۷ مرد متجاوز به زن تنها در باغ در انتظار حکم دادگاه

7 مرد شرور که متهم هستند زن جوانی را در یک خانه باغ مورد تعرض قرار داده‌اند، در شعبه هفتم دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شدند.

به‌گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، رسیدگی به این پرونده از سال 98 با شکایت زن جوانی به‌نام میترا که مدعی بود در یک باغ مورد آزار و اذیت 7 مرد اتباع بیگانه قرار گرفته، آغاز شد. وی که با سر و وضعی آشفته به پلیس آگاهی رفته بود در توضیح ماجرا به مأموران گفت: من و همسرم وضع مالی خوبی داریم. مدتی پیش تصمیم گرفتیم خانه‌مان را بفروشیم و یک خانه ویلایی در غرب تهران بخریم. به‌همین خاطر در یکی از سایت‌های اینترنتی به‌دنبال ملک مناسبی بودم که موفق شدم یک خانه ویلایی را در حوالی فرحزاد پیدا کردم و با صاحب آگهی که مرد بنگاه‌داری به‌نام دوشنبه که از اتباع بیگانه بود، تماس گرفتم و قرار شد به‌صورت حضوری به دفتر او بروم و به اتفاق ملک را ببینیم. پس از اینکه به سراغش رفتم به من پیشنهاد داد که ابتدا از خانه باغی که در همان حوالی بود، بازدید کنیم. در میانه راه هم گفت که این خانه باغ شرایط خوبی دارد چراکه ملک موروثی است و وراث آن در خارج از کشور سکونت دارند و اگر مورد پسندم واقع شود می‌تواند با تخفیف خوب آن را معامله کند. به همین خاطر مشتاق شدم ملک را ببینم.

وی افزود: پس از اینکه به جلوی ملک مورد نظر رسیدیم، یک لحظه تردید کردم و خواستم با همسرم تماس بگیرم تا تنها وارد خانه نشوم اما مرد بنگاه دار به یکباره من را به داخل خانه هل داد و در را بست. آنجا بود که 6 مرد اتباع بیگانه به من حمله و بی‌رحمانه به من تعرض کردند.

به دنبال شکایت این زن، پلیس به خانه باغ مورد نظر در محدوده فرحزاد رفت و در بررسی آنجا کارت ویزیت مربوط به یک مرد بنگاه دار را پیدا کرد. صاحب کارت ویزیت شناسایی شد و گفت دوشنبه را از قبل می‌شناسد. با اطلاعاتی که این مرد به مأموران داد، دوشنبه طی قرار صوری بازداشت شد اما مدعی شد نه شاکی را می‌شناسد و نه با او ملاقاتی داشته است.

در حالی که تلاش برای ردیابی 6 همدست متهم ادامه داشت، پرونده به شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. در این میان میترا در دادگاه حاضر شد و گفت: این 7 نفر من را تهدید به مرگ کرده‌اند. آنها پس از ورود به خانه به من حمله کردند و وقتی با مقاومتم روبه‌رو شدند فیلمی را نشانم دادند که مجبور شدم تسلیم خواسته آنها شوم. در آن فیلم مردان اتباع بیگانه قصد داشتند دختری جوان را آزار دهند اما چون مقاومت کرد بی‌رحمانه او را کشتند و جسدش را دفن کردند.

شاکی ادامه داد: با دیدن این فیلم بشدت ترسیده بودم و التماس می‌کردم تا رهایم کنند اما آنها از ساعت ۴ بعد از ظهر تا ۱۱ شب من را مورد تعرض قرار دادند و شکنجه کردند. حوالی ساعت ۱۱ شب بود که گفتند می‌توانی بروی. بعد هم تهدیدم کردند که اگر در این باره به کسی چیزی بگویم حتماً من را می‌کشند. با این حال پس از خروج از آن خانه به خانه رفتم و با همسرم به پلیس آگاهی مراجعه کردیم.

با افشای جنایت هولناکی که رقم خورده بود، پلیس 6 متهم دیگر پرونده را شناسایی و بازداشت کرد که 5 نفر از آنها منکر اتهام خود شدند و فقط یکی از آنها لب به اعتراف گشود و گفت: دوشنبه زن تنها را به خانه باغ آورد و دوستانم او را آزار دادند اما من دست به شاکی نزدم و فقط نظاره گر ماجرا بودم.

پس از اظهارات شاکی و متهمان، رئیس شعبه ۷ دادگاه کیفری یک استان تهران دستور داد تا ماجرای قتل که فیلم آن به‌عنوان یک تهدید به شاکی نشان داده شده بود، مورد رسیدگی قرار گیرد و مشخص شود که آیا در آن خانه باغ قتلی به وقوع پیوسته یا فیلم ساختگی بوده است.

وقتی مأموران تحقیقات خود را برای مشخص شدن موضوع آغاز کردند فیلمی را که زن جوان مدعی بود، پیدا نکردند و متهمان نیز دست داشتن در یک قتل را انکار کردند. آنها گفتند هیچ کدام از اظهارات شاکی را قبول ندارند و تجاوزی هم در کار نبوده و کسی هم به قتل نرسیده است.

با تکمیل تحقیقات و در حالی که سرنخی از جنایت در باغ مخوف به دست نیامده بود 7 مرد اتباع بیگانه پای میز محاکمه ایستادند. در ابتدای جلسه، زن جوان در حالی که اشک می‌ریخت به تشریح ماجرا پرداخت و گفت: این 7 نفر من را آزار دادند و گفتند من تنها قربانی آنها نیستم. آنها قبلاً چندین زن و دختر دیگر را نیز آزار داده‌اند. در حال حاضر هم به هیچ عنوان حاضر به گذشت نیستم و برای عاملان جنایت درخواست اشد مجازات را دارم.

در ادامه متهمان یک به یک به جایگاه رفتند و اتهام‌شان را انکار کردند و مدعی شدند که شاکی دروغ می‌گوید و ما او را به زور به داخل باغ نکشانده‌ایم. بلکه او با میل و رضایت خودش به خانه باغ آمده بود و با ما ارتباط برقرار کرد.

اما در این میان یکی ازمتهمان گفت: دوستانم به زور زن جوان را آزار دادند. او گریه و التماس می‌کرد که او را آرام کردم و گفتم اجازه نمی‌دهم دوستانم او را اذیت کنند.

با پایان دفاعیات متهمان و وکلای مدافع آنها، قضات برای صدور رأی وارد شور شدند.
+74
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۷
  پویا ۸۷۹۰ - طهران، ایران

  قابل توجه مردم احساسی و احمق ما 'اون خانم محترم افغانی که از ارتش میخواست مرز را بر روی این جنایتکاران باز کنند 'چرا در این موارد لال شده؟؟قاضی دادگاه مرد نیست اگر هر ۷ تا را حکم اعدام ندهد .طالبان همین افغانها هستند .کی می‌خواهیم یاد بگیریم و اول به خودمان فکر کنیم.
  15
  169
  شنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۳:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  متاسفانه بخش عظیمی از کشور افغانستان ، بخاطر سرکوب غرایز جنسی در دوران نوجوانی ، کاملا منحرف از لحاظ اخلاقی هستند ، در کودکی بهشان تجاوز میشه و در جوانی خودشان متجاوز و در سن بالاتر بچه باز می‌شوند ، در شهر اوپسالا در سوعد ۱۵ تا افغانی به هموطن نوجوان خودشان تجاوز سیستماتیک می‌کردند و فیلم میگرفتند ، همچنین پدیده ای در تاریخ قضایی این کشور مشاهده نشده بود
  11
  141
  شنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  mts.rezza - اسلو، نروژ

  اینا فراموش کردن که اسم دوشنبه به صورت طنز استفاده شده بود اونم تو سریالهای طنز ایرانی. زنی میلیاردر ایرانی که میخواسته ویلا بخره پای پیاده رفته تا اونجا . یه سطل ماست هم که میخرن قبلش یه زنبیل میبرن. هفت نفر اتبأع بیگانه اگه بهت تجاوز میکردن مطمئن باش ولت نمیکردن. تو یه گزارش دیگه اسم طرف جمعه بود . با شنبه قرار گذشته بود که همراه دوشنبه و سه شنبه و چهارشنبه تو باغ پنجشنبه ترتیب یه رو بدن. ولی نگفته بودن ۷ نفریم. ایشونم شاکی شدن آخه مملکت قانون داره. برید خودتنو مسخره کنید با اینجور اخبارتون
  123
  12
  شنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  grizzly - برلین، آلمان

  درسته که بین افغانها آدم خلافکار کم نیست ولی ایرانی ها همیشه همینطورند زود قضاوت میکنند و احساساتی میشوند!! تجاوز در ایران یک کار عادی و روزمره ای است و کم اتفاق نمی افته لااقل در سیستم قضایی و دادگستری جمهوری اسلامی یک کار بازدارنده و خورد کننده است تا متهمین رو وادار به اعتراف کنند ولی کسی اینطور واکنش نشان نمیده در صورتیکه تجاوز در زندانها و نهادهای امنیتی ثابت شده
  58
  10
  شنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  grizzly - برلین، آلمان

  درسته که بین افغانها آدم خلافکار کم نیست ولی ایرانی ها همیشه همینطورند زود قضاوت میکنند و احساساتی میشوند!! تجاوز در ایران یک کار عادی و روزمره ای است و کم اتفاق نمی افته لااقل در سیستم قضایی و دادگستری جمهوری اسلامی یک کار بازدارنده و خورد کننده است تا متهمین رو وادار به اعتراف کنند ولی کسی اینطور واکنش نشان نمیده در صورتیکه تجاوز در زندانها و نهادهای امنیتی ثابت شده
  61
  7
  شنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  agha_ehsan - تهران، ایران

  یکی به اون قاضی ابله بگه چرا یه زن باید پاشه بره یهویی به افغانها بده . اونم یهو به 7 نفر با هم ؟ که قبلا هم نمیشناخته ! این افغانها باید اعدام بشن تا بفهمن با ترسوندن زن و دختر بیچاره نمیتونن تو ایران تجاوز بکنن و از طرفی دختر وزن ها هم بدونن که قانون و دستگاه قضایی ازشون حمایت میکنه . چون تو اون حال اگه مرد هم باشی انقد بهم میریزی که اصلا نای رفتن به پاسگاه و شکایت نداری . چه برسه به زن و دختر که ترس آبرو و پدر و برارد و شوهر دارن . و آفرین به شوهر مرد این زن بیچاره که حمایتش کرده . هستن کثافتهایی که بگن ببین چکار کردی که گرفتن کردنت!
  3
  66
  شنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  [::grizzly - برلین، آلمان::]. گرامی تو تمام دنیا این کارها اتفاق می افته ، بحثی نیست ، اما در بعضی کشور ها بخاطر دلایل روشن ابعاد گسترده تری دارد ، یک نمونه دیگر امشب فیلمی از اسید پاشی به یک دختر در ایتالیا دیدم ، فیلم براساس داستان واقعی بود ، اما در ایتالیا این نوع جرایم بسیار نادر است ، در پاکستان بسیار رایج، هر چند ارازل ایرانی هم تلاش برای رکورد دارند ،
  3
  54
  شنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  grizzly - برلین، آلمان

  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::]. ببین هرجا مشکلات و معضلات خودش رو داره مثلاً در همون ایتالیا بعد این همه سال مبارزه با مافیای مواد مخدر باز هم میبینیم که هرچند وقت یکبار به جان هم میافتند و همدیگر رو سلاخی میکنند یا در آمریکا هر سال یکی میره توی مدرسه یا سینما یا رستوران ملت رو به رگبار میبنده!! در ایران قبلاً حدود 4 میلیون افغان با مجوز و بدون مجوز زندگی میکردند بیشتر هم در استانهای فارس زبان و از نظر اقتصاد مرفه تر حالا حساب کن کافیه یک درصد اینها خلاف باشند و تو کار مواد و قتل و تجاوز میشه حدود 40 هزار خلافکار توی 6 یا 7 استان کشور!! خودت حساب کن 99 درصد بدبخت و بیچاره باید به آتیش اون یک درصد بسوزند درحالیکه آمار خلافکارهای ایرانی به مراتب بیشتر از افغانهاست
  51
  2
  شنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  danyou - تل آویو، اسرائیل
  با این نا امنی تو ایران یه زن تنها پا میشه میره باغ ببینه ؟ افغانی هم اگه نبودن ایرانی ها هم بهش تجاوز میکردن . بابا یه ذره احتیاط هم شرط عقل هست . توی ایران زندگی نمی‌کنیم همسر من هم ایرانی نیست ولی هیچوقت یه همچین جاهایی رو تنها نمیره . نمیگم اعدام ولی حبس ابد با بیگاری تا آخر عمر بهترین مجازاته.
  24
  9
  یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۴:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.