فیسبوک و شرکت سازنده عینک «ری بن» از عینک هوشمند خود رونمایی کردند

 عینک «داستان‌های ری‌بن»صدای آمریکا :بهنود مکری

شرکت فیسبوک پنجشنبه با هدف عرضه عینک‌های واقعیت افزوده به بازار، از نخستین عینک هوشمند خود رونمایی کرد.

به گزارش رویترز، این عینک که با همکاری شرکت «اسیلور لاکسوتیکا»، سازنده عینک‌های «ری‌بن» تولید شده است، به کاربران اجازه می‌دهد که به موسیقی گوش کنند، با دیگران تماس بگیرند، عکس و فیلم بگیرند، و آنها را از طریق یک اپلیکیشن یا برنامه کاربردی در حساب کاربری خود در فیسبوک به اشتراک بگذارند.

به گفته فیسبوک، این عینک «داستان‌های ری‌بن» نام دارد و قیمت پایه آن‌ ۲۹۹ دلار است.

درآمد فیسبوک سال گذشته میلادی حدود ۸۶ میلیارد دلار بود که بخش عمده این مبلغ از طریق تبلیغات تأمین شد. اما این غول شبکه‌های اجتماعی سرمایه‌گذاری زیادی در زمینه واقعیت مجازی و افزوده انجام داده است. فیسبوک علاوه بر توسعه سخت‌افزارهایی مانند هدست‌های «اوکالوس وی‌آر» روی فناوری‌های مچ‌بند برای پشتیبانی از عینک‌های واقعیت افزوده کار می‌کند.پژوهشگر ارشد فیسبوک سال گذشته گفته بود که این شرکت پنج تا ده سال با عرضه عینک واقعیت افزوده به بازار فاصله دارد.

مارک زاکربرگ پنجشنبه در ویدیویی که در حساب کاربری خود در فیسبوک به اشتراک گذاشت، گفت که این شرکت مدت‌ها است باور دارد که عینک بخش مهمی از ساخت پلت‌فرم رایانشی بعدی خواهد بود.

این عینک جدید شامل یک دستیار مجازی اختیاری است، و عکس‌ها و ویدیوها می‌توانند بدون استفاده از دست و فقط از طریق فرمان صوتی ضبط شوند.

فیسبوک یک راهنما را نیز درباره چگونگی استفاده مسئولانه از این عینک منتشر کرده است. برای مثال، عینک باید در فضای خصوصی خاموش شود و نباید برای اقدامات غیرقانونی مانند آزار یا به دست آوردن اطلاعات حساس مورد استفاده قرار گیرد.
+6
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.