رویارویی با «الکساندا کوتی» یکی از شیاطین داعش

چای خوردن با یکی از بیرحم ترین تروریست های جهان در یک سلول بسیار گرم در سوریه، یکی از ترسناک ترین تجربه های قابل تصور است. الکساندا کوتی پوزخندزنان از تماشای ویدیو سر بریدن کن بیگلی، گروگان بریتانیایی، در عراق به خاطر «سرگرمی» می گوید. در هفته اخیر، در دادگاهی در ویرجینیای آمریکا، کوتی اعتراف کرد که عضوی از گروه اعدام داعش موسوم به «بیتل ها» بوده است و همچنین به ربودن و شکنجه چهار آمریکایی نیز اعتراف کرده، شکنجه هایی که به مرگ این قربانیان انجامیده است. خانواده های جیمز فولی، کایلا مولر، استیون سوتلوف و پیتر کاسیگ در دادگاه بودند در حالی که کوتی ۳۷ ساله به تمامی ۸ اتهام مطرح شده علیه خود اعتراف کرد.
 اعتراف او بخشی از توافقی بود که باعث می شود او هیچگاه فرصت آزادی از زندان را نداشته باشد اما باعث می شود از اعدام رهایی یابد و فرصت خارج شدن از یکی از خشن ترین زندان های آمریکایی را یافته و بعد از ۱۵ ساله به بریتانیا بازگردد. دو سال پیش بود که کوتی در کمال خونسردی به قربانیان داعش بی احترامی می کرد. او در مورد این که زندگی محمد اموازی ملقب به «جان جهادی» را نجات داده بود گزافه گویی می کرد، کسی که کوتی مدعی بود در جریان یک نبرد سخت با یکی دیگر از گروه های مسلح در سوریه به شدت زخمی شده و او بوده که اموازی را نجات داده است. اموازی نیز که اهل لندن است، در ادامه به رییس تیم اعدام داعش به روش سر بریدن تبدیل شد. اما برای کوتی سر بریدن چیز مهمی نبود.
 وی در مصاحبه خود در این باره چنین می گوید: «این چیزی نیست که خاطرات من از او [اموازی] را تحت الشعاع قرار دهد. آن ها پیام های بسیار قوی بودند اما بسیار کوتاه بودند، دو دقیقه از زندگی او». کوتی می گوید که بعد از کشته شدن اموازی در حمله پهپادی در سال ۲۰۱۵ برای او گریه کرده است. شفیع الشیخ ۳۲ ساله که او نیز یکی از اعضای گروه بیتل های داعش بوده (بریتانیایی های عضو داعش که به خاطر لهجه بریتانیایی خود لقب بیتل های داعش را پیدا کردند) نیز قرار است در ژانویه آینده در ایالات متحده دادگاهی شود. روز گذشته، مادر جیمز فولی اظهار امیدواری کرد که گناهکار شناخته شدن فولی به کشف باقیمانده جسد پسرش منتهی شود.
+65
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  rahjoo - مازندران، ایران
  مشکل مسلمان این است که با انجام فرائضی که ...تعیین کرده خود را مرکز دنیا تصور می کند و محق برای اعمال زور و کشتار دیگران.دین ..کاملا توسط شیطان ساخته شده
  2
  8
  یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۹
  ۳۴
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  حیوان، شیر ماده گرگ خورده ها
  1
  18
  یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۰
  ۳۶
  iran1 - آرلون، بلژیک

  این مدل آدما رو باید بعد از دستگیری فورا کشت و نزاشت پاشون به دادگاه باز بشه
  5
  43
  یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.