رژه نظامی کره شمالی این بار با نمایش لباس‌های ایمنی و ماسک‌های ضد گاز

تصاویر رسانه های دولتی از رژه شبانه افرادی را در لباس های نارنجی حفاظت و ایمنی در حالی که ماسک دارند نشان می دهدبی بی سی :کره شمالی به مناسبت هفتاد و سومین سالگرد تاسیس این کشور کمونیستی، یک رژه نظامی برگزار کرد. اما دراین مراسم هیچ موشک بالستیک مهمی به نمایش گذاشته نشد.

تصاویر رسانه‌های دولتی از این رژه شبانه، سربازان و کارگرانی را با ماسک‌های ضد گاز نشان می‌دهد که لباس‌هایی برای محافظت و ایمنی به تن دارند.

کیم جونگ-اون، رهبر این کشور هم که لاغرتر به نظر می‌رسد، بدون ماسک در میان جمعیت درحالی که کودکان را بغل می‌کند، دیده می‌شود.

کره شمالی دچار کمبود مواد غذایی و بحران اقتصادی است که در نتیجه همه گیری کووید در این کشور عمیق‌تر شده است.

امروز هم رسانه‌های دولتی تصاویری از ماشین‌های آتش نشانی و آتش بازی در این رژه منتشر کرده‌اند.

به گفته خبرنگار بی‌بی‌سی، در بخشی از این رژه، شرکت کنندگان با لباس‌های ایمنی و حفاظتی نارنجی رنگ و ماسک هایی که برای حفاظت از گاز زده می شود، حضور یافتند که احتمالا نشان از تشکیل نیرویی ویژه برای کمک به مقابله با همه گیری کووید دارد.
کیم جونگ- اون، رهبر کره شمالی در میان کودکاناین رژه در میدان کیم سونگ ایل در پیونگ یانگ برگزار شدبه گزارش رسانه‌های دولتی چین، شی جین‌پینگ، رئیس جمهور این کشور پیام تبریکی به همین مناسبت برای رهبر کره شمالی فرستاده است.

چین، مهم ترین متحد سیاسی و اقتصادی کره شمالی به شمار می شود و پیونگ یانگ از نظر غذا، کود و سوخت به چین وابسته است.

اما از ژانویه ۲۰۲۰ یعنی از زمانی که کره شمالی برای جلوگیری از شیوع کووید، مرزهای خود را با چین بست، تجارت بین دو کشور به شدت کاهش داشته است.

در اقدامی دیگر، کره شمالی همچنین از ورود سه میلیون دوز واکسن کرونا از چین جلوگیری کرد.

سازمان بهداشت جهانی گفته که تا ۱۹ ماه اوت سال جاری، کره شمالی هیچ موردی از ابتلا به کووید ثبت نکرده است، هرچند که جامعه جهانی چنین چیزی را بعید می‌داند.

این سازمان در گزارش هفتگی خود گفته که از حدود ۳۷ هزار و ۲۹۱ نفر از جمله کارکنان بخش بهداشتی و افرادی که علائمی شبیه به آنفلوانزا داشتند، تست گرفته شده که نتیجه همه آنها منفی بوده است.

به هرحال، رهبر کره شمالی در بحبوحه گزارش‌های سازمان‌های امداد رسانی و مردمی که از گرسنگی می‌میرند و همچنین شرایط بد اقتصادی اذعان کرده که این کشور با کمبود مواد غذایی روبرو است.

به رغم وضعیت موجود، کره شمالی برنامه‌های هسته‌ای خود را محدود نکرده است.

ماه گذشته آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت که به نظر می‌رسد که این کشور یک رآکتور را که می‌تواند پلوتونیوم برای سلاح‌های هسته‌ای تولید کند، مجددا راه اندازی کرده است.

این آژانس چنین اقدامی را "عمیقا نگران کننده" خوانده است.
 
لورا بیکر، خبرنگار بی‌بی‌سی در سئول
 
رژه‌های کره شمالی دو هدف را دنبال می‌کنند.
 
در برخی موارد، آنها می‌توانند راهی برای نشان دادن سخت افزارهای نظامی جدید و موشک‌های بالستیک به جهان در مخالفت با تحریم‌های بین المللی باشند.
 
اما بیشتر آن‌ها وسیله ای برای تقویت حمایت داخلی به ویژه در شرایط سخت است. این رژه‌ها، راهی برای تقویت روحیه و تشویق مردم به تماشای نمایش قدرت و شاد کردن آن‌ها با آتش بازی‌ها است، حتی اگر در برخی از مناطق مردم با گرسنگی دست به گریبان باشند.
 
واحد ویژه ایمنی و حفاظت با لباس‌های نارنجی در رژه امسال به ویژه کنجکاوی‌ها را برانگیخته و نشان می‌دهد که پیونگ یانگ مشتاق است که به مردم خود نشان دهد حتی آن طور که ادعا می‌کند که هیچ موردی از ویروس درکشور وجود ندارد، اما نبرد مداوم علیه کووید کماکان ادامه دارد.
 
پیونگ یانگ در مدت ۱۲ ماه سه رژه برگزار کرده است.
 
فقط به خطر گردهمایی انبوه جمعیت بدون ماسک در پایتخت در بحبوحه این همه گیری در کشوری که هنوز هیچ واکسنی دریافت نکرده، فکر کنید.
 
به هر دلیلی، کیم جونگ- اون باید محاسبه کند که این خطر ارزشش را دارد یا نه.
+9
رأی دهید
-6

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.