بازسازی صحنه سرقت از طلافروشی کرج

سارقان مسلح که روز روشن به یک طلافروشی در کرج دستبرد زده  بودند به بازسازی صحنه جرم پرداختند.

به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، ساعت 11و ده دقیقه صبح دیروز خودروهای پلیس مقابل یک طلافروشی در خیابان شهید بهشتی کرج توقف کرده و ده‌ها مأمور پلیس به همراه سه مرد جوان که لباس متهم بر تن داشتند مقابل چشمان متعجب رهگذران از خودروها پیاده شدند. قرار بود سه متهم صحنه سرقت مسلحانه خود از طلافروشی را بازسازی کنند.

قبل از شروع بازسازی صحنه، سردار عباسعلی محمدیان فرمانده نیروی انتظامی البرز ضمن هشدار به مجرمان و برهم‌زنندگان نظم و امنیت عمومی گفت: پلیس با کسانی که بخواهند آسایش شهروندان را مختل کنند، بدون هیچ اغماضی برخورد خواهد کرد و از تمام ظرفیت خود برای این اقدام استفاده خواهیم کرد.

وی در ادامه گفت: حدود ساعت یک ظهر 24مرداد امسال پلیس در جریان سرقت مسلحانه از یک طلافروشی قرار گرفت. در تحقیقات اولیه پلیس با کنترل دوربین‌های مداربسته دریافت سارقان مسلح با یک خودرو سمند بادمجانی رنگ اقدام به سرقت کردند، در حین فرار گشت پلیس راهور آنها را تعقیب کرده که سمند را رها کرده و پراید سفید رنگی را سرقت کردند بعد از آن بلافاصله بعد از یک کیلومتر پراید را رها کرده و سمند دیگری را سرقت کرده و به سمت تپه‌های حصار در شهرستان کرج متواری شدند.

با اقدامات شبانه روزی پلیس آگاهی با توجه به اینکه به خاطر پوشش صورت متهمان هیچ سرنخی از آنها در دست نبود اما سرانجام متهمان شناسایی و دو نفر از آنها در استان لرستان دستگیر شدند.

 سرهنگ نادربیگی رئیس پلیس آگاهی استان البرز نیز درباره سوابق کیفری این متهمان به خبرنگار «ایران» گفت: سارقان دربازجویی‌های انجام شده به سرقت مسلحانه در شهرستان‌های شهریار، پاکدشت، ورامین و شهرستان تفرش استان مرکزی اعتراف کردند.یکی از متهمان این پرونده، سارق حرفه‌ای و سابقه‌داری است که به حبس محکوم شده بود اما با سپردن وثیقه از زندان آزاد شده بود.
اظهارات مرد طلافروش
صاحب طلافروشی که مرد میانسالی بود درباره روز حادثه گفت: من و دخترم در طلافروشی بودیم که ناگهان سه مرد با اسلحه وارد مغازه شدند و شروع به شکستن شیشه ویترین کردند و در عرض یک دقیقه و20 ثانیه طلاها را سرقت کردند. یکی از آنها با چاقوی تیز ضربه‌ای به بازوی من زد و فرار کردند. وقتی به من خبر دادند که این متهمان دستگیر شده‌اند بشدت شوکه شدم چون فکر نمی‌کردم بتوانند آنها را شناسایی و دستگیر کنند اما از نیروی انتظامی برای دستگیری آنها قدردانی می‌کنم.

 
+3
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.