نجات از چوبه دار با پرداخت ۷۰۰میلیون تومان دیه

مرد جنایتکار که با همدستی یک زن نقشه قتل شوهر وی را طراحی واجرا کرده و پس از محاکمه به قصاص محکوم شده بود با جلب رضایت فرزندان مقتول توانست از مرگ رهایی یابد.

به‌گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، رسیدگی به این پرونده جنایی از سال 96 به‌دنبال مراجعه زنی به اداره پلیس و اعلام ناپدید شدن همسرش شروع شد. با اعلام این گزارش تیمی از کارآگاهان اداره پلیس آگاهی استان البرز تشکیل و ردیابی‌ها برای یافتن مرد جوان آغاز شد اما چند روز بعد جسد شوهر این زن را درحالی‌که در خودرواش خفه و در محدوده جاده چالوس رها شده بود، پیدا کردند. با اینکه پلیس مدارکی علیه همسر وی به دست آورده بود اما این زن سعی داشت با پنهان کردن واقعیت پلیس را گمراه کند اما سرانجام در بازجویی‌ها لب به اعتراف گشود و گفت: شوهرم مرد بداخلاقی بود و مرا اذیت می‌کرد مدتی قبل با مردی به‌نام مهران آشنا شدم و کم کم با او درد دل کردم و از بدرفتاری‌های شوهرم گفتم بعد هم نقشه کشیدیم تا شوهرم را از سر راه برداریم. یک روز با شوهرم به جاده چالوس رفته بودیم در مسیر از او خواستم جایی توقف کند بعد مهران که ما را تعقیب می‌کرد از فرصت استفاده کرد و وارد خودرو شوهرم شد و پس از درگیری او را خفه کرد. سپس جسد را همانجا در خودرو رها و فرار کردیم.

با اعتراف‌های تکان دهنده این زن کارآگاهان به سراغ مهران 48 ساله رفتند و او را به اتهام قتل عمد بازداشت کردند. هر دو متهم پس از تکمیل پرونده در دادسرا و پس از بازسازی صحنه جنایت به زندان منتقل شدند . وقتی زمان محاکمه متهمان رسید آنها در شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز پای میز محاکمه رفته و به درخواست اولیای دم مقتول و به دستور رئیس دادگاه زن به اتهام معاونت در قتل شوهرش به زندان و مهران نیز به اتهام مباشرت در قتل به قصاص محکوم شدند.

مرد غریبه که قرار بود با تأیید حکم قصاص از سوی قضات دیوانعالی کشور بزودی پای چوبه دار بایستد سرنوشت برایش به‌گونه دیگری رقم خورد و او سرانجام توانست با جلب رضایت فرزندان مقتول از قصاص رهایی یابد این متهم با پرداخت 700میلیون تومان دیه از اولیای دم رضایت گرفت. بدین ترتیب متهم یک بار دیگر از جنبه عمومی جرم محاکمه خواهد شد و پرونده‌اش بار دیگر در شعبه یکم دادگاه کیفری روی میز قضات قرارمی گیرد.
+3
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.