پیام ویدیویی ایمن الظواهری، رهبر القاعده در سالروز حملات یازدهم سپتامبر

ایمن الظواهری، رهبر القاعده و پیام ویدیویی جدیدشدویچه وله :در بیستمین سالروز حملات تروریستی یازدهم سپتامبر، ایمن الظواهری، یک پیام ویدیویی از رهبر القاعده منتشر شده است. رهبر سازمان تروریستی القاعده در این پیام ویدیویی پیروان خود را به مبارزه علیه غرب فراخوانده است.

در اواخر سال گذشته (۲۰۲۰) شایعاتی مبنی بر مرگ ایمن الظواهری، رهبر شبکه تروریستی القاعده منتشر شده بود. اکنون یک پیام ویدیویی ۶۰ دقیقه‌ای از او منتشر شده است. این پیام ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی بازتاب یافته است.

الظواهری در این پیام ویدیویی هواداران خود را به مبارزه علیه غرب و متحدان آن‌ها در خاورمیانه فراخوانده است. کارشناسان با بررسی این ویدیو به این نتیجه رسیده‌اند که الظواهری دست‌کم تا اوایل سال جاری زنده بوده است.

ریتا کاتس، مدیر سایت "گروه اطلاعاتی" به بخشی از این ویدیو اشاره می‌کند که مربوط به حمله به مواضع نظامی روسیه در شمال غربی سوریه می‌شود. این حمله روز اول ژانویه سال جاری روی داده بود. از این رو، تاریخ تهیه این فیلم در سال جاری بوده است.

گروه اطلاعاتی یک سازمان غیردولتی است که در حوزه بررسی و تحلیل تبلیغات آنلاین جریان‌های افراطی و گروه‌های جهادگرا فعالیت می‌کند.

الظواهری در بخش دیگری از پیام ویدیویی خود به خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان اشاره کرده و آن را نشانه شکست آمریکا پس از ۲۰ سال جنگ در افغانستان دانسته است. اما او در این پیام به تسلط طالبان بر افغانستان اشاره‌ای ندارد.

ایالات متحده آمریکا ۲۵ میلیون دلار برای دریافت اطلاعاتی که منجر به دستگیری الظواهری گردد، پاداش تعیین کرده است.
+15
رأی دهید
-67

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۷
  hassan1326 - تهران، ایران

  ایمن الظواهری هم زیر عبای آخوند ج.ا قایم شده است.
  78
  58
  یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک
  مهم این نیست که این شخص در قید حیات است یا نیست بلکه پیام او که کوتاه کردن دست استکبار در خاورمیانه است. که طالبان با جان‌گذشتگی یکی از دستان این مستکبران مشرک را قطع کرده‌ای.
  83
  90
  یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی

  دقیقا با مولوی عبدالحمید مانند یک سیبی که دو نصف کردند با یه جای ته استکان روی پیشانی
  1
  49
  یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک

  [::maradona - براتیسلاوا، اسلوواکی::]. بله، جناب مولوی عبدالحمید هم یکی از مبارزان ضد امپریالیسم از سرزمین رستم است.
  64
  84
  یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  الفارد - وردینگ، انگلستان
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک. البته استفاده از نیمه سیب در این مورد اشتباه است! شباهت آخوند با اخوند بیشتر شبیه مدفوعی است که دوچرخه ای از وسط آن رد شده باشد! . نجات این مردم دردمند هم به دست امثال شما چه در ایران و چه در هر کجای خاورمیانه یاد آور شعر شیخ و بره طنزپرداز بزرگ هادی خرسندی است: . شنیدم برًه را شیخ بزرگی. رهانید از دهان و چنگ گرگی. شبانگه پیش بر پشت اش بمالید. روان برًه هک از وی بنالید. که آن گرگی که قصد کشتنم داشت. اقلاَ مثل تو ... نمیذاشت!!!
  0
  8
  یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک::]. خوشحالم که عده ایی حرفات را خواندن . حرف حق هم مانند جملات مضحک و نادرست موافق و مخالفانی دارد. اگر واقعیت را بهتر درک کنی و آنها را عنوان کنی حتما برای خودت و افکار نادرست بهتر است. امیدوارم جنگ و خونریزی توسط این گروه تروریستی پایان یابد و آزادی و خوشی ها و ترقی بازگردد.
  3
  4
  یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.