طالبان یک پلیس زن را در خانه خود و در مقابل چشم اعضای خانواده اش به قتل رساند

بانو نگار، پلیس محبس فیروزکوه به ضرب گلوله کشته شدبی بی سی :شاهدان به بی‌بی‌سی گفته‌اند طالبان یک پلیس زن را در خانه خود و در مقابل چشم بستگانش در فیروزکوه، مرکز ولایت غور مرکزی، به قتل رسانده است. رسانه‌های محلی نام این زن را بانو نگار ذکر کرده‌اند.

خانواده این زن می‌گویند مقام‌های محلی طالبان وعده داده‌اند در این باره تحقیق کنند. طالبان هنوز به درخواست بی‌بی‌سی برای اظهار نظر پاسخ نداده‌اند.

جزئیات قتل این پلیس زن هنوز مبهم است و مردم محلی از بیم جان در باره آن حاضر به صحبت نیستند.

خویشاوندان این خانم تصاویر هولناکی را ارائه می‌دهند که نشان می‌دهد خون و لباس او بر دیوار اتاق پاشیده و صورتش بشدت تغییر شکل یافته است.

خانواده این زن می‌گویند او که در زندان کار می‌کرد هشت ماهه باردار بوده است.

یک شاهد به بی بی سی گفت سه مرد مسلح دیروز (شنبه) وارد خانه این زن شدند، بعد از جستجوی خانه دست و پای اعضای خانواده را بستند و در مقابل چشم همه به بانونگار شلیک کردند. او گفت مهاجمان به عربی با هم صحبت می‌کردند.

پس از خروج نیروهای آمریکایی و غربی از افغانستان و سلطه طالبان بر تقریبا تمام این کشور، نگرانی از وضعیت زنان روزبروز بیشتر شده است. طالبان سعی کرده‌اند چهره بردبارتری از خود نشان دهند با این حال گزارش‌های فزاینده‌ای از سرکوب و پایمال کردن حقوق زنان منتشر می‌شود.

گروه‌های حقوق بشری در حال ثبت قتل‌های انتقامجویانه، بازداشت و آزار اقلیت‌ها هستند هر چند طالبان می‌گویند از کسانی که برای دولت سابق کار می‌کردند، انتقام نمی‌گیرند.

دیروز ده‌ها زن در کابل تجمع کردند و خواستار تداوم حقوق و آزادی‌هایی شدند که زنان در دو دهه بعد از طالبان بدست آورده بودند. این زنان می‌گویند وقتی خواستند از روی یک پل به سمت کاخ ریاست جمهوری بروند، با حمله نیروهای طالبان با گاز اشک آور و اسپری فلفل/مرچ مواجه شدند.

طالبان به رسانه‌های محلی گفتند اعتراض این زنان از کنترل خارج شده بود.

طلوع نیوز این تجمع را یکی از آخرین اعتراض‌های زنان در کابل و هرات دانست. آزیتا ناظمی، روزنامه‌نگار به این شبکه گفت: "بیست و پنج سال پیش، وقتی طالبان آمدند، من را از رفتن به مدرسه منع کردند."

"من ۲۵ سال درس خواندم و سخت کار کردم به خاطر یک آینده بهتر. ما اجازه نمی‌دهیم اتفاقات گذشته تکرار شوند."

ثریا ، یکی دیگر از تظاهرکنندگان، به رویترز گفت: "طالبان با اسلحه به سر زنان نیز ضربه زدند و شماری از زنان خونین شدند."
+15
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.