انحصار تولید چادر مشکی در ایران در انحصار کامل بنیاد مستضعفان

رادیو فردا :پرویز فتاح، رییس بنیاد مستضعفان، گفته است این بنیاد «تنها تولیدکننده» چادر مشکی در ایران است و قصد دارد تولیدات چادر مشکی را از سالیانه ۱۰ میلیون متر مربع به سالیانه ۲۶ میلیون متر مربع برساند.

بنیاد مستضعفان که از نهادهای اقتصادی زیر نظر دفتر رهبر جمهوری اسلامی است،‌ تولید پارچه چادر مشکی را از طریق «کارخانه حجاب» در شهرکرد انجام می‌دهد. مسئولان بنیاد به طور معمول گزارش شفافی درباره ابعاد فعالیت‌های نهادهای اقتصادی خود ارائه نمی‌دهند.

بر اساس گزارش رسانه‌های داخلی سالانه ۸۰ تا ۹۰ میلیون متر مربع پارچه چادر مشکی در ایران مصرف می‌شود. بهمن سال گذشته، یک مقام سپاه پاسداران نیز از «طرح جهش تولید» پارچه مشکی در ۵ سال آینده خبر داده بود و گفته بود با پنج کارخانه در این زمینه تماس گرفته شده است.

در حال حاضر پارچه مشکی به طور عمده از چین، ژاپن و کره‌جنوبی وارد می‌شود و میزان واردات بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیون دلار در سال برآورد شده است.

به گفته برخی مقام‌های فعال در این حوزه، از جمله اسدالله سلیمانی، مدیرعامل انجمن تولیدکنندگان محصولات حجاب، واردات پارچه مشکی نیز «انحصاری است» و سود واردات آن به ۴۰۰ تا ۵۰۰ درصد می‌رسد.
+11
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  قابل توجه آنها که گمان می برند حجاب به اسلام مربوط است! فقط با پول چادر سیاه می توان ده ها بیمارستان، مدرسه و دانشگاه ساخت. حج، خمس، زکات، کفن و دفن و سازمان اوقاف، امامزاده ها و بسیاری منابع در آمد دیگر . ربطی به اسلام ندارند، ولی از اسلام برای بهره بردن از این منابع استفاده می شود،
  2
  13
  جمعه ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  [::azadi2011 - تورنتو، کانادا::]. ایکاش برای چنین مقاصدی خرج میشد . ولی افسوس همه درامدها برای لبنان و سوریه و فلسطین میرود چون آنها مستضعفان جهانند . مگر ایران مستضعف دارد؟ آن کارتون خواب و یا آنان که در قبرها میخوابیدند ،آن کسانیکه کلیه هایشان را میفروختن و یا دزدی میکنند همه وهمه آن فقرایی که میبینید میلیادرند و حتما دو تابیعتی هم هستند. میگی نه؟ از فاطی و جناب سروانها بپرس.
  3
  4
  جمعه ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  پارچه ی زشت و نکبت که به همه چیز شبیه است به غیر از پوشش و لباس
  1
  10
  جمعه ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  معنی چادر صدف أست و نگهدار گوهر گرانبها همینه! منتها اون گوهر همون متری ٢٠٠ هزار تومنه است 😂
  0
  1
  جمعه ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.