد را در یک بطری اسپری ترکیب کنید و به اطراف تخت و ملحفه ها اسپری کنید.
ژل سیلیکا:
برای نابود کردن ساس، می توانید مقداری ژل سیلیکا را روی مناطق آلوده قرار دهید. این ژل باعث چسبیدن ساس به خود می شود و پس از جذب آب بدن ساس، موجب از بین رفتن آنها می شود.
بوریک اسید:
اگر ساس ها هنوز تکثیر و شدت نیافته اند می توانید از بوریک اسید که یک روش تضمینی است برای از بین بردن آنها استفاده کنید. مقداری از این پودر را روی مناطق آلوده مانند لحاف، تشک، درز مبلمان و ... اسپری کنید.
استفاده از سشوار:
یکی از روشهای ساده برای از بین بردن ساس، استفاده از سشورا است. سشوار را در دمای بالا تنظیم کنید و با استفاده از باد داغ آن اقدام به از بین بردن ساس نمائید.
پودر تالک:
استفاده از پودر تالک برای از بین بردن ساس ها بسیار ساده تر از بیرون آوردن آنها از تشک و مبلمان یا شست وشوی ملحفه ها است. پودر را روی نقاطی که ساس وجود دارد و زیر همه مبلمان که فکر می کنید آلوده به ساس است بریزید تا در نهایت باعث از بین رفتن آنها شود.
استفاده از مواد سفیدکننده:
برای از بین بردن ساس می توانید از مواد سفید کننده مانند وایتکس برای تمیز کردن کف و دیوارهای خانه استفاده کنید.
الکل:
با استفاده از الکل می توانید از شر ساس هایی که در اطراف درزها وجود دارد خلاص شوید. الکل 100 درصد را با مقدار مساوی آب ترکیب کنید و محلول را داخل یک بطری اسپری بریزید؛ سپس مناطقی را که احتمال می دهید ساس مخفی شده اند را اسپری کنید.
بخارشوی:
دیوارها، مبلمان و فرش های را با استفاده از بخارشوی با دمای 130 درجه فارنهایت (54 درجه سانتیگراد) تمیز کنید. بخارشوی را در بالاترین درجه حرارت تنظیم کرده و بخار را در امتداد چارچوب تخت، کف زمین و فرش بگیرید. این کار باعث از بین رفتن هر گونه ساس می شود.
پودر زردچوبه:
پودر زرد چوبه حاوی ماده ای شیمیایی به نام کورکومین است که خاصیت ضد میکروبی دارد. برای از بین بردن ساس در منزل می توان از پودر زرد چوبه استفاده کرد.
آفت کش:
آفت کش ها حداقل باید 10 روز یا حتی بیشتر در محیط بمانند زیرا این مدت زمان لازم برای تخم ریزی ساس ها است، بعد از اینکه از نابودی ساس ها مطمئن شدید، جاروبرقی بکشید و لباس های خود را به کشوها بازگردانید.
پر کردن ترک دیوار با گچ:
یکی از روش های موثر برای از بین بردن ساس، نابود کردن مخفیگاه آنها است. با تهیه مقداری گچ، تمام درزها و شکافهای دیوارها را بپوشانید تا امکان تاکثیر و رشد ساس ها وجود نداشته باشد.
+8
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.