ستاد امربه‌معروف: لمس نامحرم هنگام تزریق واکسن حرام است

ایران وایر :دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان ضمن انتقاد از تبلیغ تزریق واکسن کرونا توسط نامحرم در صدا و سیمای جمهوری اسلامی گفته است لمس دست نامحرم هنگام تزریق واکسن قطعاً حرام است.

به گزارش ایمنا، احمد عبدالهی‌نژاد در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: «لمس دست نامحرم هنگام تزریق واکسن بدون دستکش قطعاً حرام است. بی دقتی واکسیناتور و دریافت کننده واکسن را می‌فهمم ولی اصرار تلوزیون بر انتشار مکرر این تصاویر را نه!»

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان در پاسخ به انتقادات نیز نوشته که اظهاراتش «حکم خدا» و «فتوای علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی» است.

بنا بر فتوای بخش غالب مراجع شیعه، تزریقات توسط جنس مخالف به شرط این‌که جنس موافقی در دسترس نباشد و به مقدار ضرورت اکتفا شود، اشکالی ندارد.
+3
رأی دهید
-76

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  وقتیکه خدا حضرت آدم و حوا را آفرید ودر کنار هم لخت و مادر زاد بودن ، آیا قبلا عقد شده بودن؟ تو خودت از کجا میدانی که پدر و مادرت قبلا محرم همدیگر بودن و تو بدنیا آمدی؟ از قدیم میگفتن دکتر محرم است ، مگر آن دکتر آخوند باشه چون ذهن و افکارتون منحرف است.
  3
  80
  ‌چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۹
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  ولیکن اگر دستکش به دست باشد، کمک به انزال نیز مباح بلکه واجب نیز میباشد.
  4
  46
  ‌چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۱
  ۵۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک

  [::siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا::]. اگر قصد مناظره داری، اعلام کن. فعلا یه جواب اجمالی بگیر: خداى متعال در آیه 22 سوره اعراف مى فرماید: «همین که آدم و همسرش از آن درخت ممنوع چشیدند، بلافاصله لباس هایشان از تنشان فرو ریخت و اندامشان آشکار گشت». از این آیه به خوبى استفاده مى شود که آنها قبل از ارتکاب این خلاف، برهنه نبودند بلکه پوششى داشتند که نشانه اى براى شخصیت آدم و حوا و احترام آنها محسوب مى شده که با نافرمانى از اندامشان فرو ریخته است.
  60
  5
  ‌چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۴
  ۵۲
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد

  این صحبتهای روحانیون در باره مسائل جنسی و محرم و نامحرم و غیره ریشه در تجارب این حضرات از زمان تحصیل در حوضه های علمیه داره. تجربه های تلخی که از زمان تحصیل دارن باعث میشه که هر لمسی رو به هر شکلی زیر سوال ببرن.
  4
  48
  ‌چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۹
  ۳۵
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک::]. دختر جان ، چرا از مرحله پرتی؟ قبلا هم گفتم که خوب بخوانید و بعد نظر بدهید. گفته من یعنی وقتیکه خلق شدن خداوند پوششی برایشان نگذاشت. در مورد مناظره ، اگر اراجیف روایات و خرافات نباشه در خدمتم. حرفی بزن که عقل و علم آنرا قبول کنه . توضیحی نده که علی ۷۰۰ نفر را در یک روز کشت و یا علی با خدا عکس گرفته بود.
  0
  10
  ‌چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۳
  ۶۱
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک::]. شما که اینقدر اسلام شناس هستید. ۳ پرسش ساده. ولی پامنبری پاسخ نده. آنچه از منبر آید.بریز تو مستراح. آخوند سروان کافی‌ داریم. پرسش. حضرت آدم را چه کسی‌ ختنه کرد؟ زمانی‌ که خدا .شیطان را از بهشت بیرون کرد. چگونه شیطان بر گشت و آدم را فریب داد؟ بهشت در مخفی‌ دارد. که خود خدا هم نمی‌‌داند. دست اخر هم .حضرت چگونه صلوات می‌‌فرستاد؟ صل الا به خودم و فک و فامیل خودم ؟
  1
  11
  ‌چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۵
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک::]. ابجی! منظره موقعی درست هست که دلایل اثبات مبحث مناظره از خود مبحث مناظره اورده نشه. شما اگر میخوای مناظره کنی باید اول اثبات کنی که ادم و حوایی بوده و ادم امروزی بر اثر فرگشت پدید نیامده بعد بیای قران و رسول رو ثابت کنی اونوقت از قران دلیل بیاری. نه اینکه بگی قران از کجا اومده بگی خدا نازل کرده بعد بگی از کجا معلوم خدا نازل کرده بگی تو قران گفته
  1
  9
  ‌چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۶
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک::]. محترم، آیا در آیات قرآن مشخص شده که حضرت حوا شلوار جین به پا داشتند یا دامن گُل گُلی؟!
  2
  11
  ‌چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۴
  ۵۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. با کسی که از همون اول، سر ناسازگاری و بدون منطق فقط حرف خودش رو میخواد به کرسی بنشانه، مناظره‌ای به انجام نمی‌رسد. شکی نیست که استناد من بر پایه از قرآن، احادیث و روایات متواتر صحیح است. اگر در توانتان هست، فقط یک ایراد از قرآن بیارید. ولی هرگز، چون قرآن کلام خداوند است و او اشتباه نمی‌کند.
  2
  2
  ‌پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۹
  ۵۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک
  [::zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان::]. یک) ما معتقدیم حضرت آدم ختنه شده به دنیا آمده بود. دو) وسوسه شیطان، نیازی به حضور فیزیکی او نزد انسان ندارد. اینم پاسخ آخرین پرسانت: خدا و فرشتگانش بر پیامبر درود مى‏ فرستد؛ اى کسانى که ایمان آورده‏ اید، بر او درود فرستید و سلام گویید و کاملا تسلیم(فرمان او) باشید.» از آن جایی که رسول اکرم (ص) خود در رأس مؤمنان است آیه شامل خود آن حضرت نیز می ‏شود که به مؤمنان دستور می‏ دهد به پیامبر صلوات بفرستند، بنابراین پیامبر(ص) موظف به فرستادن صلوات و درود بر خود بودند. .
  3
  2
  ‌پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۲
  ۵۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک
  [::siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا::]. حکم ایجاب می‌کند که این کلام قرآن‌ را پذیرفته شوی که آدم و حوا در بدو ورود عریان نبوده‌اند. : «یا بَنِی آدَمَ لا یَفتِنَنَکُمُ الشَیطانُ کَما أَخرَجَ أَبَوَیکُم مِنَ الجَنَةِ یَنزِعُ عَنهُما لِباسَهُما ...؛ اى فرزندان آدم! شیطان شما را نفریبد، آن گونه که پدر و مادر شما را از بهشت بیرون کرد، و لباسشان را از تنشان بیرون ساخت‌.»
  3
  2
  ‌پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۸
  ۵۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. برگ درخت به تعداد مناسب. امروزه هم در نساجی از برگ و ریشه درخت استفاده می‌کنند. برگش حریر برای لباس زیر، ریشش هم همون جین که زمخته.
  3
  2
  ‌پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۲
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک::]. الحمدولله که از ساقه درخت استفاده نمیکنند که زیاد درد نکشیم!
  0
  5
  ‌پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۶
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.