مطهری: توصیه ایران به طالبان برای تشکیل دولت فراگیر طنز روزگار است

ایران وایر :علی مطهری در واکنش به پیشنهاد وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در گفتگویی تلفنی با وزیر خارجه روسیه، مبنی بر تشکیل دولت فراگیر در افغانستان، گفته است که این «از طنزهای روزگار است.»

روز چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۰، نایب رییس مجلس پیشین در حساب توییتر خود نوشته است: «داستان توصیه مقامات ما به طالبان برای تشکیل دولت فراگیر از طنزهای روزگار است. طالبان می‌گویند ما انتخابات آزاد و دولت فراگیر شما را دیدیم، در واقع راه خودتان را می‌رویم، ما با صداقت و شما با ظاهرسازی. رطب خورده منع رطب کی کند؟!»

این نماینده پیشین مجلس، پیش از این در واکنش به برخی مواضع طالبان در افغانستان، از جمله اعلام پایبندی طالبان به پیمان‌های منطقه‌ای، گفته بود که «عقل‌شان از ما بیشتر است.»

«علی مطهری»، فعال سیاسی اصلاح‌طلب و فرزند «مرتضی مطهری» از روحانیان نزدیک به روح الله خمینی است.

او پیش از این در بهمن‌ماه ۱۳۹۸ و در پی ردصلاحیت شدن در انتخابات مجلس یازدهم شورای اسلامی گفته بود که شورای نگهبان دلایل ردصلاحیت او را، نظرات و اظهاراتش درباره رفع حصر رهبران جنبش سبز و «یوم‌الله» ندانستن نهم دی اعلام کرده است.
+4
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  sahandogli - لندن، انگلستان
  امیدوارم هر چی زودتر پشتو زبان رسمی افغانستان شود و خواهد شد ان شالله چون اکثریت با پشتو هاست نه فارسها مثل ایران فارسها در اقلیت هستند و اما زبانشان را به دیگران تحمیل می کنند و تمام مقامات دزد توسط فارسها تصاحب شده است.
  6
  1
  یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.