گزارش ویدئویی از بنادر جنوب :مجبوریم «شوتی» کار کنیم

خودروهای حمل بار که از بنادر جنوب ایران «کالای ملوانی» وارد شده توسط تجار و لنج‌داران را به مناطق مختلف کشور می‌برند «شوتی» خوانده می‌شوند.

خودروهای «شوتی» عمدتا به صورت کاروانی به جاده می‌زنند و هیچ تامین جانی و امنیتی ندارند.

آنها می‌گویند تازه اگر بتوانند از گذرگاه های پلیس عبور کنند، احتمال اینکه در دام راه‌زنان مسلح بیافتند بسیار است و شاید جان و مال خود را از دست بدهند.

در میان رانندگان خودروهای شوتی زنانی هم دیده می‌شود که یا راه همسران فوت شده خود در این راه را ادامه می‌دهند و یا برای درآوردن خرج خانواده به جاده زده‌اند.

بر اساس قوانین گمرکی ایران، خروج کالای ملوانی از شهرهای بندری که این امتیاز را دارند ممنوع است، اما به دلیل ارزان‌تر بودن کالا ها میل به خرید از بنادر بیشتر است و برای انتقال آن از خودروهای شخصی استفاده می‌شود.
+61
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  Alphabet - پترس، یونان

  شاهنشاه آریامهر که رفت, امنیت و آبادی هم رفت. پدران ما مملکت را دو دستی دادند دست دزدان و راهزنان بی دین گشنه گدا - قاتلان و جانیان سینما رکس , قاتلان ندا و نوید, جوانان ایرانی . هنیه فلسطینی و لبنانی دزد حسن خرس الله, عراقیهای مزدور گدا گدول لاری جانی اومل لی و نقدی و ایل و تبارشون. سیاه فکرهایی همچون ظریف و زشت کلام و غیره و ذالک که نمک خوردند و نمکدان شکستند. ای اف به این چرخ روزگار.
  46
  72
  دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۴:۳۷
  ۶۰
  vg2000 - اسلو، نروژ
  مردم ایران دارن تقاص پس میدن
  0
  5
  دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.