چه آهنگ‌هایی باعث می‌شوند افراد سریع‌تر و پرخطرتر رانندگی کنند؟

رادیو فردا :بر پایه نتایج یک پژوهش تازه، موسیقی تأثیر مستقیمی بر نحوه رانندگی افراد دارد.

پژوهشگران کشف کرده‌اند چه آهنگ‌هایی باعث می‌شوند افراد سریع‌تر و پرخطرتر رانندگی کنند، و گوش دادن به چه آهنگ‌هایی می‌تواند، امنیت بیشتری را حین رانندگی تأمین کند.

امروزه گوش دادن به موسیقی یکی از کارهای عادی درون خودرو است. بسیاری از رانندگان هزینه‌های بسیاری برای سیستم پخش موسیقی در ماشین می‌کنند تا با کیفیت خوبی به آهنگ‌های دلخواه‌شان گوش دهند.

گوش دادن به موزیک همچنین می‌تواند خستگی و خواب آلودگی رانندگان را کاهش دهد.

اکنون پژوهشگران چینی دریافته‌اند که رانندگان هنگام رانندگی در تنهایی، تاریکی، و نیز در شرایط ترافیکی متوسط تا سنگین، بیشتر به موسیقی گوش می‌دهند.

در این پژوهش تأثیر نوع موسیقی، سطح صدا و سایر عوامل کنترل‌کننده عملکردهای فیزیولوژیکی رانندگان از نظر برانگیختگی احساسات و حجم کار ذهنی بررسی شده است.

یافته‌های این پژوهش نشان می‌دهد که ارتباط بین موسیقی، عوامل فیزیولوژیکی و نحوه رانندگی، می‌تواند خطر تصادف را بیشتر کند. به طور شگفت‌انگیزی برخی از آهنگ‌های راک مدرن و حتی کلاسیک، بدترین تأثیر را بر نحوه رانندگی افراد می‌گذارند.

در این پژوهش، پژوهشگران با استفاده از یک سیستم شبیه‌ساز، نحوه رانندگی افراد را هنگام شنیدن آهنگ‌های مختلف بررسی کرده‌اند.

نتایج این پژوهش نشان می‌دهد که آهنگ‌هایی ضرب‌آهنگ (BPM) بیش از ۱۲۰، می‌توانند تأثیر منفی روی نحوه رانندگی داشته باشند و افراد حین شنیدن این آهنگ‌ها عکس‌العمل‌های پرخطری دارند.
+30
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  گفتگو - منچستر، انگلستان
  آهنگ های شماعی زاده؛شب پره؛مرتضی؛اندی و و...کلا هر چی شیش و هشته! 😀
  0
  0
  دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.