زور عشق به مذهب چربید: جوانترین اسقف اسپانیا به خاطر عشقش استعفا داد

 خاویر نووِل گمایورونیوز :خاویر نوول گوما، اسقف محافظه کار شهر سولسونا در استان کاتالونیای اسپانیا که در روز ۲۳ اوت (یکم شهریور) از سمت خود در کلیسا استعفا داده و دلیل آن را «شخصی» اعلام کرده بود، بالاخره بعد از چند هفته دلیل استعفای خود را فاش کرد: عشق.
بر پایه آئین مسیحیت کاتولیک، ازدواج روحانیان ممنوع است و به همین دلیل این رویداد در میان جامعه مذهبی اسپانیا جنجال زیادی بر پا کرده و بسیاری این ماجرا را رسوایی دانسته‌اند. در واقع این فرد روحانی ۵۲ ساله که تا پیش از استعفایش جوان‌ترین اسقف اسپانیا بود، عاشق زنی ۳۸ شده است که نویسنده رمان‌های شهوانی است که باورمندان مذهبی آن را «شیطانی» می‌خوانند.
از اینها گذشته زنی که آقای خاویر نوول گوما عاشقش شده، مطلقه است و این در حالی است که مسیحیت کاتولیک طلاق را نیز منع کرده است.

فرمی مانتکا، کشیشی از قلمرو اسقفی سولسونا درباره همکار پیشین خود می‌گوید: «او بسیار بسیار رادیکال و محافظه‌کار بود و به همین دلیل این واقعیت که او با یک زن رفته است، همه را شگفت‌زده کرده است.»

آقای نوول گوما تاکنون به خاطر مواضع تندش علیه ازدواج همجنسگرایان و سقط جنین شناخته شده بود. اسقف پیشین سولسونا اکنون با معشوق خود که روانشناس هم هست و سیلویا کابالول نام دارد، نقل مکان کرده و در خانه جدیدی با هم زندگی می‌کنند.

همکاران این روحانی پیشین می‌گویند که در بدن او جن رفته و گفته‌اند که شخص پاپ از اسقف نوول گوما خواسته تا نزد جنگیر برود. اما گویا در نهایت زور عشق به مذهب چربیده است.
+66
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  این جن که یک کار مثبت انجام داد ، چرا می خواهید بگیرنش؟
  2
  78
  جمعه ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۲
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  در اکثریت مواقع عشق به مذهب می چربد چون عشق بیشتر غریزی عمل میکند. خود من که از کلاس 5 ابتدائی آتئیست شدم برای ازدواج با همسرم کاملا بصورت دروغین تغییر مذهب دادم و با فرار از ایران و رسیدن به آزادی این لباس چرکین و خون الود و ابلهانه ی قرون وسطائی را از تنم به دور ریختم
  7
  33
  جمعه ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۵
  ۳۵
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. وصال عشق همه چیز جایزاست ، بجز دروغ و نیرنگ.
  10
  17
  جمعه ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۷
  ۳۹
  Realman - کالیفرنیا ، ایالات متحده امریکا
  خوبه حداقل یکیشون ادم شد 😂
  1
  8
  جمعه ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۴
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا::]. عزیزم من به همسرم دروغ نگفتم. پدرش خرمذهب بازی در اورد و با توافق همدیگر چنین کردیم
  0
  9
  شنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۱:۳۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.