نقشه راه لندن برای مرگ ملکه الیزابت رسانه‌ای شد

اعتماد آنلاین : رسانه‌ها نقشه راه دولت بریتانیا برای مرگ ملکه الیزابت دوم را افشا کردند و خبر دادند کابینه انگلیس به صورت کاملاً محرمانه برنامه فوق‌العاده‌ای برای تعامل با مرگ ملکه ۹۵ساله این کشور در اختیار مسئولان قرار داده است.

به گزارش اعتمادآنلاین، روزنامه پولیتیکو اعلام کرد به سندی سری دست یافته است که تحت نام مستعار «عملیات پل لندن» تهیه شده و یکی از برنامه‌های آن اعمال کنترل شدید بر شبکه‌های اجتماعی است. این در حالی است که در بخش‌هایی از این سند ارکان دولت از میزان توانمندی و ظرفیت برای تعامل با این مساله ابراز نگرانی کرده‌اند.

روزنامه گاردین هم که این سند را بازنشر کرده در این باره نوشت: راهبرد کاملاً منسجمی برای تعامل با شبکه‌های اجتماعی در این سند تدارک دیده شده و قرار است صفحات اجتماعی تمامی اعضای خانواده سلطنتی به طور همزمان به رنگ سیاه درآید و بیانیه کاخ در مورد مرگ ملکه هم در تمامی آنها اعلام شود.

در همین راستا تمامی پایگاه‌های اطلاع‌رسانی دولتی و صفحات اجتماعی دولت هم به رنگ سیاه درخواهد آمد و فقط خبر مرگ را به عنوان خبر فوری منتشر ‌می‌کنند، از طرفی بازنشر هر توییتی بدون موافقیت رئیس بخش ارتباطات دولت بریتانیا ممنوع خواهد شد.

در چارچوب این نقشه راه، جسد ملکه در مراسمی از کاخ باکینگهام به کاخ وست مینستر منتقل و در یک صندوق مرتفع قرار داده می‌شود، این محل روزی ۲۳ ساعت و به مدت سه روز برای بازدید عموم باز خواهد شد، این در حالی است که کارت‌‌هایی با تاریخ و زمان مشخص برای شخصیت‌های عالیرتبه صادر می‌شود.

تشییع جنازه رسمی ۱۰ روز بعد از تاریخ اعلام مرگ ملکه برگزار و روز عزای ملی محسوب می‌شود، اما تعطیل رسمی نخواهد بود.

اگر مصادف با روز عادی هفته باشد، کارفرمایان می‌توانند به تشخیص خود کارمندان‌شان را تعطیل کنند و اگر هم تعطیل آخر هفته باشد، روز تعطیل جایگزین برای آنها لحاظ نخواهد شد.

این رسانه‌ها در عین حال ادعا کردند، انتشار این سند به معنای وخامت حال ملکه نبوده اما تاکید کردند اسناد دیگری تحت عنوان عملیات «اسپرینگ تاید» هم وجود دارد که نحوه انتقال قدرت به ولیعهد را مشخص می‌کند.

پولیتیکو در عین حال نوشت، اسناد مذکور از نگرانی وزارتخانه‌های خارجه و کشور بریتانیا نسبت به نحوه تدارک ورود تعداد زیادی گردشگر و نیز شیوه تعامل با هشدارهای تروریستی احتمالی خبر می‌دهند، در حالی که وزارت حمل و نقل نیز از ازدحام شدید در پایتخت ابراز نگرانی کرده است.
+50
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  kakolzari - لندن، انگلستان

  انتقال قدرت یا پادشاهی؟ انگلستان یک حکومت مشروطه است و ملکه قدرت خاصی ندارد.
  23
  82
  یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  siavash786 - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  اشتباه کرد ، شما ببخشید. در واقع نه پادشاهی است و نه انتقال قدرت ،آن سلطنتی است . امیدوارم مشکل حل شده باشه. هزاران اشتباه در همینجا میبینیم و اهمیت نمیدیم . در واقع در ذهن مان درستش را میخوانیم، این یکی هم روش. منظور اطلاع رسانیست.
  6
  33
  یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  Attila14 - استکهلم، سوئد

  نتونستن تحمل کنن ایران خاورمیانه ای شاه با شخصیت و پرابهتی داره فرش زیر پاشو کشیدن!. از ته دل ارزو دارم اوارگی این خانواده رو ببینم؍. ولی این اواخر استثنا کردم اون پسره که با مگانه؍ فکر کنم اسمش هری بود
  7
  82
  یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  جنابِ سروان - مونرآل، کانادا
  مریم رجوی هم به همین رنگ فیروزه ای لباس وچارقد ست شده داره نکنه باهمدیگه طاق میزنن لباسهاشونو؟هاهاهاالبته سایزشون یکی نیست ملکه ایکس ایکس ایکس لارژ میپوشه اون ایکس لارژ هاهاها
  6
  2
  یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Karkas1 - ایران، ایران
  [::kakolzari - لندن، انگلستان::]. عمه من بود پارلمان را تعلیق کرد!
  10
  3
  یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  kakolzari - لندن، انگلستان
  [::Attila14 - استکهلم، سوئد::]. زنکه حسود تنها مقام سلطنتی بود که در جشن ۲۵۰۰ ساله شرکت نکرد. چون شاه کوروش را شاه شاهان مینامید و منشور او را دستاوری قرن ها پیش از ماگناکارتای انگلیس معرفی کرده بود.
  3
  17
  یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Dermis - لندن، انگلستان
  [::Karkas1 - ایران، ایران::]. اینها تشریفات هست..تعلیق کردن پارلمان،اجازه گرفتن نخست وزیر جدید برای شروع کار،پیامها..تمامش جنبه تشریفاتی داره و رسم و رسوم متداول هست.معلوم هست هیچ آشنایی با سیستم پادشاهی مشروطی ندارید.ملکه هیچ قدرت اجرایی واقعی نداره.حتی اجازه و حق نداره در مورد مسایل سیاسی جانب داری و جهت گیری کنه.
  1
  5
  دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Dermis - لندن، انگلستان
  [::kakolzari - لندن، انگلستان::]. [::kakolzari - لندن، انگلستان::]. متاسفانه اکثر جماعت ایرانی هیچ آشنایی و درکی از سیستم پادشاهی مشروطه ندارنچ و فکر میکنند ملکه هنوز در راس قدرت نشسته و حکمرانی میکنه! (جوک سال)
  2
  6
  دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  kakolzari - لندن، انگلستان
  [::Karkas1 - ایران، ایران::]. ایشون طبق قانون اساسی فقط با نظر نخست وزیر و مشاورین موافقت کرد و در نهایت هم هردویشان یعنی نخست وزیر و ملکه در دادگاه محکوم شدند و مجلسین بازگشایی شد.
  0
  0
  دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.