تقاضای شغل پاکبانی در یکی از شهرهای استرالیا برای مردان ممنوع شد

شغل رفتگری در شهری نزدیکی ملبون برای سایر جنسیت‌ها باز شده استایندیپندنت فارسی :شهرداری شهری در شمال ملبورن تقاضای شغل رفتگری را برای مردان ممنوع کرد و برای سایر جنسیت‌ها باز گذاشت.

شهرداری داربین ماه گذشته آگهی استخدام برای پاکبانی خیابان را منتشر کرد و دعوت کرد کسانی درخواست بدهند که با هویت «زن، غیردودویی(باینری) و جنسیت ناسازگار با عرف» شناخته می‌شوند.

شهرداری داربین در ایالت ویکتوریا با آگهی این شغل، اعلام کرد نهادی تنوع‌پذیر و فراگیر و بازتابی از جامعه است.

در آگهی منتشرشده در وب‌سایت شهرداری داربین آمده است: «برای کمک به رفع موانع، فعالانه در تلاشیم موقعیت‌هایی شغلی در زمینه‌هایی از محیط کارمان شناسایی کنیم که برخی گروه‌ها در آن حضور کمرنگی دارند.»

شهرداری به تبصره اقدام ویژه بخش ۱۲ (۱) قانون فرصت شغلی برابر مصوب ۲۰۱۰ (ایالت ویکتوریا) اشاره کرده است که به‌موجب آن، گروه‌ها اجازه دارند «در راستای ترویج یا تحقق برابری حقیقی برای اعضای گروهی با خصیصه‌ای خاص، دست به اقدامی ویژه بزنند».

در شرح شغل آمده است متقاضی باید «با ماشین خیابان‌های مسکونی، جلوی مغازه‌ها، محل دورریز زباله‌های بزرگ، محل جمع‌آوری زباله‌های شهری، و معابر و گذرگاه‌ها را تمیز و جارو کند» و سالانه ۶۳ هزار دلار حقوق پرداخت می‌شود. مهلت درخواست برای این شغل در اواسط ماه سپتامبر بسته می‌شود.

در آگهی شغل نوشته شده است شهرداری داربین کارفرمایی متعهد به فرصت شغلی برابر است و «در انتخاب و استخدام تبعیض قائل نمی‌شود».

به گزارش رسانه‌ای محلی، سخنگوی دولت در این زمینه گفت: «استخدام نیرو مسئله‌ای است که به خود شهرداری مربوط می‌شود.»
+20
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  حسنلو - باکو، آذربایجان
  اااا چی شد پهنیسم که دنبال برابری بود یهو چی شد؟البته ما میدونیم چی شد و صد البته مملکتشون به ششااااک فنا میره چون یا زنا باید برن واسه پاکبانی که کمتر زنی این کارو میکنه چون تو اون خراب شده کارای بهتر و مهمتری دارن یا خود فمنیستای بیشرف بی اصل نسب که البته این حرومی ها تو شرایط بحرانی خودشون رو جنس ضعیف و نیاز به محافظت اعلام میکنن
  21
  10
  جمعه ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  ali1g - اوسلو، نروژ
  کار درستی هست زمانی که اکثر پرسنل مرد هستند. با این روش برابری جنسیت در این محیط به تعادل بهتری میرسد.
  7
  13
  جمعه ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  شایعه - سیدنی، استرالیا
  حسنلو-باکو. خیلی عصبانی شدی ولی جالب بدونم منطق اون ۱۹ نفری که بهت منفی دادند چی؟ وقتی اینا میگند برابری که این تبلیغ دقیقا نشون میده که مزخرفی بیش نیست واگر مردها همچین آگهی بدند خشتکشونو می‌کشند سرشون ،راجع به فمنیست ها که اصولا دختر ها یا خوشگلن یا فمنیست،،من با برابری جنسیتی هیچ مشکلی ندارم به شرط اینکه زن ها نخواند هر چی موقعیت خوب زن بودن رو برا خودشون نگه دارند ولی تمام موقعیت های خوب مرد ها رو می خواند
  1
  2
  شنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۴:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.