تعدادی از معترضان به وضعیت افغانستان در مقابل سفارت پاکستان در تهران بازداشت شدند

تجمع مقابل سفارت پاکستان در تهران به خشونت کشیده شدبی بی سی :بنا بر گزارش‌ها از تهران تجمع اعتراضی به وضعیت افغانستان در مقابل سفارت پاکستان در ایران به خشونت کشیده شده و ماموران امنیتی چند نفر را بازداشت کرده‌اند.

به گزارش هرانا، سایت خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در این تجمع چند نفر بازداشت و به "مکانی نامعلوم" منتقل شده‌اند.

گفته می‌شود تعدادی از فعالان مدنی از جمله نرگس محمدی، احمدرضا حائری، پوران ناظمی و ویدا ربانی در میان بازداشتگان هستند.
تجمع مقابل سفارت پاکستان در تهران در اعتراض به "حمایت" این کشور از طالبان و برای اعلام همبستگی با جبهه مقاومت ملی در پنجشیر در برابر این گروه و همین طور حمایت از خواسته‌های مدنی در داخل افغانستان و اعتراضات زنان به طالبان برگزار شد.

در روزهای گذشته تجمع‌ها و تظاهرات بسیاری در کابل و بعضی دیگر از شهرهای افغانستان علیه طالبان شده که زنان در آن حضور چشمگیری داشتند.

گروه طالبان امروز در اطلاعیه‌ای که "وزارت داخله امارات اسلامی" منتشر کرد، به معترضان هشدار داد که حق تجمع بدون مجوز را ندارد و با آنها برخورد خواهد شد. در جریان اعتراض‌های روزهای اخیر هم با معترضان و روزنامه‌نگاران برخورد شد و تعدادی از آنها مورد ضرب و جرح قرار گرفتند.

معترضان در تهران با دست گرفتن پلاکارد و سردادن شعارهایی مانند "هیهات من الذله"، "شیر جهان پنجشیر حمایتت می‌کنیم"، "از کابل تا تهران مادران، ای زنان، اتحاد اتحاد" و "مرگ بر امارت اسلامی" مقابل سفارت پاکستان تجمع کردند.

تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که این تجمع با دخالت نیروهای امنیتی و انتظامی به خشونت کشیده شده است.

به گزارش هرانا گوشی‌های تلفن همراه شماری از معترضان ضبط و یا به شرط پاک کردن فیلم‌ و عکس‌ به آنها بازگردانده شده است. گفته می‌شود در میان بازداشت‌شدگان برخی از اتباع کشور افغانستان نیز بوده‌اند.

حکومت ایران که قبلا در مذاکرات صلح میزبان گروه طالبان بوده، از زمان تسلط این گروه برکابل موضعی بسیار محتاطانه در قبال طالبان گرفته و از انتقاد از آنها یا محکوم کردن‌شان پرهیز کرده است.
+25
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  eternity - اوکلاهما، ایالات متحده امریکا
  معمولا در حمله به سایر سفارت خانه علاوه بر سگ های هار ولایت- نیروی انتظامی خود نیز جزیی از حمله کنندگان بودند. اما در این مساله گویا اولویت مقام ....-علی خامنه ای- دفاع از پاکی های طالب بود
  1
  10
  ‌پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۰:۵۲
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  طالب جنایت میکند - دنیا حمایت میکند - مردم شکایت میکند - یوکِی حکایت میکند! - رهبر خیانت میکند - واکسن عنایت میکند - واکسن برکت بخوره تو سرش، کرونا هنوز سرایت میکند!
  1
  13
  ‌پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۲:۵۲
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  میرزا آقاخان کرمانی.اکنون تکلیفِ جمیعِ مسلمانان این است که چشم از همه این افسانه هایِ جعلی که در مدت متمادی از هجرتِ نبوی تا حال هرکسی به هوایِ نفس خویش از جهالت و نادانی و عصبیت و خودسری گفته بپوشند .و این همه مسئله ی فضله را که در وقت قضای حاجت رو به قبله نباید نشست و سنگینی بدن را به پای چپ باید انداخت. استبرا ( کشیدن انگشت سبابه است از مقعد تا حشفه سر آلت تناسلی مرد) ختنه گاه و حیض و استحاضه قلیله و کثیره و متوسط و کوفت و زهرمارهائی که ملاهای نادان سال ها در آن تحقیق ها و تدقیق ها کرده اند و یک ملت با غیرت را بدین روز سیاه نشانیده اند، اینها را کلا محو و نابود ساخته و هذیانات حکمای بی حکمت و عرفای بی معرفت را به کلی از میان برچینند و از هر کتاب ایشان در آنتیک خانه دولتی یکی باقی گذارند که کسانی که از بعد می آیند ، درجه حماقت و‌ پایه خرافت و نادانی علمای اسلام را مشاهده نموده عبرت گیرند که اینان معجزه کرده که چشم و عقل و گوش و دل چهارصد ملیون مسلمانان را بدین افسانه های وهمی بسته اند و آنان را مانند بیوه زنان پا شکسته کور و کر و بی علم و هنر از همه چیز دنیا بی خبر‌
  0
  3
  ‌پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.