۵ سرقت از یک خانه در ۲۵ روز

سارق سابقه دار وقتی دریافت صاحبخانه به سفر رفته است در مدت 25 روز پنج بار به خانه اش دستبرد زد.

 به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، بیست و سوم خرداد امسال پرونده‌ای با موضوع سرقت منزل در کلانتری 122 دربند تشکیل شد و به دستور مقام قضایی برای رسیدگی تخصصی و کشف جرم در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

شاکی پرونده با حضور در اداره آگاهی در تشریح این سرقت گفت: ساعت 9 صبح روز بیست و پنجم اردیبهشت برای انجام کارهای شخصی به شهرستان رفتم و ساعت 9 شب نوزدهم خرداد به تهران برگشته و به خانه‌ام در نیاوران رفتم. اما به محض ورود به حیاط خانه دیدم در خانه باز است. بلافاصله وارد آپارتمانم شدم و با به هم ریختگی وسایل مواجه شدم و در بررسی‌ها مشخص شد اموالم به ارزش بیش از یک میلیارد ریال توسط سارق یا سارقان به سرقت رفته است.

سرهنگ کارآگاه «سعید دالوند»، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ بیان داشت: موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت و در مرحله اول کارآگاهان در محل وقوع جرم حاضر شدند و طی بررسی‌های به‌عمل آمده دریافتند سارق یا سارقان با کمک لوله گاز از روی دیوار وارد حیاط شده و پس از تخریب در ورودی اقدام به سرقت وسایل منزل شاکی کرده‌اند.رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران ابراز داشت: با توجه به اموال سرقتی مورد ادعای شاکی دوباره به بازبینی فیلم دوربین‌های مداربسته پرداخته و مشخص شد سارق طی چندین مرتبه در ساعات و تاریخ‌های مختلف از طریق لوله گاز وارد منزل شاکی شده و در مرحله آخر با یک نفر دیگر وارد منزل شده و پس از دقایقی با مقداری از اموال از منزل خارج و محل را ترک می‌نمایند که در تصاویر به‌دست آمده در هنگام ورود سارق به منزل شاکی یک دستگاه خودرو تیبا در روبه‌روی منزل شاکی لحظه‌ای توقف و راننده اش با سارق صحبت کرد.

سرهنگ کارآگاه دالوند افزود: پس از اخذ دستور قضایی مالک خودرو به اسم اکبر به این پلیس دعوت و در تحقیقات به‌عمل آمده اظهار داشت راننده آژانس هستم که پس از بررسی مشخص شد وی روز 19 خرداد به آدرس منزل شاکی رفته تا مسافری را سوار کند. پس از استعلام مشخصات مسافر خودرو هویت وی به‌نام مجید شناسایی و مشخص شد وی همان سارق منزل شاکی و از سابقه داران حرفه‌ای منزل است.
رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی در پایان گفت: با هماهنگی مقام قضایی طی یک مأموریت غافلگیرانه مجید در مخفیگاه خود واقع در خیابان دربند دستگیر شد و در تحقیقات به‌عمل آمده به جرم خود اعتراف کرد و اعلام داشت در این مدت 5 بار برای سرقت به خانه شاکی رفته که آخرین بار همراه دوستش به اسم امید اقدام به سرقت از منزل شاکی کرده است. متهم که به جرم سرقت – مواد مخدر تحت تعقیب چندین مرجع قضایی بوده پس از صدور قرار مناسب تحویل زندان شد و اقدام برای دستگیری همدست و مالخر وی ادامه دارد.
+2
رأی دهید
-5

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.