تراکتورسازی از انصراف حضور در لیگ قهرمانان آسیا منصرف شد

باشگاه تراکتورسازی تبریزدویچه وله :باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز یک روز پس از اعلام انصراف از حضور در دیدار یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل تیم النصر عربستان، از این موضع خود عقب‌نشینی کرد.

تیم‌ فوتبال تراکتورسازی تبریز پس از موفقیت در مرحله گروهی لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا و صعود به مرحله یک‌هشتم نهایی این رقابت‌ها، قرار است که روز سه‌شنبه ۱۴ سپتامبر (۲۳ شهریور) در قطر به دیدار تیم فوتبال النصر از کشور عربستان سعودی برود.

اما در آستانه این دیدار مهم برای باشگاه پُرطرفدار تراکتورسازی، مسئولان این باشگاه تبریزی از انصراف احتمالی خود از حضور در این دیدار خبر داده بودند. علت این تصمیم نیز مصدومیت، بیماری و در اصل کمبود تعداد لازم بازیکنان برای حضور در این بازی، عنوان شده بود.

این موضوع اما بلافاصله با واکنش و اعتراض شدید هواداران این تیم فوتبال از استان آذربایجان شرقی و نیز جامعه فوتبال ایران مواجه شد.

یک روز پس از آن، مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی تبریز، جمشید نظمی، ضمن اشاره به عقب‌نشینی از تصمیم نخست این باشگاه پیرامون انصراف از بازی و نیز تائید حضور تیم تراکتورسازی در دیدار مقابل تیم النصر در لیگ قهرمانان آسیا، گفت: «با توجه به نیاز شدید باشگاه به استفاده از بازیکنان جدید، در حال تهیه مدارک و انجام مکاتبات لازم با فدراسیون فوتبال ایران و کنفدراسیون فوتبال آسیا بودیم تا مقدمات حضور تیم خود در دیدار مقابل النصر عربستان را فراهم کنیم.»

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی تبریز همچنین تاکید کرد: «با وجود اینکه جایگزینی نفرات جدید از تیم جوانان و امید باشگاه، در این دیدار برای تراکتور لازم است، اما حتی در صورتی که کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC)  با درخواست‌مان موافقت هم نکند، تیم ما تحت هر شرایطی به قطر خواهد رفت تا در دیدار مقابل النصر عربستان حضور یابد.»

اما آیا بازیکنان تیم‌‌های جوانان و امید تراکتورسازی تبریز از جواز رسمی AFC برای حضور در لیگ قهرمانان اروپا برخوردارند؟ پاسخ مربوط به این پرسش نیز در دستورالعمل‌های AFC پیرامون موضوع تغییر لیست بازیکنان، قرار گرفته است.

این مسئله نیز بستگی دارد به اعلام لیست بازیکنان از سوی باشگاه به AFC در چارچوب مهلت‌ زمانی که برای این کار در نظر گرفته شده‌ است. با توجه به این شرایط، طرفداران تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز در این روزها با نگرانی به وضعیت تیم خود برای حضور در دیدار یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا چشم دوخته‌اند.
+2
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.