فال روز چهارشنبه ۸ سپتامبر - ۱۷ شهریور

فروردین
 
در محیط کاری تان احتمالا دچار مشکل شوید اگر دستورات رئیس تان را اجرا نکنید. سعی کنید که هر گونه تصمیم مهم مالی و تجاری را به زمان دیگری موکول کنید. بهترین کار این است که بیشتر با شریک عاطفی تان ارتباط برقرار کنید.
باغ مرا چه حاجت سرو و صنوبر است***شمشاد خانه پرور ما از که کمتر است
ای نازنین پسر تو چه مذهب گرفته‌ای***کت خون ما حلالتر از شیر مادر است
تعبیر:آنقدر پیشرفت می کنی که نامت بر سر زبان ها می افتد. در علم و تحصیل بکوش که در این راه با تو قیاس نیست. اما هوشیار باش حسد ورزان زیر پایت را خالی نکنند. با خدا باش، نمازت را به موقع بخوان تا او هم کمکت کند.

اردیبهشت
 
تغییرات مهمی در زندگی عاطفی تان ایجاد خواهد شد. تا قبل از ظهر ممکن است شخص خاصی را ملاقات کنید که در یک نگاه عاشقش شوید. عجله نکنید! باید توصیه های دوستان نزدیک تان را نیز در نظر بگیرید.
ما را ز خیال تو چه پروای شراب است***خم گو سر خود گیر که خمخانه خراب است
گر خمر بهشت است بریزید که بی دوست***هر شربت عذبم که دهی عین عذاب است
تعبیر:سر تو بر هیچ کس پوشیده نیست. موانع زاد وسختی پیش پایت هست که برای رسیدن به معشوق به راحتی از تمام آنها می گذری. از خستگی شکایت نکن. مرد باش. اگر ضعیف باشی در اول راه جا مانده و اثری از عشق و معشوق نمی یابی.

خرداد
 
امروز ذهن شما دارد با سرعتی فوق العاده کار می کند و هر لحظه مسیر جدیدی را در پیش می گیرد و ایده های بی نظیری در مورد اینکه کارهای مختلف را چگونه باید به انجام برسانید به فکرتان می رسند. متأسفانه، این ایده ها هرچقدر هم که ناب و کاربردی باشند در بیان کردن آنها به مشکل برخواهید خورد و نمی توانید آنها را به گونه ای ارائه دهید که دیگران را قانع کنید. برخی از اطرافیان و به ویژه همکارانتان، امروز و با شنیدن ایده ها و نظراتی که دارید احساس خواهند کرد که شما با افکار و ایده های فوق العاده تان آنها و موقعیتشان را مورد تهدید قرار داده اید. به هیچ وجه تسلیم نشوید و برای گرفتن حق خود مبارزه کنید و توانایی هایتان را به نمایش بگذارید.
رونق عهد شباب است دگر بستان را***می‌رسد مژده گل بلبل خوش الحان را
ای صبا گر به جوانان چمن بازرسی***خدمت ما برسان سرو و گل و ریحان را
تعبیر:شکست تو در این راه پله ی صعودی است در راهی و هرگونه نقصان حکمتی دارد. چه بسا سلامتی تو در فقر باشد. امیدت را از دست نده. فعلاصلاح در این است که روزگار را اینطور طی کنی و یقین بدان راز بودن تو در این است که با روزگار صلح کنی.

تیر
 
شما امروز به شدت سرحال و پرانرژی هستید و آماده اید تا هر کاری را با موفقیت به انجام برسانید. با این حال، متأسفانه از آزادی کافی برای پیش بردن کارها به همان صورتی که خودتان دلتان می خواهد برخوردار نخواهید بود و محدودیت هایی به شما تحمیل خواهند شد که نمی گذارند از حدود خاصی فراتر بروید و اهدافی که برای امروزتان در نظر داشته اید را به دست بیاورید. شما آماده اید تا پرواز کنید، اما چیزی فراتر از کنترل شما وجود دارد که بال هایتان را بسته است. برای رهایی از این بندها منتظر دیگران نمانید و خودتان برای نجات یافتن از این وضعیت تلاش کنید. هیچ زندانی بزرگتر از ذهن خود شما نمی تواند باشد.
روضه خلد برین خلوت درویشان است***مایه محتشمی خدمت درویشان است
گنج عزلت که طلسمات عجایب دارد***فتح آن در نظر رحمت درویشان است
تعبیر:آنقدر پیشرفت می کنی که نامت بر سر زبان ها می افتد. در علم و تحصیل بکوش که در این راه با تو قیاس نیست. اما هوشیار باش حسد ورزان زیر پایت را خالی نکنند. با خدا باش، نمازت را به موقع بخوان تا او هم کمکت کند.

مرداد
 
امروز پای بیان احساساتتان که به میان بیاید حسابی خجالتی خواهید شد. شما معمولا آدم خجالتی و کمرویی نیستید و شاید این حالت حتی خود شما را هم متعجب کند. اطرافیانتان ممکن است نگرانتان شوند و فکر کنند که مشکلی برایتان پیش آمده است که این طور رفتار می کنید. واقعیت ماجرا این است که شما احساس می کنید که در حال حاضر به کمی آرامش نیاز دارید و باید به جای اینکه خودتان را با دنیای اطرافتان درگیر کنید کمی به درون خود مراجعه نمایید و احساسات درونی خود را مورد توجه قرار دهید. برای حل مشکلات عاطفیتان منتظر کمک دیگران ننشینید و خودتان به تنهایی با آنها روبرو شوید. مطمئن باشید که اینطوری نتایج خیلی بهتری به دست خواهید آورد.
به دام زلف تو دل مبتلای خویشتن است***بکش به غمزه که اینش سزای خویشتن است
گرت ز دست برآید مراد خاطر ما***به دست باش که خیری به جای خویشتن است
تعبیر:هنوز خیلی خامی چیزهایی را که به دست آورده ای از دست خواهی داد. استراحت و آسایش دیگر کافی است به عقل خودت رجوع کن. نفس اماره را در خود از بین ببر که این نفس بنیادت را از بین می برد چون باد پائیزی بهار دل تو را پیر می کند و این را هم بدان که همگان از کارهای پنهانی تو باخبرند.

شهریور
 
شما امروز دچار تنش های درونی شده اید و احساس می کنید که هیچ یک از حرف ها و یا کارهایتان درست نیستند. شما تمام سعی خود را می کنید که درست ترین کار ممکن را انجام دهید، اما به نظر می رسد هرچقدر بیشتر تلاش می کنید کمتر موفق می شوید. شاید بهتر باشد به جای زیر سؤال بردن خودتان و کارهایتان کمی در انتظاراتی که از خودتان دارید تجدید نظر کنید و بیش از اندازه از خودتان انتظار نداشته باشید. شما باید این واقعیت را بپذیرید که قرار نیست همه چیز همان طوری که شما می خواهید پیش برود و گاهی کنترل اوضاع از دست شما خارج می شود. گاهی حتی خود شما نمی دانید که چه چیزی برایتان بهتر است.
خوشتر ز عیش و صحبت و باغ و بهار چیست***ساقی کجاست گو سبب انتظار چیست
هر وقت خوش که دست دهد مغتنم شمار***کس را وقوف نیست که انجام کار چیست
تعبیر: با یک سند پول زیادی نصیبتان می شود. سر نماز همیشه دعا می کنید که خوار و ذلیل نشوید. در هر حال شما همیشه محترم و عزیز خواهید بود. در سرنوشت تو اینطور رقم زده شده که تا غم نخوری به مراد نمی رسی. پس امیدت را از دست نده چون دل خسته ی تو دوباره شاد می شود.

مهر
 
ممکن است نتوانید برنامه های کاری امروز تان را حفظ کنید و به همین دلیل همکاران و رئیس تان از شما عصبانی خواهند شد. به نظر می رسد که فاقد شور و ذوق هستید و همین موضوع شما را در شرایط حساسی در خانه قرار می دهد. سعی کنید که بیشتر مشکلات دیگران را درک کنید، مخصوصا زمانی که آن ها دارند با شما صحبت می کنند.
منم که گوشه میخانه خانقاه من است***دعای پیر مغان ورد صبحگاه من است
گرم ترانه چنگ صبوح نیست چه باک***نوای من به سحر آه عذرخواه من است
تعبیر:چرا عاقل کند کاری ک باز آرد پشیمانی. از کاری که کرده ای بسیار نادم و پشیمانی. با شکست مواجه شده ای و فکر می کنی دیگر کسی تو را دوست ندارد و مورد احترام نیستی. اما مرور زمان همه چیز را دست می کند. مطمئن باش این شکست مقدمه ای است برای پیروزی بزرگ انشاالله.

آبان
 
اگر امروز در درک موضوعاتی که مورد بحث قرار می گیرند با مشکل مواجه شدید این موضوع را خیلی راحت و بدون هیچگونه رودربایستی به زبان بیاورید. سؤال پرسیدن بخشی مهم و ضروری در یادگیری هر چیزی می تواند باشد، پس شما نباید از اینکه سؤال بپرسید خجالت بکشید. امروز بحث هایی که در مورد موضوعات جدی و مهم هستند بالا خواهند گرفت و ممکن است حتی لحن صحبتتان کمی تند شود. یادتان باشد که قرار نیست شما متکلم وحده باشید و باید به دیگران هم فرصت حرف زدن بدهید. اگر کسی نظر مخالفی داشت سعی نکنید موضوع را عوض کرده و یا نظر خود را به او تحمیل کنید. اگر می خواهید مورد احترام قرار بگیرید به دیگران احترام بگذارید.
جز آستان توام در جهان پناهی نیست***سر مرا بجز این در حواله گاهی نیست
عدو چو تیغ کشد من سپر بیندازم***که تیغ ما بجز از ناله‌ای و آهی نیست
تعبیر:روشنایی و آفتاب خوبی ها در حال طلوع است و این طلعت بسیار مبارک است و سعادت به همراه دارد. اتفاقات شیرینی رخ خواهد داد . شما از در آشتی در می آیید. لحن کلامت را زیباتر کن. خاطرات دردآور را فراموش کن. کاری را که می خواهی انجام بده چون سود سرشاری برایت دارد.

آذر
 
مشکلات زیادی برای حل کردن در محیط کاری و خانه تان دارید، اما ممکن است حس و حال خیلی خوبی نداشته باشید. احتمالا تمایل دارید که عصبی شوید و با اطرافیان دعوا کنید. دیدگاه خود را بر دوستان و شریک عاطفی تان تحمیل نکنید. قبل از اینکه صحبت کنید مجدد فکر کنید. x x به نظر می رسد که سرشار از انرژی هستید و با مدیریتی که دارید می توانید کارهای تان را به اتمام برسانید. اگر به شما پیشنهاد یک کار نیمه وقت شد، آن را رد نکنید. با این حال از افراد باتجربه مشورت بگیرید. از بحث با خانواده تان اجتناب کنید، زیرا که به مشکل جدی تبدیل خواهد شد
صحن بستان ذوق بخش و صحبت یاران خوش است***وقت گل خوش باد کز وی وقت میخواران خوش است
از صبا هر دم مشام جان ما خوش می‌شود***آری آری طیب انفاس هواداران خوش است
تعبیر:خداوند نعمت و رحمت زیادی به تو ارزانی داشته و آنچه را که احتیاج داری فراهم نموده است، پس مغرور نباش. او از حال تو خئب آگاه است. روزی تو قطع نمی شود. در زندگی به پستی و بلندی اعتقاد داشته باش قبله ی معبود تو فقط و فقط خداوند باشد.

دی
 
امروز داشتن نظم و ترتیب در کارهایتان برای شما بسیار دشوار خواهد بود. کودک درون شما امروز حسابی فعال شده است و دلش می خواهد تا می تواند بازیگوشی کند. شما هم از طرفی دوست دارید این کودک بازیگوش را آزاد بگذارید تا شیطنت کند و خوش بگذراند، اما از طرفی هم مسئولیت هایی که به عهده دارید به شما این اجازه را نمی دهند که هر کاری را که دلتان می خواهد انجام دهید. این تنش دشوار درونی می تواند از بسیاری جهات زندگی شما را تحت تأثیر قرار دهد. تمام تلاش خود را بکنید تا تعادل را در زندگی خود برقرار کرده و برای هر چیزی به اندازه ی کافی وقت صرف کنید.
اگر آن ترک شیرازی به دست آرد دل ما را***به خال هندویش بخشم سمرقند و بخارا را
بده ساقی می باقی که در جنت نخواهی یافت***کنار آب رکن آباد و گلگشت مصلا را
تعبیر:هوشیار باش رقیبان می خواهند تو را خوار کنند و از در الفت وارد شده اند و طرح محبت با تو خواهند ریخت. فریب آنها را نخور. خودت گره ها را باز کن. از چیزی خجالت نکش به سفری کوتاه می روی و در این سفر گشایشی در کارت می شود و تو به کام دل خود می رسی و در آن زمان بندگی خداوند را فراموش نکن.

بهمن
 
شما در مکالماتی که در ارتباط با مسائل فلسفی و سیاسی دارید نظرات خود را خیلی صریح و بدون هیچگونه پرده پوشی بیان خواهید کرد. اگر مواظب خودتان نباشید و حواستان به اینکه با چه کسی دارید صحبت می کنید نباشد، این صراحت کلامتان امروز باعث دردسر شما خواهد شد. شاید بهتر باشد یک راه فرار برای خودتان بگذارید و هر وقت دیدید اوضاع دارد بهم می ریزد موضوع بحث را تغییر دهید. امروز خبرهای خوبی در مورد یکی از اعضای خانواده خواهید شنید که زندگی شما را هم تحت تأثیر قرار خواهند داد. حالا که آخر هفته هم از راه رسیده است شاید بتوانید این اتفاق خوب را در کنار خانواده و عزیزانتان جشن بگیرید.
دل و دینم شد و دلبر به ملامت برخاست***گفت با ما منشین کز تو سلامت برخاست
که شنیدی که در این بزم دمی خوش بنشست***که نه در آخر صحبت به ندامت برخاست
تعبیر:از در آشتی درآی، وگرنه ایام جوانیت خراب می شود. کاری نکن که در زمان پیری افسوس جوانی را بخوری. در همه حال به خدا پناه ببر. مواظب باش در راهی که قدم گذاشته ای به خطا نروی. به هشدار پیران گوش کن. فریب ظواهر را نخور و فقط بنده ی خداوند باش.

اسفند
 
امروز دوستانتان توانایی شما در بیان افکارتان را تحسین می کنند، ولی اگر افکار و ایده هایتان پایه و اساسی منطقی نداشته باشند ممکن است شما را دچار گمراهی و توهم کنند. شاید دیگران متوجه این موضوع نشوند ولی خودتان خیلی زود به آن پی برده و پشیمان خواهید شد. شاید کسی بخواهد با تحت فشار قرار دادن شما چیزی که می خواهد را به دست بیاورد، سعی کنید راهی زیرکانه برای نجات خودتان از این مخمصه پیدا کنید. شما باید برای مقابله با آنها از استراتژی خودشان استفاده نمایید تا بتوانید آزادی خودتان را حفظ کنید. کمی از بار مسئولیت هایتان کم کرده و وقت بیشتری را با خانواده و عزیزانتان بگذرانید تا احساس آرامش بیشتری داشته باشید.
ما را ز خیال تو چه پروای شراب است***خم گو سر خود گیر که خمخانه خراب است
گر خمر بهشت است بریزید که بی دوست***هر شربت عذبم که دهی عین عذاب است
تعبیر:حوادث زیادی در آینده برایت اتفاق می افتد پس بیدار و هوشیار باش. برای رسیدن به خوشی آینده، روزگار امروزت را خراب نکن. از اینکه بعضی ها همه چیز دارند و تو نداری ناراحت نباش زیرا تو گوهری داری که بقیه از داشتن آن محرومند. دنیا سرابی بیش نیست حتی سبزه و گل و دشت چند صباحی می مانند. تکیه بر این عالم فانی نکن..
+16
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.