ارتش اسرائیل: برنامه‌های متعددی برای حمله به ایران در دست داریم

العربیه :آویو کوخاوی، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل تصریح کرد عملیات نظامی علیه ایران و گروه‌های وابسته به آن در خاورمیانه ادامه دارد و در صورت تصمیم حمله به ایران، ارتش اسرائیل برنامه‌های متعددی برای چنین اقدامی تدارک دیده است.

کوخاوی همچنین از نتایج حمله ارتش اسرائیل به اهدافی در سوریه و مکان‌های دیگر ابراز رضایت کرد.

او که با وب‌گاه اسرائیلی «وللا» گفت‌وگو می‌کرد، اظهار داشت: «اگر رهبران سیاسی تصمیم بگیرند به ایران حمله کنند، ارتش اسرائیل برنامه‌های متعددی برای چنین اقدامی آماده کرده است.»
اقدام علیه ایران
کوخاوی تاکید کرد که اقدامات نظامی اسرائیل علیه گروه‌های وابسته به ایران در خاورمیانه در چارچوب راهبرد «نبرد بین جنگ‌ها» یا «نبرد پنهانی دستگاه‌های اطلاعاتی» ادامه دارد.

رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل افزود: «اقدامات ما اهداف متعددی دارد اما مهمترین هدف، کاهش نفوذ ایران در خاورمیانه به‌ویژه در سوریه و چند مکان دیگر است.»

او ادامه داد که عملیات‌های نظامی ارتش اسرائیل در خاورمیانه شامل دو گروه «حماس» و «حزب‌الله» وابسته به ایران نیز می‌شود.
سامانه دفاع هوایی اسرائیلوی دستاوردهای ارتش اسرائیل در کاهش نفوذ ایران و آسیب به ماشین نظامی تهران در شمال اسرائیل را قابل قبول دانست اما تاکید کرد که تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله وجود دارد.

کوخاوی اظهار داشت: «سال آینده به‌دلیل حضور ارتش اسرائیل در بسیاری از میدان‌های تقابل با ایران، سال پر چالشی خواهد بود.»
تقابل تهران و تل آویو
نیروی هوایی اسرائیل در سال‌های اخیر حملات بسیاری علیه اهداف ایرانی در سوریه انجام داد و حکومت اسرائیل بارها تاکید کرد که اجازه نفوذ به ایران در سوریه نخواهد داد.

افزون بر آن تقابل میان تهران و تل آویو به دریاها و حمله به کشتی‌ها نیز کشیده شد و هر دو کشور یکدیگر را به چنین حملاتی متهم کردند.

همزمان دولت پیشین و کنونی اسرائیل با انجام مذاکرات اتمی برای احیای برجام مخالفت کرده و خواستار راه‌حل‌های جایگزین جهت مقابله با بلندپروازی‌های هسته‌ای و نظامی تهران شده است.
+40
رأی دهید
-47

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  Momiji - توکیو، ژاپن

  داستان شماهم شده داستان اون اصفهانیه که وجود دعوا کردن رو نداشت و به طرف دعوا میگفت تو اونور جوب وایسا و من اینور جوب ، فحش بده و فحش بِسُون پیرهن گرونِست! ترامپ که کاری نکرد و یا وقتش نبود که نکرد ، حداقل شماها یه جول و بُرزه ای نشون بدین و کار این رژیم رو یکسره کنین! ولی ظاهراً هنوز وقتش نشده ، وقتش بشه و ابر قدرتهای تصمیم بگیرن ، رژیم و کله پا میکنن ، همانطور که شاه بیچاره ایران رو زیر پاشو خالی کردن و مُهره از قبل آماده اشون رو چهل و دو سال پیش با جت ایرفرانس ، خراب کردند رو سر ایم مردم و مملکت بیچاره!
  21
  78
  ‌سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۹
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  [::Momiji - توکیو، ژاپن::]. دوست نازانین من , هرگاه امریکا از نظام اخوندی بخواهد به میز مذاکره هسته ای بر گردد و نظام اخوندی ناز کند و عشوه بریزد , اسرائیل هم فورا" سینه اش را سپر میکند مثل لاتهای کوچه های خلوت داد میزند نفس کش هرکس بیرون بیاد نفسش را می برم و یا اینکه اگر مذاکره ای بشود باز اسرائیل سینه سپر میکند و شروع به کوری خواندن میکند . میدانید چی هست اگر در منطقه خاورمیانه مردمانی با نام اسرائیلی وجود نداشت از همان بعداز محمد مذهب اسلام هم مثل برف بهار اب میشود و از بین میرفت ولی ابر قدرتها و سرمایه داران برای اینکه خود بیشتر بقا کنن احتیاج مبرم به ملتی به نام اسرائیل و مسلمان و غیره دارند که با هم بجنگند و اختلاف داشته باشند تا بر بقای خودشان افزوده شود .
  2
  25
  ‌سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۰
  ۳۲
  mosyiran - والیس، جزایر والیس و فورتانا
  اینا همش جنگ زرگری هست. بچه شیش سال هم میدونه ایران اتمی اسیبی به اسرائیل نمیرسونه. ایران حداقل بیست سال از اسرائیل اتمی از نظر تکنولوژی و تعداد کلاهک عقبه. ایران اتمی فقط برای همسایه های ایران خطرناکه مثل ترکیه و عربستان و امارات و بحرین.
  16
  12
  ‌سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۲
  ۴۱
  Momiji - توکیو، ژاپن
  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::]. با عقیده شما کاملاً موافقم. اکثر کشورهای دنیا خصوصاً اونهائیکه دارای موقعیتهای استراتژیکی بلحاظ اقتصادی و جغرافیای ژئوپلیتیکی ، قومی مذهبی سیاسی هستند ، همیشه در زد و بند و بازیهای قدرتهای جهانی قرار داشته و دارند. خصوصاً کشورهای جهان سوم و کشورهای در حال توسعه که کمی از سومیها فاصله دارند. سرافراز باشید.
  3
  8
  ‌سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۷
  ۶۱
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان
  و این هم خلاصه داستان تام و جری که شروع و خاتمه یکسان آن فقط سرگرمی برای ملل منتظر نجات دهنده رویایی
  1
  4
  ‌سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.