صدراعظم اتریش: باید جلوی ورود پناهجویان افغان به اروپا را گرفت

 سباستین کورتس،‌ صدراعظم اتریش یورونیوز :سباستین کورتس، صدر اعظم اتریش روز شنبه خواستار پیشگیری از وقوع یک بحران مهاجرتی جدید در اروپا پس از تحولات نظامی اخیر در افغانستان شد.

برخی دولتمردان اروپایی بویژه طیف نزدیک به راست و راست افراطی پس از به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان، تحولی که بسیاری از شهروندان افغان را به فرار از کشورشان ترغیب کرده است نسبت به در پیش بودن یک بحران تازه مهاجرتی هشدار داده‌اند.

صدراعظم اتریش از این دست سیاستمداران است که معتقد است هرگونه موج مهاجرت از افغانستان به سوی اروپا باید در کشورهای همسایه کنترل شود.

وی که در جریان سفر به بلگراد، پایتخت صربستان سخن می‌گفت تاکید کرد که نباید اجازه داد تا در پی تحولات تازه خاورمیانه یک موج بالقوه مهاجرت دیگر به سوی اروپا شکل بگیرد.

صدراعظم اتریش خواستار آن شد که پناهجویان افغان پس از خروج از کشورشان در کشورهای همسایه اسکان داده شوند و جلوی هجوم آنها به اروپا گرفته شود.

آقای کورتس در پایان ملاقات و گفتگو با الکساندر ووچیچ، رئیس جمهوری صربستان در بلگراد خاطرنشان کرد: «به همین دلیل است که ما تماس و رایزنی با مقامات کشورهای منطقه را از هم اکنون آغاز کرده‌ایم.»

رئیس جمهوری صربستان پس از دیدار با صدراعظم اتریش اعلام کرد که کشورش درخواستی برای اسکان ۱۵۰ زن و دختر از یک باشگاه فوتبال دریافت کرده و دولت وی با این درخواست موافقت کرده است.

وی در عین در خصوص پناهجویان افغان موضعی مشابه با زباسین کورتس را بیان کرد. وی گفت «افرادی که افغانستان می‌گریزند یک هدف دارند و آن رسیدن به اروپای غربی و آمریکا است.»

الکساندر ووچیچ سپس تصریح کرد: «تعداد افرادی که به ماندن در غرب بالکان تمایل دارند بسیار اندک است. ما همیشه همبستگی خود را با همه نشان داده‌ایم اما اینجا جایی برای ماندن و استقرار دائمی نیست.»

صدراعظم اتریش مدت‌ها است مواضع سختگیرانه‌ای نسبت به مسئله مهاجرت اتخاذ کرده و به صراحت این رویکرد انتقاد برانگیز را با رسانه‌ها در میان می‌گذارد.

وی به تازگی تاکید کرده است که کشورش پذیرای هیچ پناهجویی از افغانستان نیست زیرا به گفته وی اتریش از سال ۲۰۱۵ به این سو، زمان هجوم بیش از یک میلیون مهاجر از خاورمیانه، آفریقا یا آسیا به اروپا شمار زیادی مهاجر را در خود جای داده است.
+73
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  Dermis - لندن، انگلستان

  کاش درصدی از عقل و بینش این صدر اعظم جوان و واقع گرای اتریش را صدر اعظم پیر و نادان آلمان آنگلا مرکل بی عقل داشت.
  29
  98
  یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۱:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  علی بارسا - بارسلونا ، اسپانیا

  Dermis London مگه از کیسه ..... تو میدن
  59
  13
  یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۴:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  محمدرضا نام آور - ژنو، سوییس

  دمش گرم! یک آدم درست و حسابی که دچار جوگیری و هالییود شو نشده است و خود خودش است! مستقل از گیج بازی های آلمان و کانادا و آمریکا!
  6
  56
  یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۴:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  ferdosirani - تهران، ایران

  مردم افغانستان هم مردمی بمراتب نادان تر از مردم ایرانند، چرا که ٣٠٠ هزار سرباز با تمام تجهیزات امریکایی همه فرار را بر قرار در مقابل ٥٠ هزار طالبان ترجیح دادند، ناگفته نماند که اعداد اختلاس گران افغانی از جمعیت کل کشور افغان بیشتر بود، تا این حد. هر چه امریکا کمکشان میکرد اختلاسش میکردند، و حالا همه آواره. اونها هم بنحوی حقشونه
  4
  58
  یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۵:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.