مسی از پله عبور کرد، برزیل به هشتمین برد پیاپی دست یافت

یورونیوز :در ادامه مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ در قاره آمریکای جنوبی برزیلی‌ها به هشتمین برد پیاپی خود در این رقابت‌ها دست یافتند.

زردپوشان برزیلی در ادامه نمایش‌های درخشان خود موفق شدند با دو گل ریبه‌رو و نیمار تیم ملی فوتبال پرو را شکست دهند. شاگردان تیته با این پیروزی مجموع امتیازات خود را به ۲۴ رساندند و جایگاه خود را در صدر جدول تثبیت کردند.

در دیگر مسابقه مهم این شب، آبی و سفید پوشان آرژانتین با ارائه نمایشی زیبا موفق شدند با درخشش کاپیتان خود لیونل مسی حریف خود بولیوی را شکست دهند. هر سه گل این مسابقه را مسی و در دقایق ۱۴، ۶۵ و ۸۹ به ثمر رساند. لیونل مسی با این سه گل تعداد گل‌های ملی خود را به عدد ۷۹ رساند و توانست از رکورد پله عبور کند. اسطوره برزیلی فوتبال دنیا که سه بار قهرمانی جام جهانی را در کارنامه خود دارد با پیراهن تیم ملی برزیل ۷۷ بار گلزنی کرده بود.

به این ترتیب فوق ستاره آرژانتینی توانست عنوان بهترین گلزن تاریخ بازی‌های ملی منطقه آمریکای جنوبی را به نام خود ثبت کند. اما این شب از جهات دیگری هم برای آرژانتینی‌ها خاص و به یاد ماندنی بود. پیش از آغاز مسابقه، بازیکنان تیم ملی آرژانتین که برای نخستین بار پس از کسب عنوان قهرمانی کوپا آمریکا در مقابل هواداران خودی به میدان می‌رفتند جشن قهرمانی بر پا کردند و در مقابل طرفداران پرشور خود قهرمانی باارزش در کوپا آمریکا که با پیروزی مقابل برزیل به دست آمده بود را جشن گرفتند.

آرژانتینی‌ها با پیروزی شب گذشته امتیاز خود را بعد از ۸ بازی به عدد ۱۸ رساندند و پس از برزیل ۲۴ امتیازی جایگاه خود را در رده دوم تثبیت کردند.

در دیگر بازی‌های مهم بامداد پنجشنبه کلمبیا که بعد از جدایی کارلوس کیروش روند ناکامی آنها پایان یافته توانستند در دیداری مهم با نتیجه ۳-۱ شیلی را شکست دهند و به رده پنجم صعود کنند.

در پایان دور نهم تیم‌های برزیل، آرژانتین، اروگوئه، اکوادو و کلمبیا در رده‌های اول تا پنجم قرار دارند. دو تیم برزیل و آرژانتین یک بازی عقب افتاده با یکدیگر دارند که این مسابقه در آینده برگزار خواهد شد.
+5
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.