غنی: از مردم افغانستان عذرخواهی می‌کنم و میلیون‌ها دلار ندزدیدم

اشرف غنیدویچه وله :رئیس‌جمهور پیشین افغانستان که با ورود طالبان به کابل به امارات متحده عربی گریخت، از مردم افغانستان عذرخواهی کرد. او با صدور بیانیه‌ای ضمن تکذیب دزدی میلیون‌ها دلار گفت حاضر است درباره این ادعا از او تحقیق شود.

اشرف غنی، رئیس جمهور سابق افغانستان روز چهارشنبه ۱۷ شهریور (۸ سپتامبر) با انتشار یک بیانیه در صفحه شخصی خود در توییتر گفت، به دلیل اینکه نتوانسته امور را به شکل دیگری به پایان برساند از مردم افغانستان عذرخواهی می‌کند.

او همچنین گفته است، به اصرار کارکنان امنیتی‌اش ارگ ریاست جمهوری را ترک کرده تا از خطر جنگ‌های خونین خیابانی جلوگیری کند.

رئیس‌جمهور پیشین افغانستان در بخشی از بیانیه خود نوشته است که دوره‌‌اش با "تراژدی و بدون تامین ثبات و آبادی" پایان یافته است. او از مردم افغانستان عذرخواهی کرد، زیرا نتوانست "دوره زمام‌داری خود را به شکل دیگری به فرجام برساند."

غنی در توجیه اقدام خود برای ترک افغانستان توضیح داده است که ترک کابل سخت‌ترین تصمیم زندگی او بوده اما باور داشته که این تنها راه برای خاموش نگه‌داشتن سلاح‌ها و نجات شش میلیون شهروند ساکن کابل بوده است.

اشرف غنی در بیانیه خود همچنین ادعاهای مرتبط با به همراه بردن ده‌ها میلیون دلار از افغانستان را تکذیب کرد و گفت، آماده است با هر تحقیقی که از سوی یک نهاد مستقل بین‌المللی یا سازمان ملل در این زمینه انجام شود، همکاری کند.

رئیس جمهور پیشین افغانستان ۱۵ اوت از کابل گریخت. فرار او باعث شد هزاران تن از شهروندان افغانستان برای خروج از این کشور روانه فرودگاه بین‌المللی کابل شوند.

پس از خروج غنی بزرگ‌ترین عملیات تخلیه توسط هواپیماها از فرودگاه کابل آغاز شد.

سه روز نخست هنوز معلوم نبود اشرف غنی کجاست، تا این که او در ۱۸ اوت در پیامی اعلام کرد که در امارات متحده عربی به سر می‌برد.

غنی گفته است، در مورد حوادثی که باعث شد او کابل را ترک کند حاضر است در آینده نزدیک جزئیات بیشتری را بیان کند.
+11
رأی دهید
-59

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  واقعا؟
  0
  44
  ‌پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۲:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  اون جای آدم دروغگو
  2
  47
  ‌پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۴:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  sahandogli - لندن، انگلستان
  رضاخان ما هم از ترسش فرار کرد. شاه با عرضه باید تا آخرین قطره خونش از کشور خودش دفاع کند. پسرش هم پول مردم را دزدید و از ایران فرار کرد
  19
  1
  ‌پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  من و تو باهم - لندن، انگلستان
  اگر نه دزدیده باشی جای تعجب دارد در غیر این صورت کاری را کرده ای که تمام دیکتاتور های جهان سوم انجام می دهند
  0
  4
  ‌پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  danyou - تل آویو، اسرائیل
  شاه پول دزدید ؟ اگه پول دزدید حتما بخاطر این بوده که بیاد لندن پول عقب افتاده خانمهای فامیل شما رو تسویه کنه. لندن شده پاتوق مفت خورهای رژیم ...
  1
  2
  جمعه ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.